Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan lehetek gárdista? 27/L

Hogyan lehetek gárdista? 27/L

Figyelt kérdés
Magyarnak születtem, magyar is vagyok, annak tartom magam. Utálom a cigányokat. Imádom Erdélyt, a székelyeket, a magyar történelem is nagyon érdekel (már ennyi idős fejjel) Imádom a Kárpátiát, az Ismerős Arcok zenekart. Borsózik a szőr a hátamon, ahogy hallom amit énekelnek. Szeretnék minél többet a történetükről megtudni, mik a fő céljaik és hogyan tartozhatom hozzájuk. Egy 100% magyar lány!!!
2012. ápr. 22. 18:32
1 2
 1/19 rajcziz ***** válasza:
48%
Hát ha neked ebből áll a magyarság, akkor valahol valami nagyon elromlott.
2012. ápr. 22. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
48%

Egyetértek az elsővel. Nem ilyen ostobasággal kellene kimutatnod a magyarságodat. A cigányokat nem utálni kell,csak azokat elítélni közülük,akik bűnözők. De a magyar bűnözőket is el kell ítélni.

Ha magyarnak érzed magad,akkor dolgozz tisztességesen,segítsd a rászorulókat,ismerd a magyar irodalmat,történelmet. (De ne a hungarista ferdítéseket).

Amit te csinálsz,az csak feltűnősködés,minden haszon nélkül.

2012. ápr. 22. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
48%

Meg ne haragudj, de én úgy gondolom, a magyar kultúra megőrzésének egyik alapvető eleme az, ha normálisan használjuk a nyelvünket. "Borsózik a szőr a hátamon", ilyen kifejezés nincs.

Másrészt az első két válaszolóval teljesen egyetértek.

Különben pedig ez a "100% magyar" egy nagyon buta kijelentés. Honnan veszed, hogy nincs az őseid között nem magyar?

2012. ápr. 22. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
41%

A haza, a saját nép, történelem és kultúra szeretete nektek "hungarizmus"?! Bár "hungaristák" lennétek ti is akkor..

Aztán: hogy a cigányokat nem kell utálni, csak azokat, akik bűnöznek közülük. Tökéletesen egyetértek - csak az a baj, hogy akik nem bűnöznek, akik értelmiségiek, szakmunkások (esetleg kicsit barnább bőrű MAGYAROK) - ők a kivételek, a szabály-erősítők. A bűnözőt pedig jogos utálni; a többségit is, hogyne! - csakhogy a normakövetők és deviánsok arányszáma a többségi társadalomban összehasonlíthatatlanul alacsonyabb, mint az itt tárgyalt kisebbségben. Egyéb kisebbségekben is, ezt tegyük hozzá. Vajon miért? Könnyű lesz előhozakodni a gyökeresen más kultúrával..Nem érv. A kunok/jászok, kínaiak/örmények kultúrája is eltér(t) a magyartól - mégis tökéletes az integrációjuk. Erről ennyit.


Tisztelet az érzéseidnek, Kérdező. Konkrét választ nem tudok neked adni, de annyi biztos, hogy a Gárda (jogos) önvédelmi szerveződés. Több szükség volna rá, mint egy falat kenyérre azokban az időkben, amikor pátyolgatott "kisebbségiek" nyugdíjas nénikéket ölnek, családfenntartó szobafestőt, védtelen autóst lincselnek meg. Annak azonban, hogy lehetetlenné teszik a működését, szomorú oka van.

Minden jót neked.

2012. ápr. 22. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 rajcziz ***** válasza:
77%

Kedves utolsó!

Nem a magyar kultúra szeretete a hungarizmus, hanem az, ha a magyar nemzetet többre tartod a másiknál. A kettő nem ugyanaz.

Az pedig, hogy szükség lenne a gárdára... Erőszakra erőszakkal válaszolni nem megoldás.

2012. ápr. 22. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Ne nézz már primitívnek, kérlek, rajcziz...Ez az egy irritál.

Hol mondtam én azt, hogy a magyar nemzet, történelem és kultúra szeretete azzal jár karöltve, hogy "felsőbbrendűnek" tekintem a népemet másnál? Ezt a tévedést valakik, valahogy, erősen beplántálták az emberek egy fogékony részébe, holott rosszindulatú csúsztatás. Szó sincs erről. Az, hogy valaki szereti a közeget, amelyben született, a népet, amely létrehozta, nem jelenti azt, hogy "kiválasztottnak" tekintené. (Van olyan is, aki a sajátját annak - de tragikusan fizet is egy téveszméért).

A Gárdáról pedig: meggyőződésem, hogy égetően szükség van rá. Szükség van és volna a szolidaritás, a kohézió, az önvédelem minden formájára. Ismétlem: szigorúan az önvédelemére - ha már a hatalom, amely hívatott volna erre, nem tesz eleget alkotmányos kötelességének. Ha eszközök híján nem képes erre, delegálja a feladat egy részét civil szervezetekre - mindegy, mi a nevük: Gárda vagy Polgárőrség. A spanyol Guardia Civil is tökéletesen legális, polgárőrségek Olaszországban is majd' minden településen besegítenek a rendőrségnek/csendőrségnek. A Gárda, egyébiránt, soha nem alkalmazott erőszakot: puszta megjelenésével azt tudta sugallni, amit kell: eddig és ne tovább, deviánsok! A helyzet minden nappal súlyosabb. Keress utána, kérlek, mi folyik ebben az országban: a magyar vidék magárahagyott és retteg. És akkor "hungarizmusról" beszélnek egyesek? Fogalmi tévedésben vannak, aminek óriási ára lesz. Ne legyen igazam.

2012. ápr. 22. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 rajcziz ***** válasza:

Kedves utolsó!

Elmondanád, hogy hol írtam, hogy a magyar kultúra szeretete együtt jár azzal, hogy felsűbb rendűnek tekinted a népedet? Mert én nem találom.

2012. ápr. 22. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

És hogy "erőszakra erőszakkal válaszolni nem megoldás"?

Széplelkű közhely.

A bűnözőt az teszi bűnözővé, hogy az erkölcsi érzék hiányzik belőle. Ha pedig hiányzik, vele moralizálni...nevetséges. Azt a nyelvet kell beszélni vele, amit ő beszél mással - és megért. Ez a represszió. A határozott, kimért, higgadt erőszak. Abból pedig éppen csak annyi, amennyi ésszerűen kell.

Azzal moralizálok - szívesen! - akiben van morál.

2012. ápr. 22. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 rajcziz ***** válasza:
Lehet, hogy széplelkű közhely, de a történelem során már sokszor bejött.
2012. ápr. 22. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 rajcziz ***** válasza:
Ja, a kérdésemre még mindig nem érkezett válasz...
2012. ápr. 22. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!