Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Van egy "arany" nyakláncom,...

Van egy "arany" nyakláncom, de nincs benne semmilyen jelzés, próba stb. akkor ez tutira hamis?

Figyelt kérdés
köszi
2011. máj. 19. 13:09
 1/8 anonim ***** válasza:
Ékszerész ingyért megmondja!
2011. máj. 19. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
tudom csak gondoltam felteszem itt is amíg el nem jutok ékszerészhez:)
2011. máj. 19. 13:20
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem biztos hogy hamis, lehet, hogy csináltatva lett.

De tényleg érdemes megnézeti ékszerésszel, vagy becsüssel.

2011. máj. 19. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
beviszed ékszrészhez, rádob egy kis királyvizet, és meg is van az eredmény.
2011. máj. 19. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
köszi már megvan a válasz..és ahogy sejtettem nem arany...:S
2011. máj. 19. 15:30
 6/8 anonim ***** válasza:

A készíttetett ékszerbe is belenyomják, hogy hány gramm. Szóval sanszos, hogy hamis...

Kérdező: hogy tesztelted?

2011. máj. 19. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
én sehogy elvittem ékszerészhez és ő megvizsgálta..hamis..:S
2011. máj. 19. 16:26
 8/8 anonim ***** válasza:

Az átkosban (a Kádár éra idején) nem minden csináltatott ékszerbe került fémjel. Nekem is olyan 18 karátos karikagyűrűm van, amiben semmiféle jel nincs. Apámtól örököltem, aki a groszfather pecsétgyűrűjéből csináltatott két karikagyűrűt (magának és anyámnak). A nagytata gyűrűjében még volt fémjel, a karikagyűrűkbe már nem került, mert titokban lett csináltatva.


(Amúgy nem tudom mitől féltek, úgy tudom csak élelmiszert kellett beszolgáltatni, az ékszereket nem - de ebben nem vagyok biztos. De a félelem volt a dolgok mögött)


Szóval lehetett volna arany is, de így a biztos, hogy az ékszerész mondott szakvéleméyt...

2011. máj. 20. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!