Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért ennyivel felszabadultabb...

Miért ennyivel felszabadultabbak, kevesebbek a budapestiek a videkiekhez képest?

Figyelt kérdés
Pár napot voltam Bp-en, és azt tapasztaltam, hogy a pestiek sokkal nyitottabbak, baratsagosabbak, felszabadultabbak. Pécsett sokkal tahobbak az emberek és eloiteletesebbek. Miért van ez?
2012. jún. 18. 15:27
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Kedvesebbek akart lenni a kérdésben levő szó.
2012. jún. 18. 15:33
 2/16 kovpet ***** válasza:
Én meg mindig itt éltem és ha elmegyek valahova, akkor pont ugyan ez jön le. Csak fordítva :) Mindenhol máshol nyugisabbak, türelmesebbek és kedvesebbek mint itt.
2012. jún. 18. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
72%
Én eddig pont hogy az ellenkezőjét tapasztalam csak. Sok kultúrsznob pesti ismerőseim vannak, akik beképzeltek és maguknakvalóak
2012. jún. 18. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
18%
Mert a vidéki társadalom sokkal zártabb,hagyomány őrzőbb mint a nagyvilágias fővárosi.
2012. jún. 18. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
69%
Én budai vagyok.A pesti részen pont ennek az ellentettjét tapasztalom.Itt a budai részen viszont az van amit leírtál.Ezért is mindig úgy csinálom hogy véletlenül se kelljen a pesti oldalra mennem.
2012. jún. 18. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
15%

Mert a főváros modernabb felfogású , előrehaladott és felvilágosult gondolkodású , a vidékiek szűk látókörűek , maradiak.Nem nézem le őket de hát na , lehetnének rugalmasabbak egy kicsit.


Bár Budapest egyre nyugatiasabb szerencsére de a felvilágosulás nagyon lassan megy.

2012. jún. 18. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
54%
Én meg imádtam lejárni tanulni Pécsre Budapestről! Csupa jó buli volt Pécsre járni! )))
2012. jún. 18. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Antimod ***** válasza:
70%
Én ezt éppen fordítva látom. Budapestről.
2012. jún. 18. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
70%
Úgy gondolom, nem a város, hanem az odautazó változik meg, tehát te érezted magad felszabadultan és ezt tükrözték vissza, akikkel érintkeztél. Ezért mi Pestiek fordítva tapasztaljuk ezt, ha vidékre utazunk, mi is kedvesebbek, nyitottabbak leszünk ott és velünk az ottaniak.
2012. jún. 18. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
83%
A 9-essel értek egyet. Te mész oda turistaként, nyitottabban állsz hozzá a dolgokhoz, más rétegeket látsz. Próbálj meg kicsit turistaként szétnézni a környékeden, és voila, csoda történt :)
2012. jún. 18. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!