Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért szoknak eltávolodni a...

Miért szoknak eltávolodni a drogosoktól a "régi, normális" barátai? Van egy drogos barátom, lent.

Figyelt kérdés
Van egy barátom, aki elkezdett drogozni, persze már előtte is barátság volt közöttünk. Aztán eldurvult a helyzet, és már keményen drogozik. Nagyon ramaty az élete, és erre még ő is rátett... Nem akarom elhagyni, vagy valami, de hiába minden próbálkozásom, félek hogy kb egy éven belül az utcán fog hemperegni... :S Vagy rosszabb. És az emberek elfordulnak az ilyen emberektől... :S Miért?
2012. júl. 8. 16:19
 1/4 anonim ***** válasza:
Sokszor megváltoznak az erősebb drogoktól az emberek, ami nem jó irányba változtatja a barátságot.
2012. júl. 8. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

kicsit durva leszek de ez az én véleményem.

azért távolodnak el tőle az emberek mert mindenkinek meg van a maga élete és gondjai, és nem igazán akarnak/bírnak egy ekkora terhet a nyakukba venni. ahogy te is írtad "hiába minden próbálkozásom".

én nem bírnám ezt csinálni. magának rontotta el ennyire az életét. ha tudja oldja meg, ha meg nem akkor ez van.

de lehet hogy csak belém nem szorult elég empátia.

mindenesetre minden tiszteletem a tiéd hogy próbálod megmenteni.

2012. júl. 8. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem sokszor ezek az emberek szakítják meg a kapcsolataikat, ugyanúgy mint más függőségeknél. Már az lesz számukra fontos, abban a "világban", jobban érzik magukat, és inkább olyanokkal tartják fent a kapcsolatot, akik ebben segítségükre vannak (dealer, társ, akivel együtt drogoznak, stb.)
2012. júl. 11. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem vannak ilyen ismerőseim és - őszinte leszek - úgy kerülöm őket, ahogy csak tudom. Egyszerűen taszítanak.

De ők már nem az a "egyszer-kétszer eltolunk egy füves cigit" kategória, hanem azok, akik kattognak a drogért, megőrülnek, ha nem kapják meg a napi adagjukat. Számomra ez undorító. Frusztráló. A gyengeség egyik legmagasabb szintje. Egyszerűen taszító.

2012. júl. 24. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!