Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Alkalmazható lenne az elmélete...

Drummer George kérdése:

Alkalmazható lenne az elméletem? Működne?

Figyelt kérdés
Nem akarok itt okoskodni, csak nemrég filóztam azon, hogy lehetne irányítania világot. A következőképpen: Az elméletem szerint amire gondolsz az sosem úgy történik, ahogy azt te elképzelted. Mondok egy példát: nagyon szerettél volna mondjuk egy dvd-lejátszót karácsonyra, és tuti, hogy nem azt kapod meg, vagy igen, de nem úgy ahogy akartad, pl más típus, vagy mástól. Vagy vársz egy jó vagy rossz jegyet vizsga után, nagyon kevésszer találod el jól. Na most, ha ez valóban így működne, akkor elég lenne az összes negatív kimenetelre gondolnunk szándékosan, hogy csak a jót kapjuk. Próbáltam alátámasztani kísérletekkel, hogy pl leírtam 10 db színt, és a páromnak mondania kellet tízet. Amit mondott, az nem volt a leírtak között. Tehát tegyük fel kijátszottam őt, hogy ne azokat a színeket mondja. De próbáltam egyszerűbben is, hogy egyszerre mond egy számot két választás közül, mondjuk öt és hat. miközben mondja, én leírom, h én mire gondoltam... De ez nem volt értékelhető, mert nem sok variációs, és lehet, hogy egymás gondolatainkat oltjuk ki. Szóval mit GONDOLTOK? (Volt aki azt mondta, hogy ez a vonzás törvénye visszafelé - mert hogy tudat alatt a jót szeretném.)

2012. júl. 16. 14:27
 1/1 anonim ***** válasza:
Az emberek már most is negatívan gondolkoznak. Ha azt mondod, hogy nehogy rosszul sikerül a vizsgád, akkor te hiába érted úgy a dolgot, hogy te jót akarsz, a rosszra gondolsz és azt is kapod. A gondolatok se oltják ki egymást, még ha ellentétesek is, szerintem csak valahogy ráhangolódnak egymásra és úgy teremtik meg a történést. Ha van kihatása a gondolatnak a világra, és annak történéseire, akkor az nem visszafele működik.
2012. júl. 16. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!