Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Most miért kell ennyire...

Most miért kell ennyire utálniuk? (lent)

Figyelt kérdés
Az osztályba megszerveztünk egy ilyen hogy is mondjam "osztály kedveltségi ranglétrát". Mindenki egy emberre szavazhatott de saját magunkra nem lehetett. 17 főből áll az osztály. 17. lettem 0 szavazattal. Én pedig az utolsó előttire szavaztam mert LB-k vagyunk vagyis ő az egyetlen barátnőm de látom másra szavazott. Nem baj. De hogy senki sem kedvel ebből az átkozott osztályból? Pedig a legtöbb kirándulást én találtam ki (mert nekünk kell a hónapi progit kitalálnunk), az osztály feléhez járok hogy segítsem valamelyik tantárgyból, 4 lány köszönheti nekem hogy átment kettessel! A hálát megkaptam... Nagyon pipa vok! Mentem őket a bukástól és még nem is méltányolják? Próbáljak meg feljebb kúszni hogy észre is vegyenek vagy hagyjam őket a francba és oldják meg ahogy akarják?

2012. jún. 3. 19:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Az, hogy szükségük van rád nem jelenti azt, hogy szeretnek is. Sajnálom
2012. jún. 3. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
De meg se hálálják meg semmi. Köszi! Ennyi jár nekem...tudom hogy ez önzőségre utal de az hogy már vagy 2 éve minden nap átjárok valakihez tanulni úgy hogy én nem tanulok csak hogy ő meg ne bukjon és Köszi! Nem tudom de szerintem jogosan vagyok felháborodva rajtuk...
2012. jún. 3. 19:21
 3/11 anonim ***** válasza:

Azt írtad, hogy egy emberre lehetett "szavazni". Az hogy nem kaptál szavazatot, nem feltétlenül jelenti azt, hogy nem kedvelnek, hanem nem téged kedvelnek a legjobban. Lehet hogy sok embernél bent lettél volna abban a 3-5 főben akiket a legjobban kedvel, csak ez itt nem derült ki, mivel csak egyetlen emberre lehetett szavazni. Érted, ha listát kellett volna írniuk hogy az osztályból kit mennyire kedvelnek, lehet hogy te valaki listáján a 2., 5., 7., stb helyen álltál volna, nem pedig a 17.-en...


Amúgy nagy hülyeségnek tartom ezt a "ranglétra" dolgot, mi értelme van? A lista alján végzők csak kellemetlenül érzik magukat.


22/L

2012. jún. 3. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
nem én találtam ki hanem az osztály "nagymenője". Ő is lett az első...tudom hogy ez nem jelenti azt hogy nem kedvelnek de akit mentegetek a bukástól még az is jobban kedvel egy olyat aki lehúzza hogy írjon puskát meg minden...csak fájt hogy senki sem úgy legjobban...
2012. jún. 3. 19:25
 5/11 anonim ***** válasza:

Gondoltam, hogy nem te találtad ki, csak úgy általánosságban írtam. :)


De figyelj, azoknál, akiknek segítesz, lehet, hogy 2. lettél volna a listán. Nem írod, hogy olyan jó barátnők lennétek, csak azt, hogy segítesz. Attól még lehet ő nagyon hálás neked, de ha egyszer nem te vagy a legjobb barátnője az osztályból, akkor nem téged ír oda - ettől még lehet nagyon hálás és kedvelhet, de nem kell hogy te legyél nála az első számú kedvenc osztálytárs.


Szerintem emiatt ne vessz össze senkivel, viselkedj velük úgy mint eddig, hülyeség az ilyesmin fennakadni. Gondolj arra hogy ez csak egy hülye kis szavazás volt, aminek semmi értelme...

2012. jún. 3. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Tudom de valami ott motoszkál bennem...hogy valahol zavar de nem kéne...
2012. jún. 3. 19:53
 7/11 anonim ***** válasza:

Igaza van előttem válaszolónak. Akiknek segítesz, azok lehet, hogy kedvelnek, ne abból indulj ki, hogy nem kaptál szavazatot.


Kissé hasonló helyzetben voltam én is. Mivel jó tanuló vagyok sokan kértek tőlem segítséget, aminek örültem. Ha tudok, szívesen segítek. Csak voltak páran, akik elkezdtek élősködni rajtam, bármi bajuk volt, rögtön hozzám jöttek segítségért, de ha nem volt semmi hetekig lesz*rtak. Sőt, a legdurvább az volt, amikor kibeszéltek a hátam mögött. Azóta szépen leépítettem ezt a pár embert, mert aki annyiba se néz, hogy köszönj nekem, amikor az utcán találkozunk, az ne várja el, hogy segítsek neki. Egyik tanárom szokta mondani, hogy 'aki nem tanult évközbe, bukjon vitézül'. :D Jogos, ne az utolsó két hétbe akarja megmenteni a világot, ha egész évben nem tanult és főleg ne az én segítségemmel.

Ettől függetlenül azoknak, akik korrekten viselkednek velem, akikkel jóban vagyok, továbbra is segítek. :)


Szóval ne ezen a kedveltségi ranglistán mérd, hogy ki kedvel és ki nem. Ha az zavar, hogy te segítesz nekik a tanulásban, programokat találsz ki, építed a közösséget és cserébe nem kapsz semmit, inkább azt figyeld, hogy ki az, aki tényleg örül, hogy segítesz neki és kedvel és ki az, aki csak kihasználja a segítőkészségedet.

2012. jún. 3. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
eleve ez a "osztály kedveltségi ranglétra" hulyeség.
2012. jún. 3. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Hülyeség, vagy nem, de pl abban az iskolában, ahol dolgozom minden évben készül egy ilyen teszt. Szociometria a neve és az osztályközösség fejlesztése a célja.
2012. jún. 3. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

9-es válaszoló: ilyen nálunk is volt gimiben, de nem nyilvánosan zajlott, és mi, gyerekek, nem tudtuk meg az eredményt. Így senkit nem ért szégyen, nem kellett kellemetlenül éreznie magát. Csak az osztályfőnöknek volt tájékoztatás, hogy ha pl. csoportmunka van, hogyan ossza be a csoportokat, hogy erősítse az osztályközösséget.

De nem arról szólt, hogy "na, gyerekek, nézzük meg, kit kedvelnek a legjobban/legkevésbé!"

2012. jún. 3. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!