Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Barátokat keresek. Mostanság...

Barátokat keresek. Mostanság miért ér az embereknek ilyen keveset egy barátság értéke?

Figyelt kérdés
19/F Bp.
2012. jún. 6. 15:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Bizalmatlanság,anyagiasság és önzőség miatt,szerintem.
2012. jún. 6. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Barátság?? Az meg mi? Nincs olyan hogy barátság! Elöbb utob mindenkinek mindenkihez anyagi viszony füzödik ami megrontja a "barátság lékörét"! Pl meghivsz vkit egy sörre az kényelmetlenül érzi magát! vagy rászokik hogy mindig te fizeted utána már neked kényelmetlen nemet mondani!
2012. jún. 6. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
én sem tudom. eddig olyanok találtak meg akik lehúzni próbáltak, egy ideig önzetlenül segítettem, sőt még most is de már átlátok az ilyeneken és nem húznak le. :) szerintem kitartónak kell lenni és ráakadunk jó emberekre is. addig legalább megtudjuk még milyen emberek vannak és tapasztalatot szerzünk. egyáltalán nincsenek barátaid?
2012. jún. 6. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
nemrég költőztünk Budapestre. ezért senkit nem ismerek.
2012. jún. 6. 16:21
 5/13 anonim ***** válasza:

ma 16:12


Ez nagy butaság. Sajnálom, hogy nem volt még igaz barátod.

2012. jún. 6. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon kevés embernek van barátja manapság.

1, A barátságot ápolni kell folyamatosan mindkét félnek. Ez pedig időbe kerül.

2, A barátság igazán csak egyenlő felek között működhet, az embereket meg a versengésre tanítják.

3, A barátok segítik egymást, ha kell, nem pedig kihasználni próbálják.

Ezek a tulajdonságok jelenleg hány emberben vannak meg? Mindenki a pénz után szalad, minden más le van...

2012. jún. 6. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Mellesleg Pesten, ill. nagyvárosokban sokkal nehezebb barátokat találni. Max haverokat... de a kettő közel sem ugyan az. Amit ti vidéknek neveztek (kisebb városok), ott sokkal egyszerűbb ebből a szempontból a helyzet.
2012. jún. 6. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
esetleg egyetem vagy valami ilyesmi helyen ismerkedhetnél. diákmunka? esetleg munka? sport?
2012. jún. 6. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Vree ***** válasza:

Én elhagynám az általánosítást, van aki "barátfüggőbb" és igénye hogy emberek legyenek körülötte, és van aki szívesebben versenyez másokkal vagy alakít ki magának zárt közösségeket. Kinek-kinek igénye szerint. Ha szerencsés leszel, talán megtalálod azokat akik hozzád hasonlóan gondolkoznak.


Mondjuk én arra tippelek, hogy aki itt lóg GYIKen, annak eleve van egy kis "beütése". Ez egy alapvetően másfajta társasági kapcsolat itt mint Odakint, egyszerűbb és kötetlenebb, de felszínesebb.

2012. jún. 6. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Szerintem azért, mert nem menő. A mai tirpa arra van tanítva by media (minden azért van, hogy egyre magányosabb legyél: fb stb.), hogy legyen cool bármi áron, és ez miatt :D
2012. jún. 6. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!