Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért kell végighallgatnom a...

Miért kell végighallgatnom a szlovákok karattyolását a Tesco-ban?

Figyelt kérdés
Miért van az hogy míg engem kinéznek minden üzletből náluk ha magyarul beszélek és értetlenkedve tárják szét a karjukat,(Pozsonyban esetleg jól el is vernek ezért)addig itthon a Tescóban pl. a pénztáros is bájosan karattyol velük szlovákul és ki van nyalva a sejhajuk.Ez is az euro miatt van?Beírhatnám ezt a panaszkönyvbe-vagy ne járjak oda többet-én aki elvileg itthon vagyok?
2012. máj. 15. 23:36
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Téged kinéznek a szlovák boltokból? Te nem nagyon járhattál ott, csak kelted itt a hangulatot.
2012. máj. 15. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Fogalmam sincsen, de szerintem te nem abban a Pozsonyban jártál, ahol én. nekem rokonaim élnek ott, és mikor párszor ott nyaraltam, senki sem nézett ki sehonan, amikor magyarul beszéltem. Egy-két ember még meg iszólalt tört magyarsággal. Magyar nyelvű misén is voltam, mert a rokonaim vallásosak. Igaz, hogy a pozsonyi papok szlovákok, de megtanultak annyira magyarul, hogy tudjanak misézni. Biztosan vannak ott is nacionalisták, meg rasszisták, de én nem futottam össze egyel sem.
2012. máj. 15. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Hát, hallod, én biztos rossz helyen jártam Szlovákiában, mert engem ugyan nem kergettek ki a boltokból és meg sem vertek.

Tudod, kétféle kereskedő van. Az egyik már rájött, hogy a vevőkből él, a másiknak még idő kell ehhez. Az önérzetes, "turbószlovák" boltosok a másodikhoz tartoznak, ők még nem ismerték fel, hogy a magyar vevő eurója is pontosan ugyanolyan, mint a szlováké (avagy a pénznek nincs szaga). De csak akkor ugyanolyan, ha náluk hagyja, nem megy haza sértődötten, hogy nem akarták megérteni, mit mond.

Ugyanez igaz itthon is. Lehet keménykedni, dacból nem érteni, mit mond a szlovák vevő, de bizony belőlük is ugyanúgy pénz van, mint a magyarokból, ezért ha jót akar a boltos, mindent megtesz azért, hogy ők is nála vásároljanak. Akkor is, ha csak egy TESCO-pénztárosról van szó.

Bár hogy őszinte legyek, engem kicsit meglep, hogy a pénztáros békésen elbeszélget velük. Nem hiszem, hogy ez általános lenne, mert kis hazánkban a nyelvtudás az esetek többségében nem létező fogalom, a külföldiekkel a magyar szavak lassú, tagolt, artikulált ordításával és kézjelekkel szokás kommunikálni. Aki elfogadhatóan tud valamilyen idegen nyelven, az nem a pénztárban üldögél.

Szóval légy nyugodt, a szlovákokat nem fogadják egész Magyarországok kitörő örömmel. Ha ezt látod, az a ritka kivételek egyike. Persze ha dühít, nyugodtan írj be a panaszkönyvbe, hiszen biztosan felsőbbrendű vagy, mint a szlovák vevő és ezt az alkalmazottak nem veszik figyelembe.

(esetleg nem fordulhat elő, hogy egészen véletlenül az elmúlt x évben egyetlen emberi szavad sem volt hozzájuk és neked azért nem nyalják fényesre semmidet, mert csak kötekedni szoktál velük?)

Viszont ha mindenáron panaszkönyvben szeretnéd rögzíteni sértettségedet, ajánlom, hogy ne az itthoni üzletek panaszkönyveit töltsd meg. Azzal nem követnek el semmi rosszat, hogy a külföldi vevővel ember módjára bánnak. Inkább a szlovákiai üzletekben írogass bőszen, hiszen ott sértettek meg téged mélységesen.

