Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mennyi pénzt vagy hajlandó...

Mennyi pénzt vagy hajlandó könyvekre szánni?

Figyelt kérdés
Közvélemény kutatásszerűség. Az antikváriumban az eladó sajnálkozva mondta, hogy manapság az embereknek nincs pénzük ilyesmire... Ti hogy vagytok ezzel? Mindent újonnan szereztek be a könyvespolcra, esetleg éppen ellenkezőleg, könyvtárból kölcsönzitek vagy használtan veszitek? (Természetesen a kérdés nem e-bookkal rendelkezőknek szól.)

2012. jún. 18. 02:44
 1/8 anonim ***** válasza:

Én nem szoktam gyakrak könyvet vásárolni(egy évbe max 1x-2x) mert a neten már szinte minden fenn van, nem kell azonnal könyvesboltba, könyvtárba rohangálnom ahhoz hogy megtudjak valamit.


Az eddigi legnagyobb összeg amit könyvre költöttem 7500 FT volt, és azt pont egy éve vettem.

A könyvek ára engem nem feltétlen befolyásol, ha érdekes akkor összespórom rá a péntz, de szerencsére amik engem érdekelnek(főleg tudomány) azok bőven egy tizes alatt vannak.

Általában újonnan szerezem be a könyveimet mert egy kicsit "félek" a baciktól, vagy esetleg kölcsönkérni szoktam még barátoktól, családtagoktól.

2012. jún. 18. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
könyvtár egy évre: 800ft, ennyi pont jó, sőt még olcsónak is tartom, nem is értem miért nem emelnek
2012. jún. 18. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha általánosítva nézem, akkor 0ft-t.

Viszont, hogyha egy a számomra kedves témakörről van szó, akkor 8-10 ezer forintot is ki adok érte. Ez elég ritka, mert sok helyen le lehet tölteni a könyveket és így nem kell pénzt kiadnom érte. Ha viszont, olyan könyvet veszek ami valamiféle természettudomány vagy sport akkor inkább csengetek érte. Pl. le a kalappal az előtt aki néhány átolvasás után, meg tudná mondani látásból, hogy pl. milyen gombáról vagy madárról van szó.

Regényeket, verses könyveket, mesekönyveket és hasonlókat nem veszek.

2012. jún. 18. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Sokat. Külföldön élek, ha nagyritkán hazajövünk családot látogatni, akkor mindig "feltankolok" a könyvesboltban, hogy egész évben legyen mit olvasgatnom, mert hiába beszélek jól "külföldiül" azért egy bonyolultabb mondanivalójú könyvet csakis magyarul tudok érteni és élvezettel olvasni. De ez biztos nem túl gyakori, mert a kasszások mindig rendkívül fancsali arcot vágnak, amikor meglátják, hogy teli van a kis kosaram.
2012. jún. 18. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Amennyi a zsebpénzemből kijön :) Karácsonyra, szülinapra, névnapra szoktam kapni 1000 Ft - os könyvutalványokat, + a sima zsebpénzem, ami nem fér bele, azt meg valamilyen alkalomra kérem. De amúgy kb. három- négy ezret :)
2012. jún. 18. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem sok könyvet veszek, elsősorban akkor, ha valamiért fölkelti az érdeklődésemet a könyv. Főleg Neten nézek körül, és az alapján látogatok el könyvesboltokba, vagy helyben megrendelem.

Nincs honlapja az antikváriumos ismerősödnek?

2012. jún. 18. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
nem költök, a könyvtár ingyen van, mert diák vagyok, és így mindent onnan szerzek, de ha nem leszek már diák, akkor beiratkozom 6000ft egy évre semmi egy könyv ára, amirt kiveszek 50 másikat, vagy netről szedek és kinyomtatom ha nagyon nagyon érdekel, amúgy meg gépen lazán elolvasok 500 oldalas könyveket is.
2012. jún. 18. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nincs határa; imádok olvasni. Viszont, pénz az nincs.
2012. jún. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!