Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A korombeliek körében miért...

A korombeliek körében miért csak a szexualitás és a piálás az egyetlen téma?

Figyelt kérdés

Pár példa: szerenád volt vagy két héttel ezelőtt , pia!! Az osztályból hárman nem voltunk részegek , mind a 19 ember igen. Ugyanígy a többi osztályban , másnap mesélte egyik ismerősöm , hogy volt minden.. fütyülős stb.. Másik példa: érettségi , pia!! Gyerekek , ha lemegy ez az egész pénteken , ünnepeljük meg bulival meg sok piával!! Vagy: anya múltkor bulit rendezett és csak a pia meg a szex volt a téma. Ugyanígy a többieknél is. Minden második mondatba szerepel a farok meg a szex pár szinonimája. Egyedül nagyszüleimmel tudok értelmesen és kulturáltan elbeszélgetni , semmi más téma nincs ugyanis. Se az iskolában , se baráti társaságban. Csak a pia és a szex!! Pedig lehetne politikáról , filmekről , a minden napi dolgokról beszélgetni , történelemről , de ezek nem érdekelnek senkit.

18/N


2012. máj. 15. 13:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Hát a magyar party kultúra nem éppen jó.

Amikor leérettségizik az ember akkor általában mindenki iszik.Mi rendeztünk bankettot de mindenkiért jött a szülő/testvér/hozzátartozó kocsival.

Sajnos voltak akik a kelleténél többet ittak.Lehet mértékkel is inni nem muszáj fetrengésig.


Én jó néhány éve érettségiztem de már akkor is ivással ünnepeltük.Szóval ez nem a mai kor szüleménye.

2012. máj. 15. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
49%

Ha most az volt a célod, hogy bizonyítsd, mennyivel érettebb vagy a korodnál és fölötte állsz a szürke tömegnek, akkor sikerült. Mégpedig jól sikerült.

Ez nem baj, ennyi idősen mindenki egyéniség és szebb, jobb a többieknél. Te azzal akarsz kitűnni a nagy szürkeségből, hogy felnőttebb vagy (vagy legalábbis annak tűnsz) a korosztályodnál, más meg azzal, hogy jobban bírja a piát, mint a többiek, esetleg már annyi férfival/nővel feküdt le, hogy meg sem tudja számolni.

Ez most egy ilyen világ. Természetesen a fiatalok - mint eddig minden korban - degeneráltak, retardáltak és züllöttek, nem lesz belőlük semmi. Már a szüleink is degeneráltak voltak, mert csak azt a "hülye gitáros zenét" hallgatták, hosszú hajuk volt a fiúknak is, a lányok meg szakadt farmerban jártak, ahelyett, hogy rendesen szoknyát vettek volna fel. Ennek ellenére mégis felnőttek és egy részükből azért ember lett.

Sőt, már a nagyszüleink is ilyenek voltak, mert nem jártak rendesen a fonóba táncházba és nem a földet művelték, hanem szakmát tanultak, elköltöztek a városba és ott bisztrókban, zenés-táncos szórakozóhelyeken ismerték meg egymást. Meg hiába volt ott a rendes vályogház a nagy kerttel és a földdel, ők csak mentek a gyárba kalapálni meg beköltöztek a panelba, ahol még zöldséget se lehetett termeszteni.

Mindig, minden generáció lázad valahogyan. A mostaninak ez jutott: nem kell már a szólásszabadságért, szabad választásért, magántulajdonért megküzdeni, az megvan. Nem kell "Ruszkik haza!" feliratot pingálni a kapualjakra és titokban ünnepelni október 23-át, nem kell földosztásért tüntetni és összeveszni a szülőkkel, hogy azt vehessék el, akit ők szeretnének, ne "főd a főhöz házasodik" rendszerben házasítsák ki őket. Nekik már tényleg csak annyi maradt, hogy azt tegyék, amit nem szabad: igyanak, dohányozzanak, kábítószerezzenek, szexeljenek.

Meg is teszik. Igaz, kicsit elszabadulnak, mert lazulnak a családok, sok helyen apuka-anyuka egyedül neveli a gyereket vagy épp nem is neveli, csak a képernyő az egyetlen társasága. Soha, senki nem magyarázta el nekik, mi helyes és mi nem, mit kellene fontosnak tartaniuk, mert liberális gyereknevelés van, nem szabad korlátozni az egyéniséget, hadd legyen hülye a gyerek, ha az akar lenni.

