Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Milyen eredeti német regényt...

Milyen eredeti német regényt ajánlotok?

Figyelt kérdés
Szükségem lenne egy min. 250 oldalas német regényre (ha lehet ne legyen sokkal több, tehát max. 400), német szerzőtől, mit ajánlotok? A válaszokat előre is köszönöm!

2012. jún. 19. 13:57
 1/9 anonim ***** válasza:

Hú, nagyon sokat tudok, imádom a német irodalmat. :)

(Viszont volt ma már egy ezzel kapcsolatos kérdés, és, ha azt is te tetted fel, akkor bocsánat, mert ez most ismétlésnek fog tűnni):


- Mario und der Zauberer (Mario és a varázsló)

- Romeo und Julia auf dem Dorfe (Falusi Rómeó és Júlia)

- Effi Briest

- Nathan der Weise (A bölcs Nathan)

- Die Verwandlung (Átváltozás)...

2012. jún. 19. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A Mario és a varázsló valamint az Átváltozás nincs 250 oldal, mivel ezek novellák, nem regények. Német szakot végeztem egyetemen, nekem Heinrich Böll-től a Billiard um halbzehn a kedvenc regényem. Az 1945 utáni irodalom az az irodalomtörténeti korszak, aki a legközelebb áll a szívemhez, ebből is államvizsgáztam. Ami még szintén nagy kedvenc, Hermann Hesse-től a Steppenwolf. Ha olvastad és tetszett Bulgakov Mester és Margaritája, ez utóbbit kifejezettem ajánlom.
2012. jún. 19. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Bocsánat, azt nem tanultam meg anno, hogy mi hány oldal!

Tudom, hogy nem regények, de mondjuk abból, hogy kb. 250 oldal legyen, azt szűrtem le, hogy nem pont a regény mint műfaj lényeg, hanem, hogy rövidebb, prózai mű legyen.


Az is novella amúgy, de a Der Schimmelreiter-t is nagyon szeretem.

2012. jún. 19. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Karl May-tól valami, illetve bármi, mert olyan jó! És népszerű! Most volt a halálának 100. fordulója, ha esetleg valamilyen esszét kell belőle írnod, írhatsz erről is. Nem tudom hány oldal, vagy hogy te fiú vagy, vagy leány, mondjuk May könyveket bárki olvashat.
2012. jún. 19. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha szereted a romantika irodalmát, akkor esetleg tetszhet E.T.A. Hoffmanntól az Arany virágcserép (szerintem hatalmas marhaság, de volt olyan csoporttársam, akinek bejött).
2012. jún. 19. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Muszáj megemlítenem 2 nagyágyút a posztmodern korszakból: Süskindtől a Parfüm és Jelinektől a Zongoratanárnő. Elég beteg darabok, főleg az utóbbi. Ezeket akkor ajánlom, ha szereted a mélylélektani regényeket.
2012. jún. 19. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"A zongoratanárnő-t" a lányom is ajánlotta nekem, de én nem tudtam végigolvasni.

Én is ajánlok egy Thomas Mann könyvet, a "Lotte Weimarban-t."

Sajnos, nem tudom, hány oldal, de itt akár el is olvashatod:

[link]

2012. jún. 19. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Erich Kästner
2012. jún. 22. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Mein kampf
2015. aug. 16. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!