Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért ilyenek a gazdagok?

Paris hilton kérdése:

Miért ilyenek a gazdagok?

Figyelt kérdés
Szóval van egy gazdag osztálytársnőm,mindennap új ruha,új cipő stb. állandóan utaznak, bezzeg amikor be kell szedni valamire a suliba 2000 Ft-t ott nyavalyog,hogy alig van pénze!! Nagyon idegesitő a viselkedése,akkor mit szóljanak a többiek? ezt több gazdagabb embernél is láttam,hogy ilyenek,miért amikor annyi pénzük van?

2012. máj. 30. 08:20
 1/10 anonim ***** válasza:
41%

Mert azert van penz, mert nem szorom el mindenre.

en sokszor latom, hogy a gyerekeim osztalytarsainal, akiknek a gazra alag van penzuk, a gyerek a legujabb telefonnal szaladgal es nem tudom milyen szamitogepe van, mig az enyemeknek en akkor veszek uj telefont, a felet ok osszesporoljak. (Igy viszont ok lakast kapnak 18. szuletesnapjukra, mig az "ujtelefonosoknak" marad a telefon)

2012. máj. 30. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
72%
Talán mert ezt látja otthon?Lehet, azért olyan gazdag, mert a szülei munkáltatók, akiknek van pénzük luxusnyaralásra, de nincs a beosztottjaik fizetésére.Én meg ilyeneket ismerek.Önzőség.Magunkra pazarolni, a közösbe nem adni....
2012. máj. 30. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
66%
Mert a gazdagok fukarok!
2012. máj. 30. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 rajcziz ***** válasza:

Azért ne általánosítsunk. Rengeteg olyan gazdagabbat ismerek, akik elég sok pénzt áldoznak jótékonyságra, stb. Teszik mindezt szép csendben, hogy alig néhányan tudnak róla.

Szóval az osztálytársnőd azért csinálja ezt, mert nincs helyes értékrendje. Az új holmikkal akarja bizonygatni, hogy ő különb nálatok, "többet ér". Szeretne a figyelem középpontjában maradni, talán azért, mert otthon nem jut rá elég ideje a szüleinek. Amikor be kell vinni a pénzt, megint ez van: ellenkezik, hogy mindenki rá figyeljen.

2012. máj. 30. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Amúgy tényleg nagy skótok!Szomszédomék "gazdagok" legalább látszatra nagyon jól élnek.Drágán berendezett lakás, drága, jó minőségű ruhák,közben összevész anya a lányával egy szikkadt zsemlén, hogy ki egye meg vacsorára mert a hasukon spórolnak.És a szép konyhában leselejtezett bugyogóval mosogatnak, hogy ne kelljen szivacsra költeni.Jólét?...
2012. máj. 30. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
58%
Irigy, onzo, ontelt ez a fajta gazdag, tehat altalanositani ezt nem lehet, mivel embereknek is vannak tipusai!
2012. máj. 30. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Andizsuzsi ***** válasza:
48%
Első! Én akkor vettem a gyerekemnek új telefont, ha régi használhatatlan lett, és ha megszakadtunk volna, akkor sem kaptak volna lakást a 18. születésnapjukra.
2012. máj. 30. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem ilyenek a gazdagok. A te osztálytársad ilyen. A szegények, meg az átlagos anyagi körülmények között élők sem egyformák.
2012. máj. 30. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
65%

Vannak az "álgazdagok" vagy nem tudom hogy is lehetne őket nevezni.Akik csak a látszatra adnak de fürdeni csak heti 3x fürdenek mert spórolnak a vízen meg egyéb ilyen dolgok , fentebb leírták.

Ők azt mutatják kívül hogy jólét van.Egy igazi gazdag nem fog spórolni 2000 forinton még 20.000 forinton sem.

2012. máj. 30. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

ismerek ilyet és ismerem a hátterét is.

a város egyik leglepukkantabb panelnegyedében él, közös szobája van a báttyával, egy kispolski vagy valami hasonló kaliberő autójuk van, de minden nap új ruhában veri a mellét a kiscsaj, meg "tapiképernyős" 80 ezres telefonnal. közben meg a család úszik az adósságban

mi addig hordunk egy cuccot amíg le nem szakad rólunk, de cserébe egy fillér tartozásunk sincs senki felé és ha megkívánunk valami különleges ételt stb. akkor tudunk rá áldozni.

tehát nem minden gazdagnak tűnő ember gazdag valóban.

csak valakinek az esztelenségig fontos a látszat. képes addig hajszolni míg az utcára nem kerül, nem bírja beosztani a pénzt és szórja rongyokra, műszaki kacatokra értelmetlenül.

2012. máj. 30. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!