Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Megosztó leszek: A kutya,...

Megosztó leszek: A kutya, mint házi kedvenc kitiltása 2000 lélekszám felett. I településeken. Reális?

Figyelt kérdés
csak munkakutyák tartása és nincs csaholás,kóborlás,kutyakaka a játszótereken.......szeretem az állatokat,de ésszel kéne tartani őket. sok a kutya és kevés az értelem......

2012. júl. 16. 20:26
1 2
 1/12 Andizsuzsi ***** válasza:
86%
miért pont 2000 felett? Amúgy nem reális.
2012. júl. 16. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
84%
nem
2012. júl. 16. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
74%
Azt áruld el nekem, hogy mégis attól, ha valaki tart kutyát, miért lesz több kóbor kutya? Nem értem a kapcsolatot. Mert kidobja? Jahh, akkor arra, hogy valaki kib.ssza a háziállatát arra az a megoldás, hogy másnak se lehessen. Aham. Erre sok kutyás van, de összvissza egyetlenegy olyan esetet láttam, hogy valaki bevitte a kutyát a játszótérre, és rá is rászóltunk. Másrészt egy többezer éves kapcsolatot, barátságot akarsz megszakítani, mert zavar a csaholás? Vegyél füldugót... Engem meg zavar a gyereksírás, a részegek üvöltése, mégsem akarom a születéseket szabályozni, és azt is hülyeségnek tartom, hogy utcán nem lehet inni. A kulcsszó: tolerancia. És tudod, sokaknak (főleg idősek) a kutyájuk az egyetlen lelki támaszuk, a gyerekek már kirepültek, házastárs meghalt stb., ez élteti őket. Azt javaslom, gondolkodj, mielőtt marhaságokat kérdeznél.
2012. júl. 16. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
76%
Nem reális, sajnos. Sokan gyerek helyett, öregek társaságnak tartják a kutyákat. Inkább keményen büntetni kellene a játszótérre kutyát beengedő gazdikat, meg aki kidobja a megunt kutyáját. És frászt kapok, hogy a városközpontba (10ezres település) találkozom állandóan kóbor kutyákkal, a városgondnokság nem tesz semmit, egész nap nem elérhetők, csak reggel 8-kor, jó vicc,mi?
2012. júl. 16. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
84%
Nem!!!
2012. júl. 16. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
86%
Benned kevés az értelem.
2012. júl. 16. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
84%

-Először is éppen hogy a kis lélekszámú helyeken tartják rosszabbul a kutyákat, nem értenek hozzá, tájékozatlansok stb. Már itt megbukott a logikád.

-Másodszor, te nem annak a kutyáját hallod aki rendesen tartja, hanem azért aki sz*rik rá. Szerinted az aki sz*rik rá, azt érdekelni fogja, az ilyen szabály? Ezzel csak azt bántod aki szereti az állatát, aki meg nem az röhög a markába.

-Mit csinálnának a mostani állatokkal? 1, ha elvinnék őket, akkor ugyanannyi kutya lenne a menhelyen, sokan biztos ki is dobnák a szabály hallatára mint a kutyadóra. És akkor ugyanott vagyunk a probgléma terén. 2, a kutya az egy érző állat. Elszakítania a (rendes) gazdájától gyakorlatilag állatkínzás.

-Nincs jogod megvonni másoktól ezt a hobbit. Mi a következő? Tiltsuk ki az autókat mert valakit zavar? Engem a kisgyerekek zavarnak, visítanak mint akit nyúznak, rosszalkodnak közterületen, anyuka a szemem láttára pisilteti, sz*ratja az utcán a gyereket... Akkor tiltsuk ki őket is!

Szóval nem, egyáltalán nem reaális, sőt butaság, és ne üsd az orrod olyanba amihez nem értesz. Nyilvánvaló, hogy nem értesz a kutyatartáshoz, sem a szabályozásokhoz.

2012. júl. 16. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
29%
Aki szerint a kutyaugatás nem zavaró, költözzön olyan helyre, ahol tényleg sok a kutya. Egy élmény az, amikor megáll a HÉV éjjel 11-12-kor, és hallod, merre mennek haza az emberek. Az ablakot meg nem csukom be 30 fokban. Egyébként azokat a kutyákat szeretem, amelyek meg vannak nevelve (tudom, hogy nem rajtuk múlik, de akkor is). Amelyik meg habzó szájjal a kerítésnek ugrik, ha elmegyek mellette (gyalogos létemre a járdán szeretnék haladni), elvenném a gazdájától. Az tartson kutyát, aki tud is vele bánni.
2012. júl. 16. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Én olyan helyen lakom, ahol minden házban legalább 1 kutya van. Sosem zavart az ugatás...
2012. júl. 16. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Ja, aki nagyvárosban él, és nem embert, hanem kutyát szeretne társául, az dögöljön meg, ugye? Ezt hogy gondoltad? Látod, pont ezért tartanak az emberek kutyát, mert egyes emberekkel nem lehet együtt élni... Azért, mert vannak felelőtlen emberek, akik kicsapják a kutyájukat, máris vegyük el az összestől, büntessünk mindenkit? Szerintem épp falun rosszabb a helyzet, ahol a legtöbben láncra verik a kutyát, soha nem foglalkoznak vele, na azok a szerencsétlen állatok valóban csak ugatnak egész nap, mert nem tudnak mást csinálni. Városban pedig társnak veszi maga mellé az ember, és törődik vele. A játszótereket ma már kerítés veszi körül. De akkor tiltsuk ki a macskákat is, jó? Átférnek a játszótéri kerítés rácsai között, és belesz*rnak a homokozóba; az autók között cikáznak az úttesten. Reális? Miért mindig a kutyásokat kell savazni?
2012. júl. 16. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!