Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Milyenek az amerikai emberek?

Milyenek az amerikai emberek?

Figyelt kérdés
mostanság nézegettem egy két kis csináld magad vidit a youtubon mert unatkoztam és nagyon kreatívak szórakoztatóak voltak mind... 14-30 éves amerikaiak csinálták egyéni témáról ami épp a fejükben forgott számomra ez nagyon furcsa volt mert mindenki azt gondolja róluk, hogy hülyék ennek ellenére nagyon jól érvelnek és nagyon szórakoztatóak ahhoz képest, hogy mind amatőr... tudom h youtubon keresztül nem lehet az amerikai embereket megismerni de mégis ez a kisugárzás amit mutattak nagyon vonzó... itt pedig nem tom folytonos melankóliát érez az ember ha bármibe beleakar kezdeni akkor lehúzzák vagy biztos hogy lesz valaki okosabb és megmagyarázza majd, hogy úgysem tudod... ott pedig engedik kiteljesedni az embert... aki élt/él járt Amerikában az mesélhetne, hogy milyen

2012. júl. 8. 00:11
 1/10 anonim ***** válasza:
Sokfélék.
2012. júl. 8. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

"az ember ha bármibe beleakar kezdeni akkor lehúzzák vagy biztos hogy lesz valaki okosabb és megmagyarázza majd, hogy úgysem tudod..." - ez nagyon így van itthon, sokszor tapasztaltam. Nem kell hallgatni rájuk.


Az amerikaiak meg sokfélék, van ilyen is és olyan is.

Az érvelést, önkifejezést, saját vélemény alkotását, magabiztosságot sokkal jobban megtanulják már a suliban, mint ahogy mi itthon, ilyen szempontból előnyös helyzetben vannak. Azonban néhányukban van némi felsőbbrendűségérzés is, azok minket fehér négereknek tartanak.

2012. júl. 8. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

na de nehogy azt mondja vki h csak a levegőbe beszélek itt van 1-2 magasan kreatív saját készítésű kisfilm


http://www.youtube.com/watch?v=g9ErDRuaAvg


http://www.youtube.com/watch?v=o6gLi7K38ck


http://www.youtube.com/watch?v=5HUDbrIy-GA

2012. júl. 8. 02:37
 4/10 anonim ***** válasza:
49%

Olyan sokan vannak, hogy természetes, hogy van köztük sok tehetséges is. Az lenne furcsa, ha nem lenne. Viszont, ha arányokat nézünk (tehetségesek aránya az összlakossághoz képest) akkor már egyáltalán nem kiemelkedőek. Meg náluk hatalmas összegeket ölnek a "tehetséggondozásba". Azért írom idézőjelbe, mert sajnos nem csak a valódi tehetségeket pártfogolják.

"itt pedig nem tom folytonos melankóliát érez az ember ha bármibe beleakar kezdeni akkor lehúzzák" Rossz körökben mozogsz. "lesz valaki okosabb és megmagyarázza majd, hogy úgysem tudod..." Örülj, hogy nem hagynak hülyeséget csinálni. Bolond ember saját kárán tanul, az okos, másén.

2012. júl. 9. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Megmutatnád nekem ezt az "arányfelmérésedet" amiről beszélsz? Én nem találtam ilyet.


Honnan tudod te, hogy a másik ember mit akar csinálni hogy az hülyeség-e, vagy sem? Vagy egyáltalán nem-e azért mondják csak, hogy demoralizálják esetleg elvegyék olyantól a kedvét amihez eleve van tehetsége. Egyébként ellenpéldája vagy saját magadnak jössz nekem itt azzal , hogy rossz körökben mozgok aztán odaírod, hogy örüljek neki ha másik baszogat.

