Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Izraelben és az arab országokb...

Izraelben és az arab országokban vajon több a balkezes?

Figyelt kérdés

A kérdésem valószínűleg nagy hülyeség, és tisztában vagyok vele, hogy nem azért lesz valaki balkezes, mert már kis sejthalmazként tisztában lesz vele, hogy kevésbé fog elmaszatolódni az írása, amikor jobbról balra kell haladnia, de számomra elképzelhetőnek tűnik, hogy a sok ezeréves hagyomány valamilyen kihatással lehet ez náluk.


Nem tudnátok mutatni valami táblázatot vagy térképet, ami mutatja, hogy hogyan oszlik meg a balkezesség a világban? :)



#balkezes #arab #Izrael #sémi-nyelvek
2012. jún. 8. 12:13
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Az iszlámban a bal kéz tisztátalan, csak fenéktörlésre meg effélékre jó, így a balkezeseket mind átnevelik. Enni is csak jobb kézzel esznek.

Az írás irányát úgy magyarázzák, hogy a szív felé írnak. Biztos van nekik egy módszerük, hogyan lehet tisztán és szépen írni jobb kézzel jobbról balra, anélkül nem nagyon lehetne kalligráfiát csinálni.

2012. jún. 8. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Tényleg, a balkéz tisztátalansága nem is jutott eszembe, köszönöm szépen a válaszodat!
2012. jún. 8. 14:55
 3/3 anonim ***** válasza:
Pár éve én is feltettem ezt a kérdést, akkor azt írta valaki, hogy csináltak már ilyen irányú felméréseket, de ezekben az országokban sincs több balkezes, mint máshol.
2012. jún. 9. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!