Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Gazdag vagyok és le se tojnak...

Gazdag vagyok és le se tojnak az emberek. Akik gazdagok, azok hogyan csinálják, hogy ismeretlen emberek is figyelnek rájuk csak azért mert gazdagok?

Figyelt kérdés
Elegem volt már abból, hogy mindenhol kb. levegőnek néznek (pl. étterem, kávézó, ruhabolt stb.), csak azért mert nem hivalkodom feltétlenül a gazdagsággal és a Breitling órát esetleg eltakarja a ruhám ujja. Nem is kívánok ezzel hivalkodni, csak már idegesít, hogy mindenhol kinyalják az ember fenekét, ha látszik rajta a pénz, én meg mindig ott kullogok a sor végén. Szóval hogyan lehetne egy kicsit ezt érzékeltetni anélkül, hogy kifordulnék önmagamból?
2010. okt. 13. 16:23
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
89%
Ne a pénzeddel akarj kitűnni, hanem a személyiségeddel... Ha a pénzzel akarsz, akkor lehet, a szemedben közvetlenül nyalnak majd, de az érdekből lesz, és a hátad mögött le akarnak akasztani. Inkább az egyéniségeddel szerezz barátokat, ha pénzzel próbálod, csak sznobnak fognak tartani.
2010. okt. 13. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
89%
Sehogy, mert senki nem kíváncsi rá, hogy neked mennyi pénzed van és azért ne állj előrébb a sorban a boltban, mert te gazdag vagy.
2010. okt. 13. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
74%
Küldj egy kicsit a gazdagságodból és ígérem veled fogok szenvedni... :)
2010. okt. 13. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
64%
Ha már ennyire gazdag vagy nekem segíthetnél egy kis pénzzel. Annyi betegségem van, már lassan gyógyszerre sem futja. És én írok neked ide valamit amit észrevettem rajtad, nem vagy hivalkodó, nem vagy beképzelt a pénzedre. Sajnos most annyi a szegény ember, ha felfedezik valakiben a gazdaságot, autó, márkás óra, stb. akkor azt hiszik róla, hogy beképzelt, azért nem mernek közelíteni. Az érzékeltetés? Jó kérdés, hogy ne tünjél ki a tömegből? Tudod ami neked természetes, az másnap feltűnősködés. A helyedben én ezzel nem foglalkoznék, hanem élném továbbra is az életem. Majd rájönnek, hogy ami anyagilag neked megvan, és mellé érző szív párosul, majd másként fordulnak felé. Minden jót kívánok neked.
2010. okt. 13. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
95%

Nem tudom hol élsz, hogy ennyire nem törődnek veled, ha nem látszik rajtad a gazdagság. Én totál csóró vagyok, de még sosem mellőztek emiatt. Mondjuk aki külső alapján megítéli a vagyoni helyzetem, annak adok egy medált. Nézd meg a F1 topmanagereket: elképesztő mennyiségű pénzük van, de sokszor úgy néznek ki, mint egy hajléktalan bácsika.

Nem szeretjük errefelé azokat, akik hivalkodnak a pénzükkel.

2010. okt. 13. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
bocs:-másnak!
2010. okt. 13. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:

Mi az a Breitling óra? :P


Amúgy meg egyszerű: ne látszódjonrajtad a pénz. Ez nem azt jelenti, hogy ezentúl csövesnek kell öltöznöd, csak hogy nem kell, hogy telezsúfold magad látványosan dréga ékszerekkel és egyéb kiegészítőkkel.


Amúgy meg nem értem a konkrét problémádat: egyszer azt írod, hogy kínos, hogy a gazdagokkal mindig kedvesek és körülugrálják őket, máskor meg azt, hogy téged levegőnek néznek, hiába vagy pénzes. Ez a kettő hogy jön össze nálad? Nem pont azért vagy úgymond "nem hivalkodó", hogy ne rajongjanak körül? Vagy mi a problémád? Hogy átlagemberként kezelnek? Tényleg nem értem...

2010. okt. 13. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
47%
Én cserélnék veled. Mi is gazdagok vagyunk, és nekem meg abból van elegem, hogy mindenki csak azért "barátkozik" velem, mert van pénze a szüleimnek... Egy igazi barátom sincs, pedig nem vagyok felvágós, nem szoktam hivalkodni a pénzemmel, de valahogy mindig csak addig vannak barátaim, amíg nekem kell adnom, ha segítséget kérnék valakitől, mindig eltűnnek körülöttem az emberek.
2010. okt. 13. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 pelgrim ***** válasza:
93%

Hát nem elég neked, hogy anyagiakban gazdag vagy, még az emberek figyelmét is magadra akarod vonni ?!!


Ha gazdagságodat akarod érzékeltetni, azzal csak mások irigységét, rosszabb esetben mások rosszindulatát váltod ki irántad. Légy egyszerű de nagyszerű ember. Vannak nekem gazdag barátaim, azok nem érzékeltetik senkivel, hogy gazdagok, de annál inkább nagyszerű, szeretetre méltó emberek, ők tudják, hogy az igazi gazdagság nem az anyagiakban rejlik. A normális ember nem valakinek gazdagságára figyel fel hanem kilétére.

2010. okt. 13. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
azért köszönöm, hogy úgy általában nem küldtetek el a fenébe, tudom, hogy sokakat már a pénz említése is irritál. azt is tudom, hogy talán műprobléma az enyém, mert kit érdekel ha lesz*r a pincér, előbb-utóbb úgyis hozza azt a kávét.
2010. okt. 13. 17:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!