Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért ennyire a külsőség és a...

Miért ennyire a külsőség és a látszat a lényeg?

Figyelt kérdés

Ma az egyik ügyfelemmel az anyagi nehézségekről beszélgettünk, erre tett egy olyan megjegyzést, hogy a mi házunkra 10 millát rá kéne költeni, vagy eldózeroltatni.

Az a helyzet, hogy a házunk kívülről még szürke (és egy darabig az is marad) meg az ablakokat kéne kicseréltetni, de belül minden fel van újítva, 2 éve költöttünk rá több millió forintot. Teljesen jó téglafalak vannak, ki lett cseréltetve az egész fűtésrendszer, a villanyvezeték ,a vízvezeték, minden új, csak ő ezt ugye nem látta, egyedül a műhelyemet látta, ahol kupi van, mert az a legutolsó ahol ráérek rendet rakni. Már többször is tett hülye megjegyzést, pl. arra is, hogy én kertvárosban élek, ő meg a belvárosban és nem tudja hogy lehet itt élni stb. Persze, biztos könnyebb egy 50 m2-es panellakást rendben tartani, mint egy házat, kertet, udvart, de én sosem hittem, hogy ettől kevesebb lennék. Nem csak őnála éreztem már ezt a lenézést, másnál is, és érzem, hogy legfőképp az az oka, hogy kívülről még nincs rendben a ház. Sajnos sokszor úgy érzem az üzleti siker is múlik ezen, mint pl. nagyobb cégek akik nem utalnak időben, mert kiderül, hogy ez egy csóró és biztos nincs pénze ügyvédre.


2012. jún. 4. 16:40
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azért az nagyon fontos lenne, hogy rend legyen a műhelyedben, ha az ügyfeleidet oda viszed. A témához kapcsolódóan, inkább belülről nézzen ki jól a lakás, mint kívülről
2012. jún. 4. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 beglerbég ***** válasza:
73%

Nos, en sok orszagban megfordultam, es tapasztalataim szerint, ez szinte csak nalunk jellemzo. Gorcsosen adunk a kulsosegekre, meg akkor is, ha nem engedhetjuk meg magunknak. Emellett konnyen elvesznek a valodi ertekek.


Kedves kerdezo! Ne foglalkozz az ilyenekkel! Legyenek ugy a dolgaid, ahogy neked a legjobban tetszenek, es ne akarj masoknak folyton megfelelni. (Persze munka erdekeben, szukseg van kompromisszumokra, de a maganelet az mindenkinek a sajatja.)


Szurke a haz kivulrol? Fessed le amikor jonak latod (vagy ne), de ne azert mert masok leszoljak. :)


(Szerzodesek mondjuk mulhatnak rajta.: Nem tanacsos egy milliokrol szolo targyalasra, egy rozoga Wartburggal bepofogni.)

2012. jún. 4. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat. Igen, ez is látszat, hogy rend legyen egy műhelyben, de én itt fel sem tudom sorolni, hogy mennyi mindent csinálok. Egyik pillanatban még ezt, mert ez a sürgős, a másik pillanatban amabba kapok bele mert az a fontos, de egyiket sem lehet eltenni, hogy ne legyen szem előtt ,szóval ebből alakul ki egy látszólagos káosz, ami csak a külső szemlélőnek az, mert én nagyon jól tudom, hogy mit hol hagytam félbe. Na de nem is ez a fontos. A férjemmel mi is így gondolkodtunk kezdettől, hogy az amiben élünk, az a fontos, ráadásul eredetileg, amikor bele fogtunk a belső felújításba, még szó sem volt arról ,hogy itthon fogok dolgozni. Ő is szar körülmények között nőtt fel, meg én is, szó szerint lyukas melegítőben jártam iskolába és olyan lakásban éltünk, hogy nem lehetett senki beengedni. Ezért akkor amikor volt lóvénk, arra törekedtünk, hogy kellemes és szép legyen az életterünk. Ez sikerült is, mert tényleg csodás. Később jött, hogy haza költöztettük a vállalkozást, közben befejezetlen dolgok maradtak, de nem jön olyan gyorsan a pénz, hogy mindenki igényét kielégítsük.

Igen, a wartburg dolog egy vicc, tudom milyen szar kocsival tárgyalni menni. Régebben, amikor még nem volt ez a ház, volt egy nagyon rozoga kocsink, 27 éves volt amikor leadtuk a bontóba. Komolyan úgy megsirattam, mintha egy házi kedvenctől kellett volna elválni. No, ővele voltunk úgy, hogy amikor kimentünk egy céghez, igyekeztünk a lehető legmesszebb parkolni, hogy senki ne lássa mibe ülünk bele :-D.

Utána vettük egy viszonylag jó kaliberű, szép autót, amire azóta is nyögjük a hitelt, de nem kell már "sutyiba" parkolni :-D.

hát ez az autó is eléggé elgondolkodtat azon, hogy ez is csak látszat, mert az öreg 27 évest ennyit nem hordtuk szervizbe, mint a mostanit. Csak azért, hogy látszólag jó benyomást keltsünk az ügyfélnek. Szóval igaz ez, csak azért nem verem magam adósságba, hogy színes legyen a fal, mert az ügyelem abból ítél meg. Mindegy, mit is regélek, a látszat sokat nyom a latba. Csak tényleg nem fogom fel,hogy az az ügyfelem is nyomorog, engem leszól.

2012. jún. 4. 19:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!