Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Tényleg bunkóság használni a...

Tényleg bunkóság használni a biciklicsengőt?

Figyelt kérdés

Nem azokról beszélek, akik csak mennek, és csengetnek, hanem ha mondjuk én gyorsabban megyek, mint az előttem lévő, akkor rácsengetek, hogy ne menjen az út közepén, mert akkor nem férünk el ketten. Vagy városban (nem nagyváros, nem Budapest), ahol van elég széles járda meg mellette kiépített kerékpárút, a gyalogosokra rácsengetni, hogy ugyan, ne a bicikliúton kószáljanak.


Vagy én vagyok a bunkó, amiért betartom a kreszt, és nem ütöm el őket, se úton, se zebrán? (Zebrán tolni szoktam.)



2012. máj. 15. 08:19
 1/10 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem meg inkább az lenne bunkóság, ha azt kiabálnád, hogy: vigyázz, jövöööök! A csengőt erre találták ki, hogy figyelmeztess másokat.
2012. máj. 15. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Tudtommal a KRESZ szerint hangjelzést akkor szabad használni, ha a baleset más módon nem kerülhető el. Ez a minden járművezetőre vonatkozik, kivéve a megkülönböztető jelzés használókra.
2012. máj. 15. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Én is időnként a bicikliúton császkálok, és nem tartom bunkóságnak, ha ilyenkor rámcsengetnek, elnézést kérek, és visszamegyek a járdára. Azt viszont, ha a járdán csenget rám a biciklis, hogy álljak félre, nagyon nem szeretem.
2012. máj. 15. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 PiciCsaj1400 ***** válasza:
0%

Ne tégy semmi olyat,amit előbb vagy utóbb megbánhatsz....(szívrohamot okozhatsz)

Inkább vigyél magaddal egy dobot,vagy valamit aminek a hangja kevésbé ijesztő....

2012. máj. 15. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
63%
Dobot:DD Aki szívrohamot kap egy csengetéstől az már amúgy is a végét járja,a következő sarkon meghal egy ráugató kutyától:)
2012. máj. 15. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Én akkor szoktam bunkóságnak venni, ha

- gyalogosként a járdán megyek, és rámcsöngetnek (a biciklis helye nem a járdán van, ha meg ott megy, ne zavarja a gyalogosokat)

- úgy megyek a bicikliút szélén, hogy simán elférne mellettem, szemből se jön senki, de azért rámcsönget, hogy hülyegyalogos, nemmészinnen!


Amúgy a KRESZ szerint lakott területen kívül az előzési szándék jelzése céljából is szabad dudálni, úgyhogy szerintem biciklis-biciklis viszonylatban, előzés érdekében nyugodtan lehet csöngetni, biciklis-gyalogos viszonylatban meg akkor, ha a bicikliútból túl nagy helyet elfoglalnak a gyalogosok.

A Balaton-körút meg mondjuk egy speciális téma, mert nyáron ott annyi a turista, hogy néha életveszélyes csengő nélkül biciklizni...

2012. máj. 15. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ismerek egy csajt aki egy nagyon hangos dudát szerelt a bringájára és azzal figyelmeztetett hogy jön.De komolyan mondom én majdnem szívrohamot kaptam miatta egy , sétálok a járdán ő meg lassan mögém lopózik és dudál.
2012. máj. 15. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
nem bunkóság használni. nekem duda van felszerelve,pont azért mert azt tuti meghallják. én mindig használom mert a bicikliúton ne sétálgassanak mikor pár méterre ott a járda. a gyalogosok, babakocsit toló anyukák egymás mellett, gyereket kutyával sétálgató emberkék a bicikliút kellős közepén és a kisebbség akiket semmi nem érdekel vannak a legjobban felháborodva hogy hogy merem én figyelmeztetni arra hogy menjen arrébb, ő is mehet ott. Persze ott mehet ahol gyalogút meg kerékpáros is az úton elfelezve, de azért a bicikliutat hagyják már meg azoknak akiknek valóban kell.
2012. máj. 29. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem "vigyázz, jövöööök"!-öt kiabálni mégiscsak nagy királyság lenne:)Annyit nevettem a dobon,meg a lassan az ember után settenkedő(!)biciklisen:)
2012. máj. 31. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
attól, mert elfér melletted, még nem biztos, hogy te is meghallod, és nem pont abban a pillanatban jut eszedbe kilépni a bicikli elé, amikor épp elmenne melletted. na, ezért kell csengetni. hogy szóljon, hogy jön.
2012. jún. 22. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!