2012. máj. 16. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
94%

Bocsi, de én sem értem ezt. Turistaként előfordulok néha Szlovákiában, és még soha semmi baj nem volt azzal, hogy magyar vagyok. Sőt inkább jöttek a megtanult mondatokkal, "áá, egy szép magyar lány" meg hasonlók.


Nem lehet, hogy nem a magyarságoddal van esetleg baj? Mert azt pl. meg tudom érteni, hogy egy szlovák bepipul, ha esetleg Nagymagyarországos pólóban mész be.

2012. máj. 16. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Haveromat minden ok nélkül elverték egy komáromi diszkóban csak mert magyarul beszélgetett saját haverjával.Rendszerváltás előtt féltették a banánt,többször nem akartak adni,mondván hogy "mindet elhordják magyarba".De most ők nyugodtan kifoszthatnak minden boltot.

Egy ismerőst felnyomtak a főnökénél azzal hogy magyarul beszélget az ügyfelekkel,erre a nyelvtörvényre meg a belső szabályzatra hivatkozva elbocsátotta a főnöke.Egyáltalán hogy lehet egy fasiszta törvény hatályban egy elvileg Európai "országban"?Mert ami származási alapon diszkriminál azt talán nem túlzás fasisztának nevezni.Vagy nekik szabad?Úgy tűnik igen.Míg itt nemzetiségi óvodán át minden jár nekik.

2012. máj. 16. 00:06
 6/19 A kérdező kommentje:

Sosem magyarkodtam,de lehet hogy fogok majd.Mi az hogy bepipul?Ha tegyük fel Nagymagyarországos pólóban mennék oda mi közük lenne ahoz?Kinek milyen jogát sérteném vele?Senkinek semilyet.Hogy provokatívnak érzik az egyéni szoc.problémájuk,én azt érzem provokatívnak ha Pozsonyt Bratiszláviának vagy minek hívják.

Viszont a nyelvtörvény sért valakit,vagy valamilyen jogot?Igen sért és súlyosan.Akkor talán több jogom lenne nekem bepipulni rájuk mint fordítva,szerintem ez egyértelmű.

2012. máj. 16. 00:12
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha úgy általánosságban a szlovákok létezésével van bajod (szíved joga, akár lehet is, nekem sem ők a kedvenc népem), akkor miért úgy írod ki a kérdést, mintha csak az zavarna, hogy Magyarországra is járnak vásárolni?
2012. máj. 16. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Nem az zavar hogy idejárnak vásárolni hanem az hogy ilyen háttérrel jönnek,egy ilyen államból.Hogy így állnak a magyarokhoz és itt mégis dédelgetve vannak és szabályosan alázattal vannak kiszolgálva,a kedvükért kétnyelvű munkatársakat keresnek a boltok.Mi sosem voltunk odaát így megbecsülve mikor a forint volt erősebb akkor sem (múlt rendszerben).Mindezért a hála a nyelvtörvény meg a hamisított történelem oktatás,a szabályos állami szintű diszkrimináció.Igenis utálom őket és ez sokkal jogosabb utálat mint az hogy ők is utálják a magyarokat.
2012. máj. 16. 00:26
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

nézd, azért mert van néhány agyatlan ember meg politikus szlovákiában (meg itt is) azért neked nem kell az igazságtalanságot erősítened, nem azok az emberek verekedtek meg hozták a törvényeket akik a tescoban voltak, ők nem tehetnek semmiről, arról se hogy szlováknak születtek.

és ha a pénztáros történetesen szlovák volt, biztos örültek neki, mint ahogy teis ha magyart látsz külföldön.

ne huzd fel ezen magad, nem éri meg.

2012. máj. 16. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Miért is akarsz a panaszkönyvbe írni?

Mert a pénztáros beszél idegennyelvet és mosolyog? LOL :DDD

2012. máj. 16. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!