Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mitől függ általánosságban,...

Mitől függ általánosságban, hogy az embernek valaki szimpatikus vagy sem?

Figyelt kérdés
Ebből kifolyólag miből állapítható meg, hogy a kedvességet valaki megjátssza érdekből (pl. üzleti kapcsolat) vagy kölcsönös a szimpátia?
2012. máj. 17. 13:37
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%

Na látod ez nagyon jó kérdés.

Engem pl egy évig szívatott egy fazon, játszotta a mézes mázas szövegeit aztán mikor már nem származott belőle előnye, hogy jóba legyünk lelépett. És azóta hozzám se hajlandó szólni, válaszolni :D

Hogy, hogyan lehet eldönteni nem tudom...

Kérdezz rá. Reakciójáról szerintem kiderül valami.

Én mindig sejtettem, hogy vele ez a helyzet, de próbáltam elhitetni magammal, hogy ő nem olyan. lóf@szt nem :)

Megkellett volna kérdenem hátha szintvall ő is.

2012. máj. 17. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Hát igen. az ilyen pofára esésektől félek én is, mert az emberek nagyon kétszínűek. Korábban azt hittem jó emberismerő vagyok. A férjem többször mondta már, hogy én mindig belelkesedek embereken, olyankor dicsérgetem agyba főbe, hogy milyen f@sza, meg korrekt, aztán annál nagyobbat csalódok. Így egyenesben nem kérdeznék rá a világért sem. Szerintem vannak jelei, csak mi nem látunk a szemünktől, mert jóindulatúak vagyunk.
2012. máj. 17. 14:07
 3/27 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy nagyon nehéz kérdés. Egy megoldás lehet, ha a másokkal, való beszélgetését figyeled, amikor nem vagy ott. (Ez nem egyszerű, tudom.) Nagyon tanulságos tud lenni.


Egy kollégám pl. "A" embernek elpanaszolta, hogy "B" milyen idióta, ami egy dolog. Utána a "B" embernek mondta el mély meggyőződéssel, hogy "A" mekkora marha. Mindkettőt hallottam, innentől kezdve azt sem hiszem el, amit kérdez. :))

2012. máj. 17. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%

"Egy megoldás lehet.."

Ezt úgy értettem, hogy a sok küzül az egyik megoldás lehet. :)

2012. máj. 17. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
Én jó emberismerő vagyok. Mivel értek valamennyire a viselkedésmintákhoz, így a mimika, gesztusok ismeretéből már le lehet vonni valamit. Persze külső szemlélőként is megállapításokat tehetsz egy emberről. Általában én ezekből vonok konklúziót, de az sem elhanyagolható tényező, hogy néz ki az adott illető. Nem kell szépnek lennie, csak ápolt legyen. Az már egy jó kezdet.
2012. máj. 17. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
Valóban, ez egy jó megoldás. Biztos sokat lehet tanulni belőle. Nem annyira nehéz megfigyelni az embert, csak tudni kéne, hogy mire kell figyelni. Szóval akkor egy már van :D
2012. máj. 17. 14:14
 7/27 A kérdező kommentje:
5. pl. melyek azok a mimikák és gesztusok?
2012. máj. 17. 14:20
 8/27 anonim ***** válasza:
100%

Szóval mik is azok a bizonyos apró jelek, amelyeket figyelni kell? Próbálok megfogalmazni párat.


1. Hogyan viselkedik másokkal? Ha másnak néha nem mond igazat, joggal feltételezheted, hogy veled sem őszinte.

2. Számít a külső, de nem az ápoltság az elsődleges. Lehet valaki melósruhában is becsületes, és csilivili sminkben is alamuszi. A külső inkább az értékrendjéről árul el valamit: ha pl. divatos, márkás ruhát visel, az amolyan státuszszimbólum is lehet. Személyes tapasztalat, hogy a státuszszimbólumot viselő emberek gyakran őszintétlenek - elvégre a státusz nekik olyan fontos, hogy sok mindent hajlandók feláldozni érte...

3. Az, hogy mikor hogy viselkedik. Ha haverkodik, de utána rád bíz egy feladatot, könnyen lehet, hogy csak azért haverkodott, hogy elvállald.

4. Hogyan fogalmaz? A modorosság gyakran kényszeredett udvariasságot takar, pl.

5. Még egy a külsővel kapcsolatban: ha gyökeresen máshogy öltözködik, mint te, könnyen lehet, hogy ezen ellentét miatt nem vagy neki szimpatikus. Én pl. tipikus szoknyás-blúzos, nőies nő vagyok, de egyszer volt egy 10 fülbevalós-tetkós-bagós kolléganőm. Hiába voltam vele világéletemben normális, az első pillanattól evidens volt, hogy nem rokonszenvezik velem, és ebben bizonyára elég nagy szerepet játszott az ellentétes stílusunk - amely az öltözködésben nyilvánult meg, de az élet minden területén ellentétes volt.

2012. máj. 17. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:

Értem. Nőknél jobban megérzem ha nem kedvelnek, pasiknál nem annyira.

pl. ha előzékeny, gyakran rám mosolyog, mindig a szemembe néz, és nem felejt el dolgokat velem kapcsolatban az pl. akkor az nem megjátszás gondolom...

2012. máj. 17. 15:49
 10/27 anonim ***** válasza:
93%

"előzékeny, gyakran rám mosolyog, mindig a szemembe néz, és nem felejt el dolgokat velem kapcsolatban"


Szerintem ezt egy visszajáró porszívóügynök is tudja. :)

De nem akarok elítélni senkit ismeretlenül, csak sajnos tudom, hogy vannak ilyen sablon viselkedések, sőt van aki erre építi az egész életét. :(


Még egy ötlet: próbáld figyelni mennyire spontán, mikor együtt vagytok. Úgy értem, hogy ha jól érzi magát veled, akkor több spontán reakciója lehet, mint ha tudatosan viselkedik úgy, ahogy. (Pl. idétlen nevetés.) Vagy ha túl sok mindenben egyetért veled, az is gyanús lehet. Ilyenkor jó tudni, másoknak mit mond ugyanarról a dologról.

2012. máj. 17. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!