Mivel már szerencsére jobban élünk, mint pár évtizede, sokak számára adott a lehetőség, hogy 18 éves korukig csak tanuljanak, nem kell menni kapálni, markot szedni, piacon gyümölcsöt árulni, tehenet fejni vagy építőtáborban kubikolni, tehát sokkal tovább maradnak gondtalan gyerekek, mint az előző generációk. Nem sokat tudnak az életről, nem láttak még évtizedek alatt leépült 50 éves, de 70-nek kinéző alkoholistát, 25 éves korukra végképp megöregedett, kiégett k*rvákat és jómódból lecsúszott drogosokat. Ezért azt hiszik, mindent következmény nélkül lehet kipróbálni, mer' hát egyszer élünk.

Hogy ez miért van? Azért, mert álomvilágban, a valóságtól elszigetelten élnek. A szüleik tudnának mesélni az egykori menő nagyfiú osztálytársukról, aki már a szakmunkásképző első évében hótt' részegre itta magát osztálykiránduláson, szünetekben folyton cigizett, aztán 45 évesen elvitte a májzsugor vagy a tüdőrák. Elmondhatnák nekik a kikapós Sárika történetét, aki után a gimi összes fiúja álló micsodával szaladgált és minden szünetben mással (néha a tanárral) osont be a biológiaszertárba, aztán a 4-es út mellett látták pár év múlva fogatlanul, meghízva, újabban meg valahol Pesten szokott feltűnni, ahogy cibálja maga után a gyerekeit és ordítozik velük. Vagy akár maguk a fiatalok is láthatnák ezeket, ha olyan körökben is forognának, de se a gimiben, se a különórákon, se a Facebookon nem jönnek szembe hasonlóak.

De a szülők nem mesélnek, mert vagy réges-rég elváltak, vagy nem érdekli őket az egész, csak legyen csendben a gyerek, tanuljon, nem kell fárasztani ilyenekkel, addig jó, amíg nem látja ezeket a szörnyűségeket. Marad a média, mint egyedüli kapocs a külvilággal, az meg nem fog ilyeneket mesélni, hanem színes-szagos rózsaszín álomvilágot fest, hogy minden szép és jó, a semmiből is fel lehet törni a csúcsra és az egyik napról a másikra híres sztárocskákat is meg lehet érteni, ha naponta mással fekszenek le, mert "keresik önmagukat". A derék diák meg persze, hogy elhiszi, hiszen nem tudja, mi a valóság.

Az érdeklődésükkel tehát nincs baj. 18 évesen tombolnak a hormonok, a legyet is röptében, ha lehetne, ez már évezredek óta így van. Sőt, ilyenkor már mindenki nagy, most már kipróbálná a felnőttek dolgait is: alkohol, dohányzás, hajnalig tartó bulizás, drogok. Fék viszont nincs rajtuk, senki sem világosítja fel őket, hogy ennek veszélyei is vannak, így nem kell mindenbe ész nélkül belezuhanni.

Azt viszont még normális, működő család és világkép esetén se várd el 18 évesektől, hogy politikáról, történelemről fognak beszélgetni. Ahhoz meg kell érni, majd kicsit később, 25-30 éves korukban, mikor a bőrükön érzik a politika hatásait (munkanélküliség, egekbe szökő adók, értéktelen diplomák), elkezdenek vele foglalkozni. Az ilyen idős fiatalok még félig-meddig gyerekek, egyáltalán nem baj, ha a szórakozás (akár beleértve a szexet is) érdekli őket leginkább. Majd felnőnek.

Te meg vagy felnőttebb vagy náluk, ami nem feltétlenül baj, vagy már átestél a ló túloldalára és kissé koravénnek minősülsz. Lehet, hogy ha kicsit lazítanál, nem lenne ez akkora probléma, de az is lehet, hogy ez így van rendjén. A lényeg csak az, hogy 5-10 év múlva ne érezd úgy, hogy az erőltetett felnőttességgel elvesztegettél valamit.

2012. máj. 15. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez volt, sőt még jó pár évvel későbbi osztálytalálkozón is, pedig reméltem, hogy már történt valami változás. Illetve nyilván történt is, csak úgy látszik ezt a társaságot ez a téma tartotta össze, így megint "visszaestek".

Lehet, hogy a közös sors, az érettségi és hasonlókkal járó stresszből való kiengedés a motiváló erő.

2012. máj. 15. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
20 emberrel egyszerűbb inni mint bármiről értelmesen beszélgetni és még jó is lehet
2012. máj. 15. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez volt, amikor 3 éve érettségiztem, a bankett/szerenádra, és az érettségi utáni bulira el se mentem, csak a piálás volt ott is. Én nem rugtam be eddig még, inni is max. annyit szoktam, hogy szilveszterkor koccintunk esetleg, nem szeretem, de nem is bírom a piákat, még a kevésbé ütőseket sem, bár ha fiatalabban olyan bulizós egymást lehányós típus lettem volna, lehet, hogy bírnám,de ezt mindig is visszataszítónak tartottam.

