Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit lehet ilyenkor mondani,...

Mit lehet ilyenkor mondani, ha nem akarok senkit megbántani?

Figyelt kérdés

27 éves vagyok, és a súlyom minden fogyókúra és egyéb trükkök nélkül 43-46 kiló között van, már vagy 10 éve (160cm vagyok hozzá).

Olyan ismerőseim, akiket régen láttam rendszeresen megdöbbennek, hogy hú, de lefogytam, pedig én nem fogytam egy grammot sem, ellenben a legtöbben a korosztályomból nagyon meghíztak. Mit lehet egy ilyen helyzetben mondani, ha nem akarok sem mentegetőzni a vékonyságom miatt, sem megbántani őket? (Legutóbb egy esküvőn a menyasszony jegyezte meg, hogy szerinte fogytam. Ő vagy 15 kilót hízott, ha nem többet, pedig még tervben sincs a gyerek pl...)


2012. jún. 11. 22:20
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Mond hogy mostanában sok stressz ért, féltél hogy kirúgnak vagy beteg volt 1 rokon....
2012. jún. 11. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Terelni és úgy tenni, mintha meg sem hallottad volna.

"Jaj de lefogytál, mi történt?

Hogy van a fiad/lányod/anyád/macskád?"

2012. jún. 11. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
83%
Nem fogytam, 10 éve tartom a súlyomat. Ennyi bőven elég.
2012. jún. 11. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
78%
egy cipőben járunk. én csak ennyit válaszolok a fogyást firtató kérdésre: "nem. mindig is ennyi voltam". és nem csinálok belőle problémát magamnak :)
2012. jún. 11. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Utolsó: elég lenne, de vajon a frissen dundi menyasszonynak nem nagy szívenszúrás ez még így is? Hogy lám, a barátnője tartja a súlyát, ő meg már meg sem tudja ítélni?
2012. jún. 11. 22:30
 6/10 anonim ***** válasza:

Miert erzed szukseget, hogy barmit is mondanod kellene? Miert nem tudod egy "oh, koszi" vagy "aa dehogy, mindig ennyi voltam" - szoveggel lezarni es elkezdeni masrol beszelni?


Miert kene barmit is mondanod? Szerinted ok nem veszik eszre hogy hozzajuk kepest baromi jol nezel ki? Nem azert dicsernek vagy tesznek megjegyzest, hogy te aztan valami nem tul kedvessel valaszolj, hanem azert mert mondani akarnak valamit es kesz.

Ha te is mindenaron mondani akarsz valamit, akkor mondd hogy koszi szepen. ennyi!

2012. jún. 11. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

?????????

Nem értem. De tényleg! Ha valaki azt mondja, hogy lefogytál, azt mondod nem, ilyen voltál. Mi ebben a bántó vagy sértő?? Komolyan nem értem! Nagyon lemaradhattam valamiről!

2012. jún. 11. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
3. vagyok (azt hiszem :))ha a menyasszony frissen lett dundi, akkor nagyon is tudja. érzi minden egyes ruhadarabján, ami pár hónapja még pont jó volt rá, hogy most már feszül vagy fel se jön. nem lehet nem észrevenni egy ilyen hirtelen hízást. ezen te nem tudsz segíteni. rendben, nem akarod azt válaszolni, h mindig is ennyi voltál, de mi mást mondhatnál helyette? ha egyszer ez az igazság, csak nem hazudhatod magad mondjuk halálos betegnek... és még ha ki is tudnál találni valamit... attól a menyasszony még ugyanolyan dundi marad
2012. jún. 11. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
én nem érzem úgy, hogy a "hű, de lefogytál" annyira dicséret lenne... azt hiszem, én is csak annyit mondanék, hogy nem, én mindig ennyi voltam. ezen csak nem sértődik meg, ha meg mégis, hát akkor magára vethet, ő hozta fel a súly témát.
2012. jún. 11. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ja, ő hozta fel a témát, vállalja a következményeit. :)
2012. jún. 12. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!