Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Tudna -e valaki nekem mondani...

Tudna -e valaki nekem mondani egy olyan írót, aki hajlandó lenne megírni az én történetem?

Figyelt kérdés
Olyan valakit keresek, aki hajlandó lenne felvenni velem beszélgetéseket, elmeséléseket és megírni. Valójában a jelenlegi barátomhoz fűződő, nem mindennapi kapcsolatomat szeretném kiadatni. Gondoltam arra is, hogy jómagam írom meg, de sajnos nincs rá időm és fogalmazni sem tudok olyan jól! Tud valaki valami infóval szolgálni?

2012. jún. 20. 10:38
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Tudtommal ezt bérírásnak hívják, és elég húzós ára van.


Egy ismerősöm író (de történeteket nem vállal), egy szakkönyv megírásáért bruttó 1 millió forintot kapott. A szakember adta az adatokat, ő pedig megírta (megfogalmazta, ahogyan írod) és összeállította

2012. jún. 20. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
69%
Szerinted kit érdekelne?
2012. jún. 20. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Amíg nem vagy celeb, nem fognak ugrálni érted. :D


Amatőr íróknál meg - magamból kiindulva mindnél - érdeklődés kérdése. Tetszik-e, meg tudom-e ragadni, úgy gondolom-e, hogy ebből össze lehet szedni egy komplett és kerek történetre valót: tehát érdemes-e vele dolgoznom. Meg persze ott van az is, hogy ha ki akarod adatni, akkor én, mint író, részesedést kérnék, mert ami veled "csak megtörtént", abba én komoly munkát fektetek bele, hogy olvasóbarát formába kerüljön. :P


Szóval kulcskérdés, hogy pontosan mit akarsz megíratni, és hogyan képzeled ezt a munkát pontosan.

2012. jún. 20. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

"Amíg nem vagy celeb, nem fognak ugrálni érted. :D"


Az esetleg segíthet egy kicsit, ha kirabolnál pár bankot, feladnád magad, és amíg hűsölsz, meg is írja valaki neked.

:)


Másik lehetőség, hogy forgatókönyvet csinálsz belől, lehetőleg angolul, és nyugatabbra házalnál vele.

2012. jún. 20. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Ez egy erotikus regény kategória lenne szerintem. Nem vagyok celeb, meg nem is szeretnék az lenni. :) Az író vinné a pálmát úgymond, én csak ötledadó lennék. Mondjuk szerintem az 50:50 korrekt osztozás lenne, nem? :) Az egyetlen dolog, amit elvárok, az a diszkréció. Nem szeretném a nevemet sehol sem látni. Tehát álneveken íródna az egész. Azt hiszem, hogy az embereket ez igenis érdekelné. ;)
2012. jún. 20. 11:37
 6/10 anonim ***** válasza:

"Tehát álneveken íródna az egész."

Annyira álnéven, hogy az író a saját neve alatt jelentetné meg. Szerintem aláíratna veled egy papírt, hogy lemondasz minden további jogról, és cserébe kapnál egy egyszeri szerény összeget.

Ha komolyan gondolod, akkor inkább kiadóknál kellene érdeklődni, mert úgyis ők döntik el, hogy majd kiadják-e. Anélkül hiába írja meg valaki.

2012. jún. 20. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Értem! Nos, mint ahogy írtam, úgy képzelem el, hogy valaki megírja a dolgot, aztán kötünk egy szerződést, miszerint 50:50 a bevételen történő osztozás és ahol az író garantálja a diszkréciót, tehát, hogy nem fogja elárulni, hogy honnan az ötlet, illetve a történet.
2012. jún. 20. 12:21
 8/10 anonim ***** válasza:
A gond, hogy az író nem fog nekiállni, amíg a kiadó rá nem bólint. (Hacsak nem befutott író, akinek tuti kiadják a könyvét, de annak meg vannak saját ötletei.) Ezért minden a kiadón múlik. Az 50:50 meg ...hát nem tudom. :)
2012. jún. 20. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Akkor forduljak kiadóhoz? Melyikhez?
2012. jún. 20. 12:40
 10/10 anonim válasza:
Szerintem prbáld csak meg megírni! :) Mindenkiben van egy író! Ha pedig tényleg nagyon jó történet, tényleg menj el egy kiadóhoz
2012. júl. 29. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!