Kezdőoldal » Utazás » Európa » Mit gondoltok, Budapest...

Mit gondoltok, Budapest labdába rúg/labdába rúghatna olyan városok mellett, mint Párizs, London, Berlin, Róma, Madrid, stb?

Figyelt kérdés
2012. jan. 15. 22:47
 1/8 anonim ***** válasza:
65%
Madridban nem voltam, de szerintem igen. Londonnál sokkal jobb. A többihez még sokat kellene változni.
2012. jan. 15. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
62%
Nem.
2012. jan. 15. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
45%
Nem.
2012. jan. 15. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
31%

Tulajdonképpen Budapest még Bécs mellett sem rúg labdába.

Eleve pl. élhetőbb, tisztább és a tömegközlekedési hálózat az egyik legjobb ott európán belül.

A fent említett városok közül talán Madriddal ha tud versenyezni. Az a baj, hogy ha városokat akarunk összemérni, több szempontot is figyelembe kell venni, nemcsak azt, hogy itt nálunk milyen különleges panorámát nyújt mindkét oldalon a city. Na de ezzel ki is fújt....( főleg hogy Budapest nem világváros, csak szeretnék hogy az legyen. )

2012. jan. 16. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
69%
Simán! A világ minden tájáról érkezőekkel van alkalmam kapcsolatba kerülni és el vannak ájulva Budapesttől! Na nehogy azt higgyük már h madridba vagy párizsba nincs aluljáró bűz vagy kéregető,vagy kosz?!
2012. jan. 16. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
78%
Nézzétek. Én pl. éltem Londonban több hónapot, bejártam nagyon sokfelé, de alig láttam hajléktalant a város legtöbb részén ( nyilván leszámítva főként a déli részt ), de egyébként még úgy is tisztább mint pest. Nem züllik úgy és jóval gyakrabban gondozzák magát a fontosabb zónákat. Pest Budát leszámítva, szinte mindenhol koszos és sok a hajléktalan. A külföldiek kicsit merüljenek el a többi kerületben is, használják a BKV-t, aluljárókat, mindezt gyalogosan végig és kiváncsi leszek mit reagálnak.
2012. jan. 16. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Ha saját súlycsoportjával vetjük össze (Bécs, Prága), akkor is bőven alulmarad.


Nézd meg a Dunakorzót! Délután 2-kor üres az egész, ott bóklászik néhány japán turista, de amúgy nulla, a szocreál lámpákból minden második kiégett, az amúgy "díszburkolat" pedig repedezett, egyenetlen. A Duna másik oldalán a Várbazárról percenként esnek le a vakolatdarabok. Az utóbbi években ugyan felújítottak pár utcát, teret, de az édeskevés, főleg, hogy közben az épületek omlanak szét. A Váci utcán kívűl nincs egy normális bevásárlóutca, a Nagykörúton szexshopok és használtruhások váltják egymást, Rákóczi úton szintén. Az emberek az utcákon nem sétálnak, hanem rohannak, hogy minél kevesebb időt töltsenek kint, teljesen érthető módon. Kinek van kedve a mocskos járdákon, 5 sávnyi forgalom mellett korzózni?


Londonban, Párizsban, Berlinben óriási élet van, télen-nyáron, éjjel-nappal. Az utcákon folyamatos a tömeg, mert van miért az utcán lenni! Kirakatok, bevásárlóutcák, éttermek, kávéházak szinte mindenütt. Nagyobb tereken mutatványosok szórakoztatják a közönséget. Tényleg sokszor már zavaró, annyira sokan vannak kint, akik nemcsak A-ból B-be akarnak eljutni, hanem szórakozásból töltik kint az idejüket. Családoknak hétvégi program, hogy a belvárosban eltöltik a napot, aztán délután megpihennek egy kulturált parkban. Ugyanakkor nehezen hiszem, hogy tömegével ülnének fel az 50-es villamosra a Pestlőrinciek, hogy a Nagykörúton végigsétáljanak.


Szóval szerintem ez a legnagyobb hiányossága Budapestnek: hogy egy hatalmas lakótelep az egész, ahol az emberek laknak, de nem élnek. És ez nem nagyon fog változni szerintem, amíg kis túlzással félévente nyílnak meg az egyre nagyobb plázák. Képzeljük csak el, mennyivel barátságosabb lenne a város, ha a plázák üzletei kint lennének a szabadban, az utcákon, a bent lézengők pedig az utcákat járnák. Nincs ugyan légkondi meg neonfény, de a hangulat ezerszer kárpótolja ezeket a mesterséges dolgokat.

2012. jan. 16. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Néha, amikor felhajtunk az Erzsébet hídra, megrohan egy olyan érzés, mint ha először látnám Budapestet. Annyira gyönyörű!


Sok minden van Budapesten, ami csodálatos, simán veri néhány híresebb nagyváros látnivalóit, DE sajnos a kosz, a nem megfelelő mentalitás, az elhanyagoltság sokat ront ezen.


Az épületek nagyon szépek, ha felfelé nézel. De lent... minden szürke és ápolatlan.

Ez a város csodálatos lehetne, ha lenne pénz és törekvés erre.

2012. jan. 16. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!