Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » El akarom adni az arany...

El akarom adni az arany nyakláncom és fülbevalóm?

Figyelt kérdés

18 éves elmúltam. Ékszerésznél szeretném eladni (kell a pénz gyorsan, vaterázni nem érek rá). Mit vigyek?

- személyi igazolvány, lakcím, ilyesmi kell?

- ki kell majd töltenem valamit?

- ha többmindent adok el egy helyen, nem fognak rám rossz szemmel nézni? Nem hordok aranyat (nem is szeretem) kb. 2-3 éve kaptam őket ajándékba.


2012. máj. 31. 18:26
 1/3 szoszmosz88 válasza:
Ékszerészhez ne menj, jobban jársz, ha rákeresel a neten, hogy: aranyfelvásárlás. Rengeteg helyen vesznek és meg kell találnod a legmagasabb árat, most mellesleg nagyon magas áron van az arany gr.-ja. Rossz szemmel nézni??? ebből élnek, ne viccelj! Ne hagyd magad becsapni, ez a lényeg, alaposan nézz utána az árfolyamoknak...személyi lehet,hogy kell.
2012. jún. 3. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Szombathelyen lakom, de nézegettem oldalakat és Pesten többet kínálnak mint Szhelyen az ékszerészek. Szted várjak míg felmegyek pestre? (3 hónap múlva) és ott adjam el vagy nincs nagy különbség a pesti <-> szhelyi árak közt?
2012. jún. 4. 13:26
 3/3 szoszmosz88 válasza:
Ez azért több dologtól függ. 1, hogy mennyire van szükséged a pénzre. 2, hogy kb. hány gramm és hány karátos aranyról van szó. Valószínűleg nem fog 3 hónap alatt csökkenni az arany ára, így megérné kivárni, de addig vannak más lehetőségeid is. Itt pesten kb. (tényleg csak kb.) +- 7000 Ft-ot adnak 1gr. aranyért. Ha nálad mondjuk csak 6500-at , akkor valószínűleg megérné felvonatozni hamarabb. De ha ráér, akkor esetleg próbálkozhatsz azzal is, hogy bizományba beadod valahova, hogy adják el és Te részesedést adsz belőle pl., vagy meghírdeted a neten. De vigyázz, sokan foglalkoznak arany felvásárlással, akikkel egyedül jobb nem találkozni, főleg ha sokról van szó. Ékszerekkel foglalkozom, sajnos van ennek a foglalkozásnak is árnyoldala...
2012. jún. 5. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!