Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Első kutyus jönne a házhoz,...

Első kutyus jönne a házhoz, de még nem sikerült dönteni. Adnátok esetleg pár tippet, ötletet?

Figyelt kérdés

A párommal ősztől kiköltözünk vidékre, kertes házba, és eldöntöttük, hogy ideális lenne, ha egy kutya is velünk együtt költözhetne. :)

Elsősorban családi kutyát szeretnénk, aki igazi családtag lehet. Nincs túl sok elvárásunk, csak legyen viszonylag könnyen tanítható, okos kutya, mert sajna mindketten kezdő kutyatartók vagyunk. :) Ettől függetlenül viszont mindketten nagyon szeretnénk kutyát, én a magam részéről mindig is szerettem volna, de az én családom inkább macskás volt, ezért eddig nem lehetett.


Olyan kutyának örülnénk, aki türelmes velünk, és tudja nekünk tolerálni, hogy még nem vagyunk kutyaszakértők. :D

Természetesen vinnénk majd kutyaiskolába is. :)

Tudnátok javasolni kedves, barátságos és jó természetű, családi kutyának való fajtákat?


Lehet kistestű is, nagytestű is, mivel kertes házban lakunk majd, bármelyiknek tudnánk elég helyet és mozgásteret biztosítani. :)


És segítenétek, hogy inkább kan, vagy inkább szuka kutyus lenne ideális első kutyás gazdiknak?


Előre is nagyon szépen köszönjük a segítséget! :)


Egy lelkes pár



2012. máj. 16. 08:36
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
2012. máj. 16. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
34%
Német juhász. Nagyon okos, jól tanítható, jó házőrző, család, és gyerekbarát.
2012. máj. 16. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is hasonló "gondom" van, csak annyival vagyok beljebb, hogy már tudom, hogy mi az a 3-4 fajta, amit "kinéztem" magamnak.

Szerintem először mégis azt kéne tudni, hogy méretben mekkorát szeretnének. Egy nagytestű kutya azért többszörösét eszi meg, mint közép- vagy kistestű társai.

Aztán jöhet mondjuk az, hogy rövid- vagy hosszú-szőrű legyen. Persze, sokan mondják, hogy tök mindegy, de amikor vedlésidőszakban az összes gyümölcsről meg zöldségről csipegetni kell a szőrszálakat, az nem olyan jó :D

Nem ártana tisztázni azt sem, hogy fizikailag mennyire legyen aktív. Vannak, amik kifejezetten lusták és beérik szinte csak a napi sétáltatással. És van a másik véglet....a mindegy mit csinálunk, csak pörögjünk már...ha nem csinálunk semmit, szétszedem a kerítést...


Általában szuka kutyát javasolnak első kutyának, mivel kevésbé dominánsak, hangsúlyozom: általában.

Ha akármilyen, de fajtatiszta kutyát