Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerintetek kérhetnék ilyet?

Szerintetek kérhetnék ilyet?

Figyelt kérdés

Angliában élek. A munkahelyemen nyáron szoktak ideiglenes dolgozókat felvenni. 2-3 hónapos melókról van szó.

Arra gondoltam,hogy szólok pár barátomnak, rokonnak,hogy ha van kedvük 2-3 hónapra kijönni dolgozni akkor szólok az érdekükbe. Cserébe csak annyit kérek,hogy amikor kijönnek hozzanak nekem pár dolgot (amit ki is fizetnék). Olyanokra gondolok, hogy szalámi,kolbász, túró rudi stb..Főképp élelmiszert..:D

Szerintetek ez gáz lenne,ha ilyesmit kérnék cserébe???


2012. jún. 17. 19:26
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem! De nyilván nem mindegy, hogy hogyan adod elő! :) Ha kedvesen szerintem első szavadra "ugrani" fognak! :)
2012. jún. 17. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem. Sőt a munka intézés miatt még ajándékba is kérhetnéd.
2012. jún. 17. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szerintem egyáltalán nem gáz. Én még természetesnek is venném, hiszen biztos hiányoznak neked a tipikus magyar élelmiszerek.
2012. jún. 17. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem gáz, szerintem bárki megtenné neked, de azért romlandó kaját kérni a kánikulában meggondolandó.
2012. jún. 17. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Akkor nyugodtan kérhetem,hogyha lehet hozzanak ezt- azt.

A kánikula nem sokat oszt,mert míg otthon 30 fokok addig itt kint csak 15-18 fokok vannak,szóval nagy kánikula nincsen..:D

De mit gondoltok. Várjam meg,míg rákérdeznek,hogy hozzanak valamit, vagy említsem meg egy beszélgetésnél még az elején?

2012. jún. 17. 19:43
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem is Angliára értettem a kánikulát, de mire az adott személy hűtőjéből eljut a te hűtődbe, igen sok hosszú óra telik el.
2012. jún. 17. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

1.

-Szia, figyelj, a melóhelyemen felvesznek ideiglenes dolgozókat, nem lenne kedved kijönni pár hónapra dolgozni?

-Ó, hogyne lenne!

-Rendben, akkor szólok pár szót az érdekedben.

-Köszi!


2.

-Na megvan a meló, hétfőn indulhatsz. Figyelj, ha már úgyis jössz tudnál hozni nekem egy rúd téliszalámit? Hiányoznak a hazai ízek. Ha kiérsz lerendezzük az anyagiakat.

-Ez csak természetes, köszönöm, a részleteket még megbeszéljük.


(Kb. így képzelek el egy ilyen társalgást két részletben.)

2012. jún. 17. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
egyébként a családodat nem kérheted meg hogy küldjenek? tudom, drága, de néha belefér.:) átérzem a helyzetet, nővérem külföldön él, de törökországban, ahova a hatóságok még a kolbászt sem engedik be, ő meg már megőrül:D (mmint ezért nem tudunk neki csomagot küldeni, csak ha épp megy vmi ismerős a környékről)
2012. jún. 17. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Azért nem tudom megkérni a családomat,mert a postaköltség baromi drága.Így már nem érné meg. Arról nem is beszélve, hogy ha elkallódik a posta akkor akár 2-3 hétbe is beletelik mire megkapnám.Nem hiszem hogy az ételeknek jót tenne ennyi utazás.

Köszönöm a válaszokat.

2012. jún. 18. 11:40
 10/10 anonim ***** válasza:
Esetleg keresd fel az angliai magyar boltok egyikét.
2012. jún. 18. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!