Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Jó ötlet? (Kérdésed túl...

Jó ötlet? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés
Kisöcsém 6 éves, és van egy osztálytársa, aki üti, veri, csúfolja, a tesóm utál suliba járni, sírva jön haza...stb. Én 13 éves átlagos lány vagyok, és szeretnék beszélni a gyerekkel. Szerintetek jó ötlet lenne egy kicsit "ráijeszteni", hogy elmenjen a kedve a bunkózástól? Arra gondoltam, hogy a fiú barátommal (nagydarab, izmos meg minden) elmondani neki, hogy ha még egyszer ilyet csinál, úgy felrúgom, hogy a Marson ér földet. (persze nem bántanám) Jó ötlet?
2012. jún. 4. 18:59
 1/8 anonim ***** válasza:

nem egyáltalán nem .


a szüleidnek v. aki megy érte a suliba v. oszt. főnöki órán kellene kultúráltan megbeszélni a verekedős gyerek szüleivel. v. beszélni az ofővel erről.


magánakciók nem igen járnának sikerrel

2012. jún. 4. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
fogadó órát akartam írni de gondolom érted.
2012. jún. 4. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Éppen hogy az ilyen "fogadó órás kulturált beszélgetések" nem járnak sikerrel... Nekem volt alsóban egy ilyen osztálytársam nem hatott rá semmi szép szó. Rá kell ijeszteni, baja nem lesz tőle... Egy 6 éves nem képes felfogni, ha egy felnőtt szépen megkéri valamire...
2012. jún. 4. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Már megmondtam tanárnak. A tesóm is megmondta tanárnak. A szülők is megmondták tanárnak. Szerintetek hatott? :( Nincs más megoldás...
2012. jún. 4. 20:03
 5/8 anonim válasza:
Adj neki! Nekem is ez volt.A hugom 7 éves elsős.Egy 5dikes fiú mindig megtépte meg ilyenek.Egyszer felmentem suliidőbe a barátommal, megrángattam elég rendesen,azóta hozzá sem mer nyúlni.Tanárok sem szóltak, mert már többször szoltunk hogy hadja a hugom békén de nem hatott.
2012. jún. 4. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

6 éves

Értitek?

Ez még "nem az ő hibája" hanem a nevelésé (rohadt sok ilyen ismerősöm van aki direkt ilyenre nevelte a gyerekét mert,hogy legyen igazi fiú/védje meg magát ha lány). Vagy lehet, hogy pszichológushoz kéne vinni.

A szülőkkel kéne elbeszélgetni. Ilyenkor még nevelhető egy gyerek. Ráijeszteni? Szerintem nem szép. Persze az, hogy aggódsz a tesódért az jó! :)

2012. jún. 4. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én alapvetően nem helyeslem az ijesztgetést. De ebben az esetben védeném a tesóm. Csak annyit mondanék, hogy pontosan ugyanúgy és ugyanazt fogom vele tenni, amit ő tesz a tesómmal. Még aznap! Ahogy megtudom! És ha ezt megfelelő hangsúllyal teszed, nem kell mögéd verőlegény. Egy 6 éves kis tökösről beszélünk! Légy határozott!
2012. jún. 5. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
inkább mond el anyukádéknak,nem fenyegetheted meg,mert ha elmondja otthon neked lessz belole bajod és a barátodnak
2012. jún. 5. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!