Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy a skandináv...

Miért van az, hogy a skandináv országokban nem degradáló egy férfinak pedagógusnak lenni, de Magyarországon piszkálják cikizik a tanítóbácsikat és óvóbácsikat?

Figyelt kérdés

2012. jún. 7. 20:47
 1/7 anonim ***** válasza:
80%
Nem tudom, hogy miért van ez, de Mo.-on rengeteg minden cikinek számít, ami külföldön nem. Itt valahogy nagyobb divat a másikat bántani, lenézni, kinevetni.
2012. jún. 7. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
70%
Mert azok fejlett , felvilágosult országok.Magyarország még nem ért el arra a szintre.Kell neki bő 20 év mire elér oda.
2012. jún. 7. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
83%

Hahaha, skandináv országokat hasonlítani Magyarországgal?


Azért van, mert orr az emberek normálisan gondolkodnak, ellentétben a magyarokkal, akiknél az a fura, ha valami nem számít cikinek.

2012. jún. 7. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én még sose halottam olyat, hogy egy férfi tanárt piszkáltak volna a hivatása miatt. Régen kimondottan csak férfi tanárok voltak, nem is értem, hogy mi lehet ebben ciki.
2012. jún. 7. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem meg azért, mert ezek ott megbecsült szakmák, és egyfajta presztizst jelent tanárnak lenni: tanulni és fejlődni, diplomát szerezni, és kiérdemelni, hogy oktathasd a jövő nemzedékét.

Ma nálunk azok a lányok jelentkeznek tanárképzőre, akiket nem vettek fel máshová.


A másik oka, hogy szexista társadalmunkban még mindig a nők feladata a gyerek pesztrálása.

Otthon lenni GYES-en, elhozni az oviból, szülőire menni (elvétve akad egy-egy apuka), otthon maradni vele, ha beteg, stb. Amíg apa keresi a pénzt.

Van női munka - nem fizetik meg, könnyű fizikai szempontból, nem jár felelősséggel, gyerekbarát időbeosztás, stb.- és van férfi munka- rendes fizetés, felelősség, fizikailag és/vagy lelkileg kell erősnek lenni, és nincs vége a munkaidőnek.

Ebből következik, hogy gyereket pesztrálni női munka.

2012. jún. 7. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
89%

Gondolom, nektek csupa tanárnőtök volt. Egy darab matektanár, rajztanár, neadjisten magyar tanár sem volt, mi? Gondolom, ha volt, jól kiröhögtétek. És mielőtt jön a nagy kötözködés a tanár és a tanító közt: az énektanárom 3. 4.-es koromban férfi volt. Alsóban pedig tanítók tanítanak.


Nekem más a tapasztalatom. Egy csomó pedagógus férfi, az óvónőknél, tanítóknál lehet differenciálódás, mivel a férfiak többnyire tanítani akarnak, utóbbi munkáknál pedig elsődleges szempont, hogy kisgyerekekkel foglalkozzanak, és őket okítsák. Az pedig, hogy pedagógusnak csak olyan kiscsajok mennek, akiket máshova nem vettek fel.. könyörgöm.. az előbb pont ti papoltatok arról, hogy "ezek a buta magyarok mindenkit lenéznek és általánosítanak".. ez mi, ha nem általánosítás?

Amúgy jó lenne konkrétumot is hallani, hogy itt "Magyarországon ki cikizi, piszkálja a tanítóbácsikat, óvóbácsikat". Csak úgy jó lenne tudni, hogy mégis kik azok a nagy számban fellelhető tömegek, akik miatt minden magyarra, rám is, rámhúzzák ezt a vizes lepedőt, holott én, és a környezetemből egytől egyig senki nem találkozott még ilyen szituval.


Most biztos megbotránkoztok, de a kórházban a "nővérkém" (ápoló!) is férfi volt. Kéretik erről is egy új kérdés, mert a magyarok, akiket nem ismerek, őt is tuti cikizik.

2012. jún. 7. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%

Nem tudom mert még nem látok bele ezekbe a dolgokba.

Amugy az én sulimban pont,hogy a férfi tanárok (3 van) népszerűbbek mint a nők mert ők humorosabbak és nagyon nagy arcok.Én még sosem láttam,hogy cikizték volna őket a hivatásuk miatt.:D

2012. jún. 8. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!