20/ F

2012. máj. 15. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Mert erre neveli őket a háttérhatalom (által irányított média). A filmekben is többnyire ezek fordulnak elő: erőszak, fegyverek, cigi, pia, drogok. A szennycsatornákon is legtöbbször csak negatív híreket lehet hallani, alig van pozitív, nevelő célzatú másor. Mindenkinek magának kell felismernie, hogy ez így nincs rendjén, és valamit tenni kell, ha az ember fejlődni akar. Erre ki előbb, ki később érik meg, Te ezexerint előbb. A szomorú helyzet az, hogy sokan úgy élik le az életüket, hogy szinte semmit nem tudnak a való világról, csak azt böfögik vissza, amit a tévé, rádió a szájukba adott...

Egyébként hiába beszélgetnétek a politikáról vagy a történelemről, az emberek csak az általuk tudni vélt dolgokat mondanák, miközben valószínűleg semmit sem sejtenek a dolgok mögött sejlő igazságról. (A történelemből tanultak nagy része pl. vagy manipulált, vagy egyszerűen hazugság.)

2012. máj. 15. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a 14:17nek ezt a tartalmas és hosszú választ , jó volt olvasni! Nem hinném , hogy 20 év múlva meg fogok bánni egy pár dolgot , talán csak azt , hogy a rengeteg tanulással sem sikerült sose kitűnő tanulónak lennem. De tanulni sosem késő , így akár még majd 60 évesen is tanulhatok valamit - akármit! Nem akartam magam agyondicsérni , természetesen én is ittam már és láttam miket művelt velem az alkohol - nem voltam azért olyan részeg , hogy minden bajom legyen utána - , de köszönöm szépen az az egy két alkalom elég volt. Meg is lett a következménye , az elmúlt öt hónap maga volt a Pokol , bár szabadabb és lazább lettem , rossz volt látni úgy magamat , inkább visszaálltam az eredeti "stílusomba". Barátaim is vannak és nem azért említettem a politikát meg a történelmet , hogy ismételjem önmagam felnőttesebbnek látszódjak , hanem mert engem ezek érdekelnek. És nincs a környezetemben - nagyszüleimen kívül -, akiket érdekelne. Körülbelül ennyit szerettem volna mondani.
2012. máj. 15. 16:44
 8/13 anonim ***** válasza:

A politika magyarországon bábjáték, és néphülyítés, a filmek mind amerika orientált kamu szarok egy kaptafára, blődek unalmasak, és butítóak a tévéről már ne is beszéljünk..

Mekkora csalódás már a torrente 4 is...


az internet agyon cenzúrázott reklámhalmaz amin semmi hasznosat nem találsz a telefonkönyvön meg a gps en és az időjáráson kívül.


A színház döglött, és szintén agyoncenzúrázott, ahogyan az újságok is.



Mi marad akkor még?


Pia meg szex.


az utóbbi ingyen van, a pia meg még úgy ahogy megfizethető.

2012. máj. 15. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Kérdező, miért teszel a vesszők elé szóközt?
2012. máj. 16. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:

nem arrol van szo,h vedelni kell,de ez a hozzaallas sztem 'nyomorekka' minosit. en is 18 eves vagyok,szerenadozni is voltunk,alkoholt is ittam ott. mindennek megvan a helye,es egy hazibulin az a lenyeg,h berugj, a szerenadon nem,ebben igazad van.de ebbol nalunk nem is volt gond. az meg a tanar hibaja,h hagyja,h odaallitsanak reszegen a diakok,netan meg itatja is oket.

ezt a 'beszeljunk a politikarol meg a tortenelemrol' hozzaallast egyszeruen nem ertem. miert kell igy viselkedni?! ugy vettem eszre,h aki ilyen fiatalon az effajta dolgokrol szeret diskuralni,az feljebbvalonak erzi magat a tobbieknel. ez pedig tevedes.en szeretek inni,szeretek bulizni,es igen,hozzza tudnek szolni a torihez is (emelten erettsegizem belole),es keves tanulassal is jo jegyekre futotta.

ezzel a koraven hozzaallassal magadat taszitod ki a korosztalyodbol. en sem leszek alkoholista,meg drogos,tudom,hol a hatar. ahogy a szuleink kinottek a 'hulyesegbol',ugy mi is ki fogunk. ezzel csak a sajat eletedet teszed lapossa,es unalmassa. amig masok buliznak,te mit csinalsz? otthon gepezel,meg nezed a TV-t. ez tenyleg sokkal jobb...


18/L

2012. máj. 24. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!