Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » El fog fogyni az olaj? Mikor?...

El fog fogyni az olaj? Mikor? Mi fog történni utána? Összeomlik minden? Meghalnak az emberek? Mi lesz velünk utána?

Figyelt kérdés

Olvastam, hallottam már, elvileg tudományos filmekben, írásokban, hogy el fog fogyni az olaj, és ez katasztrófális lenne, mivel olaj alapú társadalomban élünk. Ezen cikkek, műsorok, lefestették utána a világvégét. Mi az igazság? Tényleg így fog történni? Csőd, összeomlás, világvége, globális felmelegedés stb.?


Ebben én csak azt nem értem, hogy ha az emberek tudják, hogy ez lesz, nem lehetnek olyan hülyék, hogy bele is mennek. A nagy olajemberek is tudják gondolom, hogy mi vár ránk, de ha nem tesznek semmit, akkor nem sokat fognak érni a dollár milliárdjaikkal.



2012. jún. 4. 14:09
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
74%

Már most dolgoznak és kutatnak alternatív megoldásokat.Gőzerővel folynak a kutatások.


Nagyon ironikus hogy pont azok az országok kutakodnak a legjobbak akik a legtöbb olajat fogyasztják.


Az amerikai kutatók azon dolgoznak jelenleg és már közel járnak a célhoz hogy hogyan szabályozzák mesterségesen egy fa növekedését.A fa fele vagy negyed annyi idő alatt fog megnőni.

Azon is kísérleteznek hogy lehet mesterségesen olajat előállítani.


Ha a növényes kísérlet sikerülne akkor az autók mehetnének biodízellel meg etil alkohollal.

2012. jún. 4. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem fog elfogyni, ha gazdaságtalanná válik a kitermelése (értsd: nem keresik magukat hülyére rajta az olajcégek), majd áttérnek másra. Biztos vagyok benne, hogy már készen állnak az alternatívával. A lényeg, hogy meg tudják vele csinálni ugyan azt, mint az olajjal. Függő helyzetbe hozni a világot.
2012. jún. 4. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Igen, olvastam én is, hogy nem is elfogyni fog, hanem egy idő után nem fog nyereségessé válni a kitermelése. Eléri az EROEI (?) =1 értéket. Tehát 1 hordó olajból annyi energiát nyernek, mint amennyi 1 hordó olaj kitermeléséhez szükséges. Vagy valami ilyesmi.
2012. jún. 4. 14:21
 4/17 anonim ***** válasza:
59%

Szerintem a kőolaj kiváltásán már dolgoznak, de az is lehet, hogy már kifejlesztettek valamit, ami helyettesítheti.

De az már csak akkor lesz elérhető, ha az összes nyersanyagot kitermelték. (nem kevés pénz mozog az olajiparban)

2012. jún. 4. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
81%

Az alternatív források meseszépek, csak az a baj velük hogy a hatásfokuk töredéke az olajénak. Valamint ezek a "megnő a fa 2 év alatt" csodaszerek sem hiszem hogy valódi megoldást hoznak, és azt sem értem hogy lesz a gyorsan növő fából környezetbarát, és olcsó energiaforrás.

Az olcsó olaj mindenesetre el fog fogyni, ehhez elég a józan ész, hiszen nincsenek végtelen készleteink egy nem megújuló forrásból. Ez nagyban ki fog hatni a gazdaságra, iparra, árakra is, mert jelenleg nincs olyan ami hasonló hatásfokkal, globálisan, és ilyen olcsón állna rendelkezésünkre.

2012. jún. 4. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Már vagy 10 éve kering a köztudatban a biodízel és a napelemes autó. Csak az elterjedésül MÉG nem érné meg. Majd ha már nem lesz benzin.

Sem az olajcégek, sem a nagyhatalmak nem hülyék, tudják mit csinálnak. Monopóliumot és magas árakat. Az emberiség nem fog kihalni, nem lesz világvége. Csak több adó. :P

2012. jún. 4. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
59%
Ha elfogy az olaj,akkor az emberiség nem fog kihalni. Csak a civilizáció omlik össze, és visszatér a középkor. Csak remélhetjük, hogy lesz valami az olaj helyett.
2012. jún. 4. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
59%

A napelem panelek szilícium kristályai, és az összes műanyag termék is olaj alapúak egyébként, szóval ha majd nem lesz olcsó olaj biztos olcsón lehet majd tömegesen napelemes autókat tömeggyártani. :)

Ez a "majd úgyis kitalálnak valamit" tök jó szöveg, csak az a baj hogy amikor elfogy majd egy olyan energiahordozó ami olcsó, nagy hatásfokú, és alapvető rendszerek épülnek rá akkor nincs az az alternatív forrás ami zökkenőmentesen, és gazdasági visszaesés nélkül ki tudná váltani.

2012. jún. 5. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

"El fog fogyni az olaj? Mikor?"


Soha nem fogy el. Ha tisztában vagy a piaci alapfogalmakkal, akkor meg is érted pár perc gondolkodással, miért.


"Olvastam, hallottam már, elvileg tudományos filmekben, írásokban"


Nevezzük sci-fi riogatásnak őket.


"Ezen cikkek, műsorok, lefestették utána a világvégét. Mi az igazság? Tényleg így fog történni?"


Ezek az elméletek nem újdonságok. Minden évtizedben alkotnak egy ilyen elméletet, 2-3 évig nagy körülöttük a hírverés, aztán elfelejtik őket, amikor kiderül, hogy nem jön be a számításuk. 5-6 év alatt mindenki elfelejti a világvége-hangulatot, és akkor megint jön valaki és ismét divatba hozza ezt. Ez így megy lényegében 200 éve (Malthus óta).


"Ebben én csak azt nem értem, hogy ha az emberek tudják, hogy ez lesz, nem lehetnek olyan hülyék, hogy bele is mennek. A nagy olajemberek is tudják gondolom, hogy mi vár ránk, de ha nem tesznek semmit, akkor nem sokat fognak érni a dollár milliárdjaikkal."


Helyesen gondolkodsz, és levonhatod a következtetést, hogy a riogatók nem mondanak igazat. Gondolkodni kell, nem bedőlni a riogatásnak.

2012. jún. 6. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

14:18


"Biztos vagyok benne, hogy már készen állnak az alternatívával."


Ha nagyon akarná, 10 éven belül Németország ki tudná váltani napenergiával a fosszilis energiahordozókat. Magyarország, ha akarná, már jövőre tudna annyi biodízelt termelni, hogy az a teherforgalomnak elég legyen, miközben az atomerőmű biztosítaná az ipar áramszükségletét. Ha 1 év múlva elfogyna az olaj, Magyarországon nem lenne összeomlás. És ha odatesszük emellé, hogy nem fog elfogyni az olaj, akkor méginkább ez a helyzet :))))

2012. jún. 6. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!