2012. júl. 9. 07:53
 6/10 anonim ***** válasza:
55%

Nem tudom megmutatni ezt az arányfelmérést. Csak arra alapozok amit néhány barátom mesélt. Kint éltek 56-tól 90-ig. Egyikük kint született. Viszont a Nobel díjasok száma ismert, nemzetiség szerint is. Ezt elosztod az adott ország népességével és kapsz egy mérőszámot. A másik, hogy te 3 videó alapján jutottál arra a következtetésre, hogy ezek az amerikaiak milyen kis okosak... Ez szerinted mennyire helytálló? :D


"Honnan tudod te, hogy a másik ember mit akar csinálni hogy az hülyeség-e, vagy sem?" Ha egyértelműen tudom, hogy rosszul fog elsülni a dolog, akkor szólok, még ha meg is orrolnak rám. Hiszen felelős lennék azért a balesetért, amit előre láttam, de nem tettem ellene. Ha számomra nyilvánvaló, hogy a másik ötlete nem fog működni és ezt érveléssel be is tudom bizonyítani, akkor az értelmesebbje hallgat rám, a hülyébbje meg csak csinálja. Úgyis pofára esik. "Egyébként ellenpéldája vagy saját magadnak jössz nekem itt azzal , hogy rossz körökben mozgok aztán odaírod, hogy örüljek neki ha másik baszogat.

" Nem vagyok ellenpéldája magamnak (hogy is lehetnék, hisz ez egy lehetetlen állapot), csak értelmezni kéne a mondókámat. Ha a körülötted levők csak baszogatnak -rossz szándékkal, hogy "elvegyék a kedved"- akkor rossz körökben mozogsz. A figyelmeztető jótanácsot -amivel megspórolnak neked egy csomó pénzt, időt, kórházi beutalót- fogadd meg és köszönd meg! Ha biciklivel neki akarnék száguldani a falnak, de apám szólna előre, hogy ne tegyem mert fájni fog, akkor hallgatok rá és nem lehurrogom, hogy minek szól bele a más dolgába. Azért remélem sikerült megérteni a lényeget.

2012. júl. 9. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

"A másik, hogy te 3 videó alapján jutottál arra a következtetésre, hogy ezek az amerikaiak milyen kis okosak"


Tudnád nekem idézni hol írtam ilyet? én azt írtam h a hiedelmekkel ellentétben egyáltalán nem hülyék + hozzátettem h nagyon kreatívak... ezt te is alátámasztottad azzal h túlzásba viszik a "sztárcsinálást" ergó akármilyen tehetségtelenek ezáltal megnövekszik a kreativitásuk továbbá az oktatásuk is erre van kialakítva tudomásom szerint... egyébként nincs rá bizonyítékod, hogy hülyék lennének vagy igen? mutasd!


kérlek gyakorold: szövegértés és érvelés


a többire nem reagálnék ugyanis azt bizonyítja amit leírtam, mindig mindenkinél okosabb vagy és beszólsz tipikus tudod... de az ne is zavarjon h nem a felvetésekre hanem azok mellé reagálsz ott fentebb


kérlek ha trollkodni akarsz ne itt tedd mással szórakozz

2012. júl. 9. 13:42
 8/10 anonim ***** válasza:
55%

Sehol nem írtam, hogy hülyék, csak azt, hogy nem átlag felettiek.


"Tudnád nekem idézni hol írtam ilyet?"

Nem kell idéznem, a 3. hozzászólás a tiéd.


Amúgy nem trollkodni járok ide, csak rávilágítok a másik oldalra is. Ha számodra a sajátodtól eltérő vélemény trollkodásnak számít, akkor én kérek elnézést...

Részemről a téma itt le van zárva.

2012. júl. 9. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

a 3. hozzászólás a kreativitásra irányult nem az okosságra...


melyik másik oldalra akarsz rávilágítani mikor nem is arról beszélsz amiről én?

2012. júl. 9. 14:21
 10/10 anonim ***** válasza:
Igazad van! Ez alapján a 3 jutyub videó alapján már én is úgy gondolom, hogy az amerikaiak zsenik, sőt felsőbbrendűek minden más nemzetnél, s kreativitásban nincsen párjuk. Röviden ÉLJEN AMERIKA!
2013. máj. 29. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!