Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van egy 51-s simom és nem...

Muerte kérdése:

Van egy 51-s simom és nem tudom beállítani a gyújtását. Vagyis mindent kicseréltem rajta. Trafó, kondi, megszakító az eredeti német, pipa, gyújtózsinór, gyújtótekercs. Ha sikerül beállítani akkor csak pukkadozik és ha felmelegszik bese indul?

Figyelt kérdés
2012. márc. 19. 14:59
 1/4 anonim ***** válasza:

davidbarat válasza:


"talan a tranzisztorral lessz a gond ......"


Jó esetben is csak a tirisztorral lehetne baj, bár a leírás szerint ez megszakítós gyűjtás!

:)

2012. márc. 24. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nehéz így ötletelni, hogy mindent kicseréltél, bár a gyertyát nem írtad...


Csak úgy megy, ha mindent újra leellenőrzöl szép sorban.


Gyertya ki, milyen a szikra? Ha szép kék erős, akkor előgyújtás ellenőrzés. Ha gyenge a szikra, akkor sorban a kötéseket nézd át!

Főként a leállító vezetéket nézd meg, nem ér-e testre valahol! S51B-nél a gyújtáskapcsoló 2-es lábára megy a megszakítótól (barna-fekete) és onnan a trafóhoz (barna-fehér).

S51N-nél a megszakítótól egy barna-fehér vezeték megy a sorkapocsba és onnan megy tovább a trafóra, valamint egy barna-fehér a leállítószál amit a kormánykapcsoló vezet testre leállításkor.

2012. márc. 24. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Már mindet átnéztem, és még mindig ugyan azt csinálja.A kapcsoló is jó.Ez 51N-s simson.A vezetékek is jók. Mit tegyek még?
2012. márc. 25. 17:44
 4/4 pucuka69 ***** válasza:
Mekkora a gyertyahézagod? Én 3 éve,mikor megvettem a simsont,(szintén n-es) egy hétig kínlódtam a gyujtással. Aztán összeütöttem a gyertyahézagot 0.25-re, a megszakítót hagytam 0.4mm-en és láss csodát,minden megoldódott. Azóta is szuperál, csak időnként ellenőrzöm és tisztítom.
2012. ápr. 1. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!