Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Nektek milyen kötelező háziolv...

Nektek milyen kötelező háziolvasmányotok van? Mit gondoltok az olvasásról?

Figyelt kérdés

Én nagyon szeretek olvasni, adjatok valami jó ötletet, hogy mit olvassak a nyáron . (7.-8. osztályosoknak).

Amúgy ti mit gondoltok az olvasásról? Az osztálytársaim kinevetnek, hogy szeretek olvasni. :( Pedig szerintem ez egy nagyon hasznos dolog... Nem??



#iskola #olvasás..
2012. júl. 4. 19:47
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Persze hogy hasznos. Én is szeretek, de én már nem vagyok diák, szóval nincs háziolvasmány. Egyébként az osztályban én is kitűntem azért, mert állandóan olvastam, bár engem nem nevettek ki. Inkább pozitív dolog volt. Ha a tanár megemlítette, hogy kié lett a legjobb fogalmazás, akkor a többiek egyből mind rám mutattak.

Elég hülye hozzáállás, hogy ha valaki szeret olvasni, az ciki és nevetséges.

2012. júl. 4. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi! Ez sajnos így van az osztályunkban.. A magyar a kedvenc tantárgyam, a többiek azt mondják, hogy én vagyok a tanárnő kedvence , de ez nem igaz!

A múltkor egy projektet kellet csináljunk angolból, abból, hogy mivel töltjük a napot, s én azt is beírtam, hogy "reading". Egyik osztálytársam ezt mondta: - Te szoktál olvasni???

2012. júl. 4. 19:59
 3/7 anonim ***** válasza:
nekünk most a tanár úr kérem az árvácska . én ezeket nem szeretem olvasni bár az árvácskát elfogom olvasni mert az érdekel de az ilyen hogy kőszívű meg ilyenek azokat 1.:unom 2.: nem érdekel 3.: én csak olyan könyvet olvasok ami érdekel.
2012. júl. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Én is inkább azokat szeretmém olvasni,amelyek érdekelnek, de azért a kötelezőt is elolvasom.
2012. júl. 4. 20:02
 5/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Én azokat a kötelezőket olvastam el, amik érdekeltek. A többinél figyeltem órán, amikor átvettük, és így is egész jó dolgozatokat írtam végül. Pl. Egri csillagok, A kőszívű ember fiai. Amúgy középiskolában szerintem érdekesebbek a kötelezők. Ott szinte mindegyiket elolvastam. Az ember tragédiáját egyedül én olvastam el a rendes formájában, a többiek összefoglalva. A tanár is azt mondta, hogy nem muszáj elolvasni a teljeset, meg is lepődött azon, hogy én elolvastam.

Szomorú, hogy ma már sok fiatal kényszernek tekinti az olvasást, ami abban merül ki, hogy átrágják magukat a kötelezőkön. Persze semmi baj sincs azzal, ha valaki tényleg nem szeret olvasni, de akkor ne röhögjék ki azokat, akik szeretnek. Ez inkább őket minősíti.

2012. júl. 4. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Teljesen egyetértek veled.
2012. júl. 4. 20:20
 7/7 A kérdező kommentje:
oh, milyen kis okos voltam annak idején :))
2020. jan. 31. 20:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!