Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Egyesült Királyságban sokan...

Egyesült Királyságban sokan szeretnének németet tanulni?

Figyelt kérdés

Bocsi,lehet,hogy rossz témakör,de nem tudtam,hogy hova írjam,ezért mivel itt adják a legtöbb normális választ,ide írok.

Na szóval,angolt és németet tanulok (16 vagyok),és valószínüleg kimennénk jövővőre Skóciába.(Ha minden igaz,addigra meglesz a német középfok + angol)

Szeretném szabadalmaztatni német tudásom úgy,hogy szívesen adnék külön órákat az ottani lehetőleg általános iskolás gyereknek. Mivel itthon én is járok külön tanárokhoz (nem mindegyik felnőtt,van aki 2 évvel nagyobb,szóval az,hogy gyerek vagyok,nem godolom,hogy hátrány lenne.)

szóval a kérdésem az lenne,hogy szerintetek lenne-e rá igény,vagy meg se próbáljam? Előre is köszönöm a válaszokat!

Szép napot!


2011. okt. 21. 16:03
 1/9 anonim ***** válasza:
81%

Nem tudom, de ha én a gyerekemet külön tanárhoz akarnám járatni, akkor egy szakképzett tanárt választanék, nem egy diákot. Bocsi az őszinteségért.


Adsz fel hirdetést, ha jelentkeznek akkor érdemes belevágni.

2011. okt. 21. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
61%
Jelentkezz Skociaba au -air-nek, nemet csaladhoz. Vannak akik keresnek olyat, aki tovabb tudja apolni a szuloi nyelvet. A megoldas amire Te gondolsz, nem hiszem nagyon kapos lenne.
2011. okt. 21. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
87%

Mivel a német nem világnyelv, így a Királyságban is nagyon kevesen tanulják.

Ott inkább a francia, spanyol az, amivel többet érnél.

2011. okt. 21. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
79%
Igen, jól írja az előző, ott franciát tanulnak második nyelvként.
2011. okt. 21. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
86%

Szia!

Nem nagyon van igeny a nemetre az Egyesult Kiralysagban.

Az osszes iskolaban a franciat nyomjak, ha mar idegen nyelvet akarnak tanittatni, tanulni, de azt is anyanyelvi, Francia tanarral megtehetik!

Annyira sok a bevandorlo mindenhonnan, hogy barmilyen nyelvrol is legyen szo, valoszinuleg akad anyanyelvi tanar aki onnan jott es angolul is jol beszel!

Egyebkent nem nagyon beszel a Brit idegen nyelvet, csak nagyon keves. /De az akkor tenyleg a francia/

2011. okt. 21. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
75%
Irigyellek az önbizalmad miatt. Hidd el, háromszor olvastam el amit írtál, annyira megdöbbentem azon, hogy Te középfokú nyelvvizsgával akarnál németet tanítani. Cserben hagyott az önkritikád? Egyetemet végzett német nyelvtanárok 30-35 éves nyelvtanári gyakorlattal alaposan megtervezik a nyelvtanítás menetét, miután felmérték a nyelvtanuló tudásszintjét, és azt összevetették a nyelvtanuló kívánságával. El tudod képzelni, hogy milyen komoly tudást feltételez egy didaktikai és szakmódszertani alapelvek alapján helyesen felépített nyelvoktatási koncepció kidolgozása? Ezt öt évig tanuljuk az egyetemen, de az igazi tanulása a dolgoknak csak az egyetem elvégzése után jön, de akkor életfogytiglanig. Inkább tervezzél épületeket, azzal kevesebb kárt okoznál, mert legfeljebb összedől az épület.
2011. okt. 22. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
0%

Ne foglalkozz az elottem szoloval!

O tenyleg irigyel teged ugy ahogy irta!

Neked meg vannak almaid, fiatal vagy /16, mint irtad/,

o valoszinuleg egy belekeseredett nyelvtanar, akinek mint irta az 5 ev egyetem utan sem jott be az elet!


En is kezdo csoportban kezdtem a nyelvtanulast majd egyszercsak megcsinaltam a felsofokut! : )

Valoszinuleg ha ilyen tanar tanitott volna, mint az elottem szolo az eletben nem jutottam volna el oda, ahol most vagyok!

Ugyhogy sok sikert neked a tovabbiakban!

Ha nyelvet akarsz oktatni, teljen benne nagyon sok oromed......

2011. okt. 23. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Neked aztán érdekes adottságaid vannak, hogy - micsoda véletlen - éppen mindennek az ellenkezője igaz.

Te nem tudtad, hogy a nyelvtanári foglalkozás diplomához van kötve? Nagyon tájékozatlan vagy. Egy felsőfokú nyelvvizsga nyelvtudásról ad bizonyítványt, nem pedig didaktikai-módszertani tudásról, ami nélkül az oktatás dilettantizmus. Persze, amiről az ember életében nem hallott, az nem is hiányzik neki. De nem tartanám tisztességesnek, ha vitatkoznék veled, mert úgy látom, ez a terület neked tabula rasa.

2011. okt. 24. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"o valoszinuleg egy belekeseredett nyelvtanar, akinek mint irta az 5 ev egyetem utan sem jott be az elet!"

Én ilyesmit nem írtam, ezt meg honnan veszed? Ha angolból felsőfokú nyelvvizsgád van, akkor miért nem érted meg azt sem, ami magyarul van leírva. Ilyen egyszerű mondatokat hogyan lehet ennyire tévesen értelmezni? Most már megértem, hogy a magyar diákok miért olyan gyengék szövegértésében a saját anyanyelvükön!

2011. okt. 24. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!