Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Így megéri külföldre költözni?...

Így megéri külföldre költözni? Csak megfontolt emberek válaszoljanak

Figyelt kérdés

Van munkám, irodai alkalmazott vagyok, de kacérkodom a gondolattal, hogy külföldre költözzek.

A miért egyszerű: mert itthon élni lehetetlen. Magamat el tudom tartani, de egy családot már nem tudnék bevállalni.


De bizonytalan vagyok. Mit dolgozhatnék külföldön? Persze vannak olyanok akik azt mondják hogy angliában még egy kfc-s takarító is max 3-4 éves kocsival meg dolgozni, és teljesen korrekt módon fenn tudja magát tartani, de szeretnék a realitás talaján maradni!


Érdemes kiköltöznöm, hogy családot alapíthassak? vagy itthon nyugodjak bele, hogy nem tudok családot alapítani? (nem szeretnék gyerekeket vállalni ilyen bizonytalanságban, mint amilyenben ez az ország jelenleg van)


2012. jún. 25. 14:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
77%
Azért odakint sincs kolbászból a kerítés. A párom dolgozott kint és habár jól keresett, nagyon sokat dolgozott érte. Étterem, 18 órás műszak v mégtöbb..... stb Ott is ugyan úgy meg kell dolgozni a pénzért. Ettől függetlenül, mi is szeretnénk visszamenni, mert az tény h jobban meg lehet élni. Viszont azt ajánlom hogy úgy menj ki h legyen munkád és szálláshelyed.
2012. jún. 25. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Mindenféleképpen legyen munkád, és szállásod! És tájékozódj arról, hogy kikhez mész, hova mész, nehogy átverjenek! Mielőtt kimennél szerintem egy erős alapfokú angol tudás, de lehet egy gyenge közép sem ártana meg. Pár hónap alatt elsajátíthatod. Vannak olyan nyelvtanfolyamok, amelyek szuper intenzívek és 2 hónap alatt alapfokon megtanulsz. Persze, ha tudsz már az remek! :D

Én is szeretném elhagyni az országot. Itthon éhbérért dolgoznak egyesek, és kilátásuk sincs. Szerencsére én nem vagyok ilyen helyzetben, de nem ártana, ha elegendő pénzt keresnék egy lakásra, autóra. És az sem hátrány, ha az embernek van némi pénz a zsebében és úgy várja a gólyát :)

Szerintem érdemes, és megéri.

Te tudod, hogy mi a szakmád. A szakmádban is dolgozhatsz, de ha jó a nyelvtudásod akár kint is dolgozhatsz irodában.

Amikre általában jelentkezni szoktak: szobalány, szállodai kisegítő, hajón dolgozó, konyhai kisegítő, pizzafutár, takarító, babysitter, táncoslány, stb. (Ezek azok amikhez nem kell túl nagy nyelvtudás, sőt némelyikhez alig.) Ezen kívül bárhol elhelyezkedhetsz szakmádnak és nyelvtudásodnak megfelelően.

Sok sikert.

2012. jún. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

A hozzaallasodtol függ.

Legy körültekintö, sok a szepites, es föleg sok minden nem ugy van, ahogy Magyaro-on elterjedt, mediabol es köztudatbol is. (Mint ez a takaritos sztori: ott is vannak regebbi autok, es pl egy nagyvarosban felesleges az auto, a metro jobb sztem.)

Olyan helyre mennek, ahova kevesen, gyakorlatilag minel tavolabb Magyaro-tol (Svedo...stb), azon belül is nagyvarosba.

Megdolgozni meg kell külföldön is, de tenyleg jobb lehet a megelhetes resze, bar soha nem leszel olyan, mint aki oda született.

2012. jún. 25. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
3. válaszoló: te külföldön élsz? ha igen hol és hogy megy a sorod?
2012. jún. 25. 14:34
 5/14 anonim ***** válasza:

Amíg egyedül vagy, érdemes "csak úgy" kimenni szerencsét próbálni. Persze csak ha bevállalod, hogy feléled a megtakarításodat és az utolsó pénzedet repülőjegyre költöd, itthon meg kezded előröl. Én ezt csináltam, Görögországba mentem. Egy hónapra mentem ki, nyaraltam, kerestem munkát, de nem találtam mert a legtöbb helyre már megvan a nyári beugró. Dolgoztam pár helyen ételért és szállásért, így végül egész nyáron kint voltam. Imádtam, de előrébb nem jutottam :-)


Ha biztosra akarsz menni, itthon kell elkezdeni munkát keresni és szállást nézni, leginkább közvetítőkön keresztül. A közvetítőnek alaposan utána kell nézni, nehogy átverés legyen. Nyelvismeret elengedhetetlen.


Ami ritka eset, de nekünk ez jött be: párom olyan helyre ment dolgozni, ahonnan kiküldik néha a munkatársakat külföldre. Július közepén megyünk 3 évre Oroszországba.

2012. jún. 25. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Igen, bar kicsit mas okokbol. Mas terveim voltak, de a hatar mellett megismertem a paromat, akit azonnal megszerettem, igy megvaltoztatva a tervemet, csalad mellett döntötte es vele maradtam. (Ebben az is közrejatszott, h nem voltam mar fiatal.)

Jol elek, föleg a ferjemnek köszönhetöen, de sztem akkor is jol elnek, ha akkor mashogy döntök. Több presztizsem lenne, ha lett volna munkam a gyermekeim születese elött. A csalad miatt megerte, mert nem biztos, hogy lenne, ha akkor tovabbmegyek! Mas szempontbol lemondtam lehetösegekröl.

3.

2012. jún. 25. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

és kb. milyen melót végezhetnék kint?


itthon könyvelő vagyok, de kint nem tudnék könyvelni mert nyilván teljesen máshogy működik a rendszer.

2012. jún. 30. 07:28
 8/14 anonim ***** válasza:

Hat felenk a (magyar es küldföldi) diplomasok többsege is mosogat, kocsmaban pincer kesö ejszakaig (amig a vendeg maradni szeretne) es hasonlok. A magyar hatar mellett kb 100 km-ig biztos, utana nem tudom.

Nem biztos, h mindenhol igy van, nyilvan az a kerdes, mennyi ott a munkalehetöseg, de egy biztos: a hazaiak sztem mindenhol elönyben.

3.

2012. jún. 30. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

nem vetem meg a pincérkedést, de ott abból a bérből mennyire tudnék megélni?


tudnék lakást bérelni, fenntartani magam és még félre is tudnék rakni belőle?

2012. jún. 30. 20:18
 10/14 anonim ***** válasza:

Hát azt nem tudom hogy hogy tudnál belőle megélni. Ha jól osztod be, meg nem drága a szállás... stb akkor biztos jól meg lehet élni. Párom fél évet volt kint és még hozott is haza elég sok pénzt.

Am odakint még az utcaseprő is jól keres mert kap szégyenpénzt is.

2012. júl. 2. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!