Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan beszéljem le a férjem...

Charon kérdése:

Hogyan beszéljem le a férjem arról, hogy gárdista legyen?

Figyelt kérdés
A férjem tavaly jobbikos tag lett. Ezzel még kibékültem, de most gárdista akar lenni. Még nincs felavatva,de minden hívásukra megy. Most is ott van. A legnagyobb gondom, hogy rengeteg pénzbe van. Nem dolgozik már egy éve. Én gyesen vagyok. Úgy érzem nálunk csóróbb család nincs is és iszonyatosan bosszant, hogy az útiköltségre,cigire és tagdíjra megy el a pénz, és a kislányunk cipője helyett gárdista mellényt és sapit akar venni. Nem hallgat meg, hallani se akarja amit mondani szeretnék, és amióta azt mondtam, hogy a rendőrnek van igaza, aki bohóc bandának nevezte őket, szóba se áll velem.

2012. jún. 17. 12:40
 1/9 anonim ***** válasza:
22%

Ne akard lebeszélni róla - légy büszke rá. A puszta létével is másoknak segít. Ha ők nem lennének, hamarabb következne el az a világ, amelyben a kislányotoknak nemcsak cipője, ennivalója sem lenne - és (különösen a vidéki) magyar ember már az utcára sem léphetne ki.

Kérlek, próbálj mélyebb összefüggéseket megérteni. A férjednek pedig biztosan lesz munkája, ha nem következnek el azok az idők, amelyeket a Gárda távol szeretne tartani.

2012. jún. 17. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
63%
Hajjaj. Sajnos azokkal, akik ezt az ideológiát követik, nem igazán lehet szót érteni. Most ez fájni fog, de... ha a gárdista baromságok fontosabbak neki a saját gyereke dolgainál, és veled szóba sem áll, biztos, hogy meg akarod még győzni bármiről is? :( Ide valami nagyon drasztikus változás kellene, és első lépésként persze az, hogy dolgozzon, lehetőleg sokat, hogy ne maradjon mellette ideje a jobbikra, de ez nem megy ilyen egyszerűen sajnos.
2012. jún. 17. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%

Kemény.

Nekem a testvéreim nácik kissé.Félig németek vagyunk , és a német águnkról rokonunk volt egy nagyon híres náci ember a német történelemben (nem Hitler).

Persze ők mérhetetlenül büszkék hogy rokonai az illetőnek és hogy német származásúak.Nem kürtölik világgá hogy milyen nézeteket vallanak , és nem borotválják kopaszra meg nem öltözködnek másként.Sőt diplomát végzett sikeres az egyik testvérem a másik is most jár főiskolára.


Megváltoztatni nem lehet őket.Egyedül az idegesítő hogy néha "untermenscheznek" mindenkit.

2012. jún. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
23%
Ne akard lebeszélni!
2012. jún. 17. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem tudom mit csináljak, lehet nem is foglalkoznék vele, ha nem havi 60 ezerből kéne megélnünk. Meg talán az is segítene ha hinnék a dologban. De nekem már minden jobbikhoz és gárdához fűzött reményem elszállt.
2012. jún. 17. 13:08
 6/9 anonim ***** válasza:
85%

Hogyha a család kárára megy a gárda akkor igenis beszélje le!


Mi fontosabb , a gyerek vagy a gárda?Egyértelműen a gyerek a fontosabb és a család.Legyen már fontossági sorrendje.


Juttasd az eszébe hogy mi lesz a gyerekkel , veletek ha nem megy el dolgozni.

2012. jún. 17. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
32%
A Gárda soha, senkinek egyetlen haja szálát sem görbítette meg. Létfontosságú jele ugyanakkor annak, hogy a cigány agressziótól fenyegetett magyarság képes önszerveződésre, a másikért való - békés és demonstratív - kiállásra. Ezért kiáltják ki ördögtől valónak azok, akiknek minden érdeke, hogy magyar a magyarral ne lehessen - békésen sem, mert a kiállás civilizált, békés formájáról van szó! - szolidáris. Nehezen éltek, kedves Kérdező - ezt sajnálom és értem..de még nehezebb, vagy lehetetlen lesz az életetek, ha a nyugodt és méltóságos önvédelem lehetőségét is elveszik. Próbálj belegondolni ebbe - kérlek. És nem politikai pártról, hanem "csak" civil öntudatról beszélek ezzel.
2012. jún. 17. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
55%

A gárdába akadhat más, aki beálljon helyette. Olyan, akinek nem okoz terhet, vagy nem ekkorát. De a gyerekedről nincsen más, aki gondoskodjon rajtatok kívül (kivéve, ha úgy gondolja, hogy ez az állam dolga, de akkör ööö... mintha némi kognitív inkoherencia lenne a levesben, vagy talán a férjed nem ítéli el az üzemszerűen segélyre ácsingózókat...?).

Tök függetlenül attól, hogy helyesli-e valaki a gárda tevékenységét, vagy nem.

Félelmetes egyébként a szituáció, amit leírsz, még félelmetesebb, ahogyan az emberek reagáltak rá, a válaszok még hagyján, de a százalékok mindent visznek.

2012. jún. 17. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Mivel most nem általánosságban beszélünk, hanem a férjedről, nem szívesen írom le ezeket, mert bántó lesz.

De ironikusnak tartom, hogy a jobbikosok verik legjobban a mellüket azért, mert a cigányok többsége nem dolgozik, erre itt a férjed, akinek családja van, és szintén nem hajlandó dolgozni, inkább elmegy gárdistának, aminek lássuk be őszintén, sok értelme nincsen. Most komolyan, mit csinálnak ők? Javult azóta a helyzet, amióta vannak gárdisták? Nem. Javult a közbiztonság az erősen cigány lakta településeken? Nem. Ők sem jobbak...

És a család az első, mondom ezt úgy, hogy én liberális beállítottságú vagyok. Ha valaki gyereket vállal, akkor az az első, hogy neki megteremtse a szükséges feltételeket. Nem a gárdista mellény, meg a tagdíj... Nem tudom, megoldódott-e a helyzetetek. Mivel a Jobbik is meglehetősen család-centrikus párt, így talán megkérhetnél egy helyi jobbikos képviselőt, hogy beszélgessen el vele erről. Elvileg nekik melléd kéne állniuk ebben a helyzetben.

21/L

2013. szept. 5. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!