Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért kötelező minden nőnek...

Miért kötelező minden nőnek férjhez menni ÉS gyereket szülni?

Figyelt kérdés

Ha valaki nem akar gyereket szülni, akkor miért erőltetik rá? Nem szeretné tönkretenni az alakját, fél a szülés nehézségeitől/fájdalmaitól, vagy csak nem szeretne kihagyni egy pár hónapot a gyerekvállalás miatt. És ha adoptál egy gyereket? Azzal mi a probléma? Esetleg csak a konzervatív emberek és a hímsoviniszta férfiak berögzült gondolkodására jellemző a "minden nőnek gyereket KELL szülni" hozzáállás?


* Nem azért kérdezem, mert én nem szeretnék saját gyereket, hanem mert zavar, hogy a társadalom egyes tagjai megbélyegeznek számomra nagyon kedves embereket, tanárokat, akiknek a házasság valami miatt nem jött össze.



2012. júl. 3. 17:37
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
43%

Nem kötelező , senkire nem erőltetik rá.


Csak ezzel a pár keresésben is gondban lesznek.A legtöbb férfi gyereket , gyerekeket szeretne.Rengeteg kapcsolat és házasság végződött már emiatt rosszul.

2012. júl. 3. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%

Ki mondta, hogy kötelező? Minden csak azon múlik, hogy az ember mennyire él tudatosan, mennyire van saját akarata, illetve mennyire hagyja befolyásolni magát a környezete által.

Én 28 éves lány vagyok, és nem szeretnék gyereket. Egyáltalán nem érdekel senki véleménye, ez az én életem, amibe senkinek sincs joga beleszólni. Hogy mi a jó nekem, azt én tudom és nem más.

Természetesen tisztában vagyok vele, hogy emiatt sokan elítélnek, de pontlesz@rom.

2012. júl. 3. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%

Vannak olyan kapcsolatok, sőt házasságok is, ahol egyik fél sem akar gyereket. Megjegyzem, én sem akarok.

Nem kell az ilyen begyöpösödött emberekkel foglalkozni. Engem is leszólnak, de az egyik fülemen be, a másikon ki.

2012. júl. 3. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
79%
Egyébként szerintem a férfiak jó része abszolút nem vágyik gyerekre, csak megy a nyáj után, meg ugye anyuci nyáverog az unoka után...stb. Meg kell találni azt, aki szintén nem akar, és ennyi. A korrektséget fontosnak tartom, ezzel nem érdemes sunnyogni, tisztázni kell már a kapcsolat elején, hogy ki mit akar. Bár sok férfinak hiába mondod, hogy nem akarsz gyereket, mert sajnos kevés az eszük ahhoz ,hogy felfogják, mit jelent ez a mondat.
2012. júl. 3. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
56%

Sok ember úgy gondolja hogy ez hozzátartozik az emberhez mint egy láb vagy egy orr.

Sokuk szerint nem egészséges ha valaki nem akar gyereket , szerintük azzal az emberrel valami baj van vagy beteg esetleg homoszexuális.

2012. júl. 3. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
61%
Sem,mi nem kötelező de így nehéz tartósabb párkapcsolatba kerülnie valakivel. Én volt barátnőm sem akart gyereket. Igaz idősebb volt nálam olyan 4 évvel ugyan de közölte velem mégha 35 éves lesz akkor sem akar gyereket, végül is én nem erőltettem rá mert még akkor én sem akartam gyereket inkább más tette tönkre a kapcsolatunkat, de most hogy gyereket meg családot szeretnék házassággal most nincs rá lehetőségem mert nem találok olyan nőt magamnak. Pedig nincsenek nagy elvárásaim sem.
2012. júl. 3. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
Az emberek képtelenek elfogadni, hogy az ő véleményükön kívül létezik más is....nem kell ilyen messzire menni, van közelebbi példa is. Főzöl, erre oda állnak föléd, hogy ezt nem így kell, ezt így kell. Nem, nem kell így, csak te így szoktad. Attól még nem kell másnak is.....a gyerekkel is ez van.
2012. júl. 3. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
9%

Azért kell, mert fogy a magyar, és neked is érdeked, hogy ezt megállítsuk.

De például a katolikus egyház szerint nem kötelező, az apácák sem szülnek.

2012. júl. 3. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
65%
Aki nem akar gyereket, az homokos? Hiszen azok is akarnak
2012. júl. 3. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
61%
Ne vonatkoztassunk most magyarságra. Átlagban kérdezzük, egy USA állampolgárnak miért kell szülni?
2012. júl. 3. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!