Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit jelent az, hogy árja?

Mit jelent az, hogy árja?

Figyelt kérdés
2009. júl. 5. 11:47
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
30%
Árja faj Hitler találta ki, hogy a németek árja faj, hogy ők felsőbbrendűek
2009. júl. 5. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
94%
nem Hitler találta ki hanem az Indiaiak :)Hitler csak átvette :P a bevándorlók voltak az árják és igen felsőbbrendűt jelent, az őslakosoknak is volt külön nevük és tilos volt a keveredés.
2009. júl. 5. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:
100%
Az árják az indiai őslakos dravidákat verték le, magukat felsőbbrendüeknek nevezték. Utána ők irányitották az orszagot, a dravidak meg lettek a ketkezi munkasok, a tarsadalom alsobb retegei.
2009. júl. 5. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
98%
bocsi, nem tudtam (első vagyok) de lehet, hogy az én válaszom is érdekli a kérdezőt, mert általában erre használják!
2009. júl. 5. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
árját használják még az europid emberek megnevezésére is, de tudományosan az amit az előttem lévő elmondott. egyébként az a szó hpgy "irán" azt jelenti hogy "árják földje"
2009. júl. 5. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Szigorúan, tudfomáynosan véve az árják az indoirániak, tehát az indoeurópaiaknak az az ága, amelyik a történelem előtti időkben behatolt Indiába, Iránba, stb...Árjáknak a szigorúan vett értelemben csak az indiai indoeurópaiakat, az óperzsákat (óirániak) és a médeket nevezhetjük. Indiában a legfelső, vezető kaszt. Maga a szó jelentése "nemes, erényes", összefüggésben áll a latin "arete" és az őfelnémet "ehre" szavakkal, melyek jelentései közeliek egymáshoz.

Az újkorban nem Hitler találta ki vagy honosította meg az árja fogalmát, mint ahogy előttem elég rosszul írták, hanem a 18. századtól kezdve sir William Jones, Friedrich von Schlegel, Ernst Haeckel, Arthur de Gobineau, H. S. Chamberlain, ill. H. P. Blavatsky. Némelyikük nyelvészeti szempontból állt hozzá, némelyik rasszbeliség szempontjából.

Amúgy az árja-elméletet teljesen félremagyarázzák. Árjának nem csak a szőke/kékszemű emberek számítanak az árja-elmélet szerint. Maga H. S Chamberlain, angol-német filozófus is elismeri, hogy a szőke és a fekete hajú emberek egyaránt lehetnek a legtisztább germánok. Gobineau pedig magukat a németeket is "kelta-szláv fattyúnépnek" tartotta. Úgyhogy van itt félremagyarázás ám az árja-elméletben rendesen....

2009. júl. 5. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
köszi nektek! cska enm egészen értem így , mert nekem egy ismerősöm hangoztatja, hogy ő árja de inkább nem tőle kérdezem meg mit jelent, mert minden embert kiröhög aki tudatlanabb , mint ő...:D
2009. júl. 5. 12:30
 8/17 anonim ***** válasza:
16%
úgy tudom, hogy az árják magas vékony szőke hajúak. vagy ha vékonyak nem is, de szőke hajú mindenképp. Legalábbis az ilyenekre mondják.
2009. júl. 5. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

12:29-es vagyok. Igen, manapság a szőke hajúakra , kék szeműáekre mondják, csak pont mondom h ez sajnos hiba, a tudatlanságból ered.

Mert köztudott h pl. a nácik az árják sorából kizárták a szlávokat! De a szlávok között, főleg oroszoknál, lengyeleknél, ukránoknál rengeteg szőke hajú kéks zemű ember van, mégsem számítanánk rájának a náci felfogás szerint.

Arról nem is beszélve, h aki valamennyit ért az antropológiához, az tudja, h szőke haja és kék szeme nem csak a Hitlerék által ajnározott nordikus rassznak van, hanem pl. a szláv eredetű (és részben magyar is) keletbaltiak között is jellemző. A különbsgé az, hogy a noprdikus dolichocephal (hosszúfejű), a keletbalti pedig zömmel brachicephal (rövidfejű).

Innen következik, hogy nordikus, tehát árja ember lehet valaki sötétebb hajjal és szemmel is. A keletbalti szláv orosz például attól még nem lesz nordikus fajú, mert szőke és kék szemű. A fajiságnak csak egy kis komponense a haj és a szem színe. Sokkal többet számít a koponyaforma, arcberendezés, testalkat, szemrés-állás, stb..

2009. júl. 5. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
0%
2009. júl. 5. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!