Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Van egy elméletem a deja vu...

Van egy elméletem a deja vu jelenségről. Mi a véleményetek róla?

Figyelt kérdés
Szóval egy picit bonyolult, remélem, le tudom írni. Bizonyára mindenki élt már át deja vu érzést, és általában úgy gondolják és úgy érzik az emberek, h ez már egyszer megtörtént. De ha jobban belegondolunk, az lehetetlen, hogy egyszer már valami hajszálra pontosan ugyanúgy megtörtént, ahogy akkor, érzelmekkel, gondolatokkal, mindennel együtt, mert lehetetlen, hogy ennyire hajszálra pontosan ugyanígy történjen meg valami kétszer vagy többször. Mi van akkor, hogyha a deja vu azért tűnik emléknek, mert tudat alatt van egy látnoki képessége mindenkinek és egyszer valamikor (nem tudni mikor), de már előre átélhetett részleteket a jövőjéből. Deja vu közben erre a valamikor már átélt látomásra emlékezünk vissza hirtelen (hiszen amint átéltük a jövőt, azonnal elfelejtjük, és csak akkor jut eszünkbe, mikor már a valóságban éljük át, amit előre láttunk). MIndezek türkében a pár másodperces deja vu-ből sokkal hosszab időt is megjósolhatunk, ha odafigyelünk rá. Én kipróbáltam és tényleg sikerült! Ha deja vu-m van, olyankor erősen elkezdek koncentrálni rá és megpróbálok visszaemlékezni, hogy mi is történt ezután? És a legtöbbször sikerül visszaemlékeznem a deja vu utáni időre is (általában az aznapi történéseket és érzéseket tudom megjósolni). Egy konkrét példa: még nyáron el akartam menni fagyizni a párommal, és a fagyizó előtt pár méterre deja vu érzésem volt. Emlékeztem rá, hogy akkor, mikor ez megtörtént, a deja vu érzés után mik történtek. Előre elmondtam a páromnak, hogy nem lesz olyan fagyi, amit enni szeretnénk és inkább sütit fogunk venni helyette, mert abból viszont hatalmas választék lesz. És így történt...tényleg nem voltak a kedvenceink, mert elfogytak a fagyik, viszont sütit épp azelőtt hoztak, hogy mi megérkeztünk. Azt is megjósoltam (bár ezt a páromnak nem mondtam el, hogy ne fessem az ördögöt a falra), hogy aznap este össze fogunk veszni...és ez is bejött. És ez csak egy példa a sok közül, rengetegszer tudtam már megjósolni deja vu-ből az aznapomat. Kíváncsi lennék a véleményekre? Nagyon nagy hülyeség? De akkor hogy lehet, hogy sikerült? És vajon ha egy napot előre lehet látni, nem lehet e még többet?
2010. febr. 6. 13:43
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen érdekes, de szerintem nem létezik olyan dolog, mint a jövőbe látás. Természetesen nekem is volt már deja vu-m, de ezt én inkább tulajdonítanám valami eddig meg nem ismert agyi folyamat "kicsapódásának", mint látnoki képességeknek.
2010. febr. 6. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

szerintem ez az álmokkal lehet kapcsolatos. minden nap álmodunk egy rakással, csak elfelejtjük. na most ha egy tök ugyanolyan szituációba kerülsz, akkor beugrik az álom, hogy ezt már mintha átélted volna.(nálam a deja vu nem úgy működik, hogy előre megmondom mi fog történni, mint te a fagyizó előtt:D, csak olyan ismerős a szituáció, mintha már lettem volna ebben)

persze ez csak egy találgatás, semmi tudományos alapja sincs szerintem.

2010. febr. 6. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
76%
Szerintem ez egy nagyon jó elmélet..és egyszer már én is gondoltam erre, el is mondtam egy nagyon jó barátomnak de persze nem naon értette meg -.-
2010. febr. 6. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
81%
Érdekes dolgokat írsz, ezt inkább a hatodik érzékednek köszönheted.
2010. febr. 6. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj, ez nem a Te elméleted, még film is volt ebből. Nagyon jó kis fantasztikus film volt.
2010. febr. 6. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
az nem jelenti azt, hogy láttam is és hogy tudok róla... ezt magamtól találtam ki, de azt nem mondtam, hogy én vagyok az első aki gondolt ilyenre, mert nem tudhatom :) de szívesen venném annak a filmnek a címét
2010. febr. 6. 15:20
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekem is szoktak ilyen érzéseim lenni.

Példáúl a minap, csináltuk a Tivolitot a gyárban, és ahogy nyitottam ki a katulyát, volt olyan érzésem.

Mintha már egyszer csináltam volna, pedig azon a módon sose csináltam, mint a mult héten.

2010. febr. 14. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A múltba utazás és a jövőbe látás paradoxonokhoz vezet.

Ha tudod mi történik, akkor meg tudod változtatni az esenényeket, de akkor mit láttál. Miért nem próbáltad ki, hogy mi történik akkor, ha visszafordulsz a fagyizótól?

2010. aug. 29. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
akkor valószínüleg nem tudtam volna meg h nincs a kedvenc fagyimból,azaz nem bizonyosodtam volna meg róla, de attól még a fagyizóban ugyanúgy nem lett volna, csak szimplán nem ellenőriztem volna le
2010. aug. 30. 10:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!