Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért ennyivel felszabadultabb...

Miért ennyivel felszabadultabbak, kevesebbek a budapestiek a videkiekhez képest?

Figyelt kérdés
Pár napot voltam Bp-en, és azt tapasztaltam, hogy a pestiek sokkal nyitottabbak, baratsagosabbak, felszabadultabbak. Pécsett sokkal tahobbak az emberek és eloiteletesebbek. Miért van ez?
2012. jún. 18. 15:27
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
51%
Hát én sosem tapasztaltam, hogy a pestiek annyira barátságosak és felszabadultak lennének.
2012. jún. 18. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
53%

Lehet, hogy azon mosolyogtak, hogy egy ilyen paraszt mit keres Pesten:D


Én vidéki vagyok, de most Budapesten élek. Hát ne hidd, hogy itt normálisabbak az emberek.

Persze, van egyfajta felszabadult nyitottság a felfogásukban, ez tény. Viszont a kapcsolatokat illetően sokkal felszínesebbek is. Bárkire rávigyorognak, de a szomszéddal is csak eddig jutnak.

2012. jún. 18. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Éppen ellenkezőleg látom (pesti vagyok).
2012. jún. 18. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

5/13 Időpont ma 15:54


Igen. Én is így vélem. Buda valahogy nyugalmasabb. Én is kerülöm pestet. De ki tudja.. lehet ,hogy budán is ilyenek az emberek bár én nem ezt tapasztaltam.

2012. jún. 18. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

#12 hsz telitalálat:

"Bárkire rávigyorognak, de a szomszéddal is csak eddig jutnak."


Én itt élek Pesten, és tényleg, bárkivel össze lehet spanolni, de olyan dolgok ami vidéken tudtommal alap dolog, pl. jószomszédi viszony, itt nagyon nehezen mennek.

2012. jún. 18. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Látod, mennyire nyitottak? Lepontoznak, mert elmondom, hogy felszínesek :D


Én azt tapasztaltam, hogy azok a budapestiek a legnormálisabbak, akik vidékről származnak. Ilyen ismerősből sok van, velük jól össze lehet barátkozni.


Én mondjuk budán lakom, a déli részen, és itt szinte kisvárosi a hangulat. Persze, én mindenkire ráköszönök, aki errefelé lakik. A szomszédoknak meg tetszik és már ők is visszaköszönnek. Meg néha, a buszmegállóban leállunk beszélgetni. De ez más, nem tipikus Pest.

2012. jún. 19. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!