Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Van egy elméletem, vélemény?

Van egy elméletem, vélemény?

Figyelt kérdés

Mindenki tudja, kicsoda Isten, és gyanítom, már azt is mindenki tudja, mi az "A Titok". Nos, mi van ha ez az Isten-dolog nem is úgy van, ahogy írják, mondják, gondolják? Szerintem Isten, miután megteremtett mindent, meg lefolytak a közismert történések, egyszerűen megszűnt, de adott egy erőt az emberiségnek, hogy HA elég okosak ezt felfedezni, akkor maguk alakíthassák a világot. Tehát Isten már nincs, viszont ő adta nekünk A Titok-ból ismert vonzás törvényét.


Természetesen mindezt nem gondolom komolyan. Ateista vagyok egyébként is. Csak két perccel ezelőtt a fejembe ötlött, gondoltam leírom, és véleményt kérek... :)


2009. szept. 25. 13:26
 1/8 anonim válasza:
88%
ezt hívják deizmusnak a felvilágosodás idején elterjedt volt a filozófusok körében :)
2009. szept. 25. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
68%

Komolyan ne sértődj meg érte, de véleményt kérsz és nincs kedvem kerülgetni a kását, szal: ez így egy baromság.

Mind kettőt félreértelmezted, vagy nem tudsz eleget róluk, istenről meg a vonzás törvényéről. Mondjuk az utóbbitól mások is hajlamosak félistennek képzelni magukat de majd rátérek.

Istenről vannak különböző 'elméletek' hogy valakik szerint szószerint kell venni a bibliát, valakik szerint szimbolikusan, stb. Tehát, hogy a második mondatodra válaszoljak, igen, ez másnak is eszébe jutott már:) de amit utána írtál, az elbukik ott hogy "egyszerűen megszűnt". Mi az hogy egyszerűen megszűnt, miért szűnt volna meg, mitől... ha csak ilyen egyszerűen megszűnhet szerinted, akkor miért gondolod hogy valaha is létezett? Elvégre azt írják a bibliában, hogy isten mindig volt mindig lesz, tehát ha nem lesz mindig lehet hogy sose volt, ennek nem lehet csak az egyik felét figyelembe venni.

Na meg írtad ez: "maguk alakítsák a világot". Ez mi? Hogy érted ezt? Többnyire mi alakítsuk magunk körül a világot, legalábbis tájat(építőipar...), de mivel ezt a v.törvényel említed egy kérdésben úgy sejtem azt gondolod hogy a gondolatokkal alakítsuk. Félre érted. A film egy filozófiát mutat be, apró túlzásokkal. Ha esőt akarsz a sivatagban, hiába 'vonzol' nem fog összejönni, de ezt most nem magyarázom el...

2009. szept. 25. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
ez is egy lehetőség...számomra nem nagyobb baromság a bibliánál, és ugyanannyira elképzelhetőnek tartom, mint bármely más elméletet, még akár a földönkívülist is...a lehetőségek tárháza határtalan és az igazságot sosem tudhatjuk meg :) legalábbis földi életünkben nem...de talán még utána sem...
2009. szept. 26. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az ima és a vonzás törvénye között van némi hasonlóság. Én a Titkot amolyan MLM vallásnak tartom, amelyből hiányzik a szerénység látszata is, míg a vallások inkább arról győzködik az embert, hogy Isten terve tökéletes, de azért ha valami nem tetszik azért csak kérjük, de ne reméljünk sokat, hisz hitványak vagyunk.


Szóval a Titokban legalább ezt az ellentmondást feloldották. Jött helyette egy másik: Ha két ember akarja ugyanazt, akkor mi dönti el, hogy kinek a vonzása lesz erősebb? Vagy megmagyarázzák, hogy valójában azért nem kapta meg mert nem is akarta? Szóval ez is csak egy gumi-elmélet, amivel mindet meg lehet magyarázni - utólag.

2009. szept. 27. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az elméleted mellett milyen tényeket és érveket, esetleg tanúkat tudsz felsorakoztatni, akik esetleg ott voltak a teremtésnél és látták, hogy isten titokban odalett? :)))
2009. szept. 28. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
ültetek egy virágot és meghalok és ezzel adok neki erőt arra hogy öntözze magát (Y)
2009. okt. 1. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem jó gondolat.

Ám ezt feltételezve mindannyian istenek vagyunk. A saját szemszögünkből látott világ istenei. Ha ebben hinnének az emberek. Vagy tisztelnék egymást, vagy elpusztítanák.


( hagyjuk meg a bíráknak az istenüket)


Szintén ateista.

2009. okt. 8. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Érdekes kérdés és válaszsorozat.


Teológiai tanszékre való...:-)


Hogy legyen a keresztény hitről alaptudás, érdemes elolvasni a wikipédián a következő "cikket":


[link]

( a hivatkozásokra is kattintsatok )


Lényeg: A kereszténység egy döntés eredménye, lásd: nikaiai zsinat. Itt "kiáltották ki" Jézust az isten fiának. Jézusról sok írás fennmaradt, ezt válogatták ki úgy, hogy az emberi tulajdonságait háttérbe szorították. Ugyanis abban az időben nagyon furcsa volt, ha az embernek nincs felesége (=> lásd: grál egyik jelentése társ,vagy kehely ).


Az emberek -szerintem- sajnos mindig is maguk alakították a világot, ugyanis nem hiszem, hogy épp ésszel fel lehetne fogni azt a sok rosszat, amit Isten, Allah, Jesuah.... nevében cselekedtek az emberek ( gránát, atom, vexon-gáz.... ),és azt bármelyik isten szótlanul tűri. Nem is annyira érdekes, de a legtöbb találmányunkat valamilyen hadászati kutató laborban találtak fel, és csak utána vizsgálták az egyéb felhasználási lehetőségeit.



Kissé OFF rész:


A valódi TITOK? Szerintem az, hogy az embernek mindig is szabad akarata volt, szabadon választhatott a jó és a rossz cselekedetek között.... és még rá is foghatja egy vélt vagy valós felsőbbrendű lényre, eszményképre, egy másik emberre..., hogy miatta nincs jó élete.


A mai világunk gondolkodásmódja híven tükrözi ezt. Most akkor vagy jó és sikeres, ha mindenen és mindenkin átgázolva csak a saját igazadat bizonygatod ( lehetőleg minél hangosabban ).


Mindenkin áttaposva élünk, lehetőleg úgy, hogy minél több kiskapun keresztül meg tudjuk kerülni a mi védelmünkre "kreált, jobb-rosszabb törvényeket" ( ezek a törvények nem rosszak, csak nincsenek összhangban a világ aktuális morális, társadalmi és gazdasági helyzetével ).


OFF vége.

2010. febr. 11. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!