Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Egy tipikus magyar hogy néz...

Egy tipikus magyar hogy néz ki? Lent magyarázat.

Figyelt kérdés

Úgy értem pl a németeknél ált. kék szem, fehér bőr, szőke haj. Japánoknál, barna szem, barna (fekete) haj.

Magyaroknál hogy van ez?


2012. máj. 13. 14:23
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Ez igaz, de én nem a honfoglalás alatt keveredett népre gondoltam, hanem még az Urálnál lévő ősmagyarokra.
2012. máj. 14. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Biztos vagy te abban, hogy azok jártak ott?:-) - mert biz'én egyáltalán nem! Nem olyan fekete-fehér az "ősmagyarság" története, mint ahogyan a történelemkönyvek leegyszerűsítik...Az Urál-tájék tehát igencsak kérdéses, amint az ugor rokonság is (inkább nincs az, mint van...létezik egy nyelv, amely - hogy, hogy nem? - szerkezetileg rokon egyes finnugorokkal, - és egy nép, amely sem genetikailag, sem szellemi/tárgyi néprajzával nem tartozik hozzájuk). A magyar őstörténet nagyrészt máig is rejtély.
2012. máj. 14. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:
A Magyaroknál mindenféle hajszín lehetséges talán a leggyakoribb a barna haj. A szemszín is lehet kék, barna, vagy zöld. A bőr meg természetesen fehér. Illetve szépek. De szerintem ez nem a keveredés miatt van. Eddig 3 nagyobb DNS kutatást végeztek rajtunk, és mindháromszor megállapították a tudósok hogy a Magyar embereknek a DNS-e egységes tehát nem kevert. Sajnos a DNS vizsgálatok mindhárom alkalommal más származást mutattak, mivel még nem ismerik teljesen a tudósok a DNS-t. 1. viszgálat: azt hiszem ezt 2000-ben viszgálták és arra jutottak hogy a Magyar emberek a Türk népekhez hasonlítanak a legjobban. 2. vizsgálat: ezt talán 2001-ben vizsgálták itt arra jutottak hogy a Nyugat-Európaiakhoz vagyunk a legközelebb. 3. vizsgálat ezt azt hiszem 2008-ban végezték itt arra jutottak hogy a Magyar nép Őseurópai és hogy rokonságot mutat a Lengyelekkel, Szlovákokkal, Horvátokkal és az Ukránokkal illetve még azt hiszem az Északi népekkel is. Megvizsgáltak emelett 7 darab Honfoglalás kori leletet is és ott is ugyanezt az eredményt kapták. Én személy szerint úgy gondolom hogy ezek a mérések még nem annyira pontosak hogy el tudjuk dönteni hogy pontosan melyik nép rokon és nem rokon. Viszont szerintem arra nagyon jók voltak ezek a vizsgálatok hogy rájöjjünk igenis nem egy kevert nép vagyunk hanem egy vérségileg is egységes, sok remek tulajdonsággal rendelkező, büszke népbe tartozunk. Egyébként sok minden utal arra hogy már több ezer éve létezünk pl.: a tatárlakai korong amit Erdélyben fedeztek fel, rovásírás volt rajta és több mint 7000 éves!!! És több más lelet is. Például Gordon Childe úgy gondolta hogy 10000 éve a Kárpát-medencében egy nagy Birodalom létezett ami gyakorlatilag mindent felfedezett.
2012. nov. 30. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 meszike91 ***** válasza:
Itt megtalálod: [link]
2012. dec. 24. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
8-as válaszoló: Én is heves megyei vagyok, de elmondhatom, hogy eddig ha találkoztam is fekete hajú emberekkel (legalábbis lányokkal) mindnek festett haja volt. Heves megyében nem a fekete haj, fekete szem a tipikus. Inkább a középbarna haj, és ami a szemet illeti a két leggyakoribb szín szerintem a sötétebb barna és a kékeszöld.
2015. jún. 30. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!