Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Konfilmálás? (Kérdés túl...

Konfilmálás? (Kérdés túl rövid magyarázat hosszú. )

Figyelt kérdés

A hegyi beszédet kéne nekem kifejteni,hogy miről szól vagy valami ilyesmi nem nagyon értem.

# A hegyi beszéd. A tömeg láttára Jézus fölment a hegyre.

# Ott leült, tanítványai pedig köréje gyűltek. Akkor szólásra nyitva ajkát így tanította őket:

A nyolc boldogság

# "Boldogok a lélekben szegények: övék a mennyek országa.

# Boldogok a szomorkodók; majd megvigasztalják őket.

# Boldogok a szelídek: övék lesz a föld.

# Boldogok, akik éhezik és szomjazzák az igazságot: majd kielégítik őket.

# Boldogok az irgalmasok: majd nekik is irgalmaznak.

# Boldogok a tisztaszívűek: ők meglátják Istent.

# Boldogok a békességesek: ők Isten fiai.

# Boldogok, akiket az igazságért üldöznek: övék a mennyek országa.

# A tanítványok feladata. Boldogok vagytok, ha miattam szidalmaznak és üldöznek titeket és hazudozva minden rosszat fognak rátok.

# Örüljetek és ujjongjatok: nagy lesz a jutalmatok a mennyben. Hiszen így üldözték előttetek a prófétákat is.

# Ti vagytok a föld sója. Ha a só ízét veszti, ugyan mivel sózzák meg? Nem való már egyébre, mint hogy kidobja és széttapossa az ember.

# Ti vagytok a világ világossága. A hegyre épült város el nem rejthető.

# És ha világosságot gyújtanak, nem teszik véka alá, hanem a tartóra, hogy világítson a ház minden lakójának.

# Így világítson világosságtok az emberek előtt, hogy lássák jótetteiteket és magasztalják mennyei Atyátokat.


2012. febr. 23. 17:48
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!