Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy az emberek...

Miért van az, hogy az emberek sokkal jobban sajnálják a női áldozatot mint a férfit?

Figyelt kérdés

Pl. most megint itt ez a West-Balkán ügy, nem azt mondják hogy 3 fiatal halt meg, hanem hogy 3 fiatal lány, meg mutogatták a fényképeiket is, stb.


Meg úgy általánosságban, ha bemondják hogy eltűnt egy 20 éves lány, akkor az sokkal jobban meghatja az embereket, mintha egy 20 éves fiúval történik mindez.


2012. jún. 27. 16:28
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom, engem egyformán meghat mindkettő.

Nem teszek különbséget nemek szerint.

27/N

2012. jún. 27. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A rablási/erőszakos ügyek magyarázata talán a női izomzat viszonylagos alulfejlettsége lehet, úgy értem, kapásból a "Szegény szerencsétlen gyönge magatehetetlen lánynak még védekezni sem volt lehetősége!" gondolat villanhat az emberek agyába, még ha nem is teljesen tudatosan. Más tereken (pl. balesetekén) én nem tapasztalom a jelenséget és nem is gyakorlom, hogy őszinte legyek. Senki sem érdemel többet/kevesebbet a puszta ivara miatt.
2012. jún. 27. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom, én fiúként úgyanúgy sajnálom a női és férfi áldozatokat is.
2012. jún. 27. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Valószínűleg azért, mert egy nő természeténél fogva kevésbé agresszív (kivételek persze vannak), mint egy férfi. Amikor tehát eleve békés, nem támadó hajlamú embert ér igazságtalan inzultus, azt a közvélemény érthető módon súlyosabbnak érzi.
2012. jún. 27. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ha a nemrég meggyilkolt kézilabdázóra vagy azokra a fiatal gyilkosokra gondolunk akik megölték a barátjukat (5 ezer Ft-ért), nem hinném hogy kevésbé sajnálnánk őket.
2012. jún. 27. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy általános társadalmi(biológiai?) beidegződés, egy férfi legyen kemény, álljon ki magáért, ha beteg akkor is oldja meg a problémáját vagy dögöljön meg az út szélén, a nőt viszont segítik, a férfiak talán tudat alatt a potenciális partnert látják benne vagy azt h ezzel a cselekedettel más nőknél is növelik az esélyeiket, a nők meg egyszerűen sorstársat látnak benne, jobban együtt éreznek vele mint egy férfival.
2012. jún. 28. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!