Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ha nem hiszek Istenben miért...

Ha nem hiszek Istenben miért dühít a gondolat, hogy valaki más mást gondol róla?

Figyelt kérdés
Esetleg félelem vezérel? Attól való félelem, hogy lehet, hogy neki van igaza? És ha neki van igaza azt jelenti, hogy a szilárd meggyőződésem téves, és lehet, hogy más téren is tévedtem? Máskülönben ha biztos vagyok az igazamban nyugton kéne maradnom, nem?
2012. jún. 11. 16:35
 1/8 anonim ***** válasza:

1. Szerintem a kérdés kamu.


2. Ha mégsem, akkor nem szilárd a meggyőződésed.

2012. jún. 11. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Pontosan, ez abból ered, hogy mi van, ha tévedsz?

Minden emberben van egy bizonyos kételkedés mindenféle téren. És rögtön megnyugszunk, ha többen is úgy vélekednek egy dologról, mint ahogy mi magunk.

2012. jún. 11. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Miért dühítene bárkit is, legfeljebb extrovertált megmondóembereket akik bármibe képesek belekötni.

Egy átlag ember legfeljebb nyom egy facepalmot ha azt látja h vki imádsággal akar jóllakni. Egyébként meg ez is csak egy érdekes régi kulturális színfolt, attól függetlenül h abszurd elképzelések vannak mögötte.

2012. jún. 11. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A vallási dolgok olyanok, hogy az ember sosem lehet benne 100%-ig biztos. A vallásokat a mai formájukban nagyon jól meg lehet cáfolni a mai ismereteinkkel, de biztosra nem lehet állítani, hogy az adott vallás csak kitaláció, emberi kreálmány. Én sem hiszek semmilyen istenbenm mert még soha senki nem látta, empirikusan sehogy nem tapasztalható, vallások legtöbb állításai tudományosan magyarázhatók vagy cáfolhatók. Mégsem tudhatom teljesen biztosra, hogy egyiknek sincs "igaza". Viszont értelmes ember lévén abban hiszek, ami tapasztalható, ami működik. A fizika törvényei még sosem hagytak cserben és még imádkozni sem kell hozzájuk.
2012. jún. 11. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha nem hiszel,akkor nem hiszel. Ez nem ok arra, hogy dühös legyél magadra.....

A hit, pontosan egy olyan lelkiállapot amit maga a hívő sem tud megmagyarázni.

A világ dolgait olyan bonyolultnak tartja, hogy számára kell egy karmester aki irányít.És nem ragaszkodik a válaszokhoz.

A "hitetlen" a dolgok bonyolultságát a tudásunk elégtelenségében látja.És egyre inkább a válaszokat vár és egyre több kérdést tesz fel.

Az egyik azért nyugodt mert hisz. A másik azért nyugodt mert biztos abban, hogy megérkezik a válasz. Csak Te vagy dühös.


Ökörköri

2012. jún. 11. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

5.

Nem magára dühös, hanem a vallásos emberre.

(persze csak ha a kérdést nem egy vallásos írta ki, egy ateista nevében, mert olyan kis ravasznak gondolja magát:)

2012. jún. 11. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Lehet azért mert túl reálisan gondolkodsz.Engem mondjuk az nem zavar ha valaki hisz istenben de az már nagyon,hogy egyesek szó szerint értelmezik a bibliát.A világ és az élet keletkezését az abban leírtak szerint értelmezik.A tudományt,fizikát,evolúciót teljesen figyelmen kívül hagyják és hazugságnak,tévedésnek titulálják.A milliónyi kézzel fogható bizonyítékot egyszerűen elutasítják mégpedig az egy darab bibliára hivatkozva(mivel abban nem az van írva)amire az egyetlen bizonyíték saját maga!Ezen tudom nagyon felidegesíteni magam.Ha valamit bizonyítani akarnak vele csak előkapnak egy idézetet belőle és avval minden el van intézve.Ha ezt az állítást is igazolni akarják elővesznek egy másik részt.Egyszerűen elképesztő a butaságuk és elvakultságuk.
2012. jún. 11. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Semmi sem lehet önmaga bizonyítéka. A biblia pedig nem axiómákat tartalmaz.
2012. jún. 11. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!