Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a rockerekről?

Mi a véleményetek a rockerekről?

Figyelt kérdés

csak kis kíváncsi közvéleménykutatás..:)

úgy veszem észre, sok kívülállónak nem szimpatikus emberek, vadaknak és gonoszaknak nézik. őszintén régebben én is hasonlőképpen gondolkodtam, de mióta csak rockot hallgatok és valahogy egyetértek ezekkel az emberekkel, azóta ők a legszimpatikusabb stílusú emberek számomra. de oké, most jön az, h nem stílus hanem külön személykről lehet ítélkezni, ezt tudom. De amúgy mi a vélemény róluk nektek? L/21



2012. jún. 2. 10:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
33%

Én magam az szélsőséges öltözködési stílusokat alapba hülyeségnek tartom. Ezt pár idióta találta ki, aki pénzt akar csinálni belőle. Divat az egész, csordaszellem.


Az, hogy valaki rock zenét hallgat, az pedig ízlés kérdése. Én i szeretem némelyiket, de ettől még nem fogom kizárni az életemből az összes többi műfaj képviselőit.


Ha valaki igénytelen, az pedig csak megvetni tudom. És ez nem csak a rockerekre vonatkozik. Azért, mert Ossiant hallgatok, még igazán megfürödhetek napi 1x. És attól még nem kell 40 fok melegben bundás acélbetkós bakancsot hordanom, mert az olyan brutál.


Alapba viccesnek és komolytalannak tartom az ilyen embereket.

Bátyám rocker, mégsem látja rajta senki. Ezt a zenét szereti, ezt hallgatja. De attól még kulturáltan néz ki.

De akinek nem inge...

2012. jún. 2. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
9%

Nekem nagyon negatívnak tűnnek. Hadakoznak minden ellen. A politika rossz, a divat rossz, a karrierépítés rossz, külföldre menni rossz, a modern rossz, a tőke maga a sátán, az egyház hülyít mindenkit yadi yada


A zenéjük is csak erről szól.

2012. jún. 2. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
utolsó kommentelő. hhát a rock zene nem csak erről szól. akkor te nem is érted. a legigazabb legszebb dolgokat éneklik. a rock szerelmes dalai a legszebbek a világon. a rapp tud mindent leszarni. és a mai világba nem kell rockernek lenni, h szar legyen minden.:) de köszi az eddigi véleményeket...
2012. jún. 2. 17:34
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Második!

Nagyon nagy hülyeséget írtál. Oké, hogy vannak olyan rock zenék, amik arról szólnak, amiket felsoroltál. DE rengeteg szerelmes rock/metál szám van, rengeteg dal szól a szerelem szépségeiről/fájdalmairól; a csalódásról; az örömről; hogy tudjunk küzdeni magunkért; hogy ne adjuk fel; hogy elérhetünk mindent, amit csak akarunk; hogy szeretjük a családunk; hogy menjünk bulizni; hogy élvezzük az életet; a szép emlékekről; az érzelmekről; és még sorolhatnám, hogy mennyi mindenről.

Attól, hogy te csak a negatív tartalmú dalokkal találkozol, ne általánosíts!


Kedves kérdező!

Én magam rocker vagyok. Ám nem zárkózom el a többi zenei stílustól sem. Igaz, a többi fajta zenét elenyésző számban hallgatom, kb 100-ból 3 db tuctuc/pop/blues/akármi más. Én szeretem a rockereket, egyikkel sincs bajom. Ha valaki úgy érzi jól magát, hogy bőrdzsekiben feszít 30°-ban, akkor az az ő baja. Nem öltözök rockerként, de tetszik, és készülök a stílusváltásra. Sok rockert azért szeretek, mert őszinték, azt szeretik, amit, és vállalják is. Igen, sokan vadaknak és gonoszaknak nézik őket, de az olyanokat le kell sz*rni, mert nem ismernek. :)

2012. jún. 2. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

A rock még egy őszintébb korban született. Nem médiakreálmány. Legalábbis nem a mai médiáé. Maga a stílus és a képviselői is egy kicsit nyers, de őszinte, realitásokkal teli. Nem csak a pénzről és a kuurvákról szól, nem a csillogásról és nem is a nyáladzós vergődésről.

Sokan azért nem szeretik a rockereket, mert valóban kicsit nyersebb a viselkedésük, sokuknak kihívó a megjelenése. Ki merik mondani amit gondolnak és ez sokaknak nem tetszik. A stílus egy picit lázadó, a behódolást teljesen elvető hangvételű. Nem kimondottan "majd én megmondom a tutit" hangvételű, épp ellenkezőleg, "ne hallgass a nagyokosokra!". Sok előadó felhívja a figyelmet a világ visszásságaira. A stílus a rengeteg vállfajával komoly értéket képvisel. Közel 60 éve van jelen töretlenül. Azóta persze sokat változott, de talán megéri a történelmi stílusok korát.

Egy ideig az ördög muzsikájának is hívták, így az egyház inkább az ellenlábasokat tudta behülyíteni.


És hogy a kérdésre is válaszoljak:

Aki érzi ebben a zenében az erőt, dinamizmust, az a személyiségében is hasonló jegyeket hordoz.

2012. jún. 2. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
82%

Elegem van ezekből a nyomorult előítéletekből.Csak mert a Rockerek nem hordanak olyan extra "divatos cuccokat" és szeretik a sötét ruhákat és mondjuk például a bakancsokat attól ők agresszívek gonoszak és otrombák?

Ugyan kérlek senki semmit nem tud róluk maximum a többi Rocker ugyanis ők képesek kommunikálni egymással és megértik a másikat.De a többiek...Kívülről elítélnek mindenkit és nem tűnik fel nekik mit csinálnak.

Ad1: A Rock NEM A KÜLSŐSÉGEN ALAPUL MEG!

Ad2: Vannak Divatrockerek akik csak úgy öltözködnek közben meg fogalmuk sincs arról mit is jelent ez az egész.

Számomra a Rock a világnál is többet jelent a zene amit előadnak hihetetlen átélem az egészet és belül is érzem mit üzen, az a harmónia amit nyújt...Leírhatatlan.Az élet kis rejtelmei a bánat, az öröm, a düh minden benne van.Ez az egész nem csak a piáról a drogról és a szexről szól.

Ez az amit a többi ember nem fog megérteni mert mindenki külsőről ítél és nem is próbálja megismerni a másikat.

2012. jún. 3. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Igen. Betti azt hiszem félreértettél. lehet nemolvastad el végig, de én nem ítélem el a rockereket, én is az vagyok, még ha nem látni mindig ezt külsőben rajtam.:).

Amúgy igaz szerintem is h nem külsőből kell ítélkezni, vagyis nem minden stílust kell elítélni. pl az emők nagyrészért magam sem kedvelem. de személyiségük miatt nem stílus miatt.:).

2012. jún. 3. 13:52
 8/11 Rékcsi válasza:
100%

15 éves rocker lány vagyok, szeretek olvasni, kitűnő tanuló vagyok, de imádom a rocker cuccokat

A külső nem minden!

Kedvenc együttesem a Queen és Freddi Mercury jóformán csak szerelmes dalokat írt, sohase politizált.

Utálom azokat az embereket akik azt hiszik hogy hülye vagyok és csőlátású csak azért mert a rock zenét szretem és ezt ki is mutatom.

2012. jún. 3. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Kedves kérdező: Köszönöm, hogy elnéző voltál:) Csak mikor erről van szó néha eléggé goromba tudok lenni.Amúgy a 2. válaszolón akadtam ki, meg néhány ember amúgy is elveti őket...
2012. jún. 3. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

ROCKER VAGYOK, VÁLLALOM!

JÓT ÉS ROSSZAT ELBÍROM.

A LÁRMÁT, A FÉNYT, A ZAJT ÉS A BAJT,

AZT, AMI ŰZ ÉS FOGVA TART.

2012. jún. 8. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!