Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért az rossz/alacsony...

Miért az rossz/alacsony anyagi helyzetben lévő emberek a legkövérebbek?

Figyelt kérdés
2012. júl. 16. 17:07
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mert az egészséges ételek és a kiegyensúlyozott táplálkozás sokba kerül. Ha az embernek kevés a pénze, akkor olyan ételeket vesz vagy készít, ami olcsó, de laktató.
2012. júl. 16. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%
Mert egészségtelen , rossz minőségű ételeket esznek.
2012. júl. 16. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
48%

Azért ez így általánosságban nem igaz, bőven vannak a gazdagok között is túlsúlyosak, és sok szegény sovány is. Legfeljebb úgy lehetne feltenni a kérdést, hogy a szegények között mitől van sok kövér. Erre az a válasz, hogy a szegények általában kevésbé képzettek és kevésbé egészségtudatosak, és gyakran rosszul is gazdálkodnak, és az olcsónak tűnő egészségtelen, hizlaló ételeket részesítik előnyben.


Az amúgy egy közkeletű tévhit, hogy az egészséges ételek drágábbak. Van pár drága egészséges étel is, de a káposzta, a paprika, a paradicsom, az uborka, a gomba, a bab stb. biztosan olcsóbb mint a mirelit pizza, meg a konzerv. Mégis kimutatták, hogy a legszegényebbek ezeken a viszonylag drága vackokat veszik a leginkább.

2012. júl. 16. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Combi27 ***** válasza:
100%

aki szerényebben él az a kenyeret tudja megvenni, a mellé valót azt nem..és nem igaz hogy az állítólag egészséges ételek nem drágák.Aki sok zöldséget eszik az is megveszi azt amit a szerényebben élők, csak ő abból kevesebbet eszik, mert több a kenyér mellé való.

Egyszerű példa: honvédségnél miért hízott meg sok ember mikor régen kihajtották a meleg sz@rt is a honvédokból?Mert kenyeret ettek sz@rásig ugyan is az korlátlanul volt.Ha éhes voltál azt etted mert más nem volt.

2012. júl. 18. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%
A 3.válaszíróval nem értek egyet.Próbálna meg egy 4 tagú családot zöldségekkel jóllakatni,(főleg ha a másik 3 férfi) mikor lassan a hús olcsóbb mint a zöldség, gyümölcs.Igenis, van egészségtudat, de a pénztárca határozza meg főleg mi kerül az asztalra.az sem igaz, hogy konzerv, pizza stb..sok ismerősöm van,akik nem jómódúak, és a főtt ételt részesítik mégis előnyben.De hogy a kérdéshez is hozzászóljak: A burgonya, a rizs,a kenyér,a tészta félék, olcsóbbak, de telítenek.sok-sok főzelék, amit ha szimplán habarással készítenék én pl. a párom ki is hajítaná.Nem azt mondom, hogy a a zöldfélék nem kellenek, szeretjük is őket, de el kell dönteni, hogy egészség, vagy éhség egy adott családban.Részemről a középúton járok.Napi 2000-ből ha összehozol mindenkinek reggelit, főtt ebédet, vacsorát,tejterméket a gyereknek, és mellé naponta 4 személynek gyümölcs és zöldség, akár önmagában, vagy sali vagy bármilyen formában,én megemelem a nem létező kalapom előtted. Tehát kedves 3. kommentelő, ne általánosítsunk, tessék boltba járni nap mint nap, és megpróbálni kihozni a legkevesebből a leglaktatóbbat.Máris kiderül egy hónap alatt miért is vannak szép számmal túlsúlyosak szegényebb rétegek között.(is)
2012. júl. 18. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Tapasztalatból írok. Mi nem éltünk jól, anya munkanélküli és néha még takarít, babysitter-kedik, így megvolt egy olyan havi 60ezrünk kb :D Kellett neki benzin, hogy tudjon menni melózni. Kellettek a csekkek(amibe ugyan nagyim beszállt), kell ugye az ennivaló. Anyukámnak ugyan egyik fülén be, másikon ki, amit én mondok. Csak akkor vesz(tud venni) zöldséget, gyümit, ha le van árazva valahol. Az egészségtelen sz*r kaják (mirelitek pl) olcsók. Engem is hízlalt vele elég sokáig, aztán elköltöztem. :D
2012. júl. 19. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Combi27 ***** válasza:
előttem szóló...ha elköltözni el tudtál akkor miért nem vetted meg magadnak amit szerettél volna enni?
2012. júl. 20. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!