Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Adnátok neki még egy lehetőséget?

Adnátok neki még egy lehetőséget?

Figyelt kérdés

Adogtt egy munkahely. Az egyik ott dolgozó nem jelent meg a legutóbbi vizsgán, az előtte lévőn megbukott, és a felvétele óta probléma van vele - a munkájával is és a viselkedésével is. (Időnként kötelező vizsgázni a továbbképzések anyagából.)


Nem jelezte előre, hogy ezen a vizsgán nem tud megjelenni (pedig tudja, kinél lehet jelezni ezt, és biztosan lehetett volna egy másik időpontot keríteni), így automatikusan megbukott és lehet, hogy el is bocsájtja a cég.


Most szeretne pótvizsgázni. Nem ő az egyedüli, mert még van pár beosztott, aki szintén nem jött vizsgázni, és akikkel problémák vannak.


Engednétek hogy vizsgázzon, vagy kirúgnátok?



2012. máj. 21. 22:31
 1/5 anonim ***** válasza:

Mivel másnak is kell pótvizsgáznia, eleve megszervezésre kerül az egész velejáró kalamajka. Erre való tekintettel adnék neki egy lehetőséget, de tudatnám vele, hogy csak miatta már nem szerveztem volna meg a vizsganapot, szóval: utolsó utáni esély.


Persze nem ismerem a körülményeket, nem tudom konkrétan hány dobását játszotta már el, illetve milyen szakmáról van szó. Ha mondjuk olyan a szitu, hogy a szaktudás hiánya mások épségét veszélyezteti, akkor ezt a lehetőséget sem adnám meg.

2012. máj. 21. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ez nehéz kérdés, de én mint vendéglátásra készülő dolgozó(szakács), nem engedném neki a vizsgát, mert tudnia kell, hogy mi a fontos neki a lébecolás vagy, hogy legyen egy munkahelye(ami manapság igen ritka), de az i-re a pontot az teszi fel, hogy problémák vannak az illetővel.

Érdemes az ilyeneket ki "szelektálni" a munka helyről, mert akik normálisan dogoznak, azokat is zavarhatja/ hátráltathatja a munkában.

2012. máj. 21. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én nem tudom elviselni a megbízhatatlan embereket, és a kolléga ilyen típus lehet. Probléma van a munkájával és a viselkedésével is, szerintem rajta vagy egy alapos fejmosás és utolsó esély megadása lehet (már amennyire megérdemli), vagy kirúgás. Az, hogy előre nem jelzi, hogy nem megy, óriási könnyelműség és nemtörődömség részéről, nálunk biztos nem lenne maradása.
2012. máj. 21. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Eléggé speciális a területünk, beteg emberekkel is foglalkozunk.


A vizsgán nem megjelent illetőkkel már régebben is voltak problémák, nem csak az állandó késések és a felkészületlenség, hanem emberileg is. Köszönöm a válaszokat, írhat még bárki nyugodtan!

2012. máj. 22. 21:35
 5/5 A kérdező kommentje:

Nos, kaptak új lehetőséget. Jövőhét elején pótvizsgázhatnak.

Nem várunk csodát, maradjunk annyiban.

2012. máj. 24. 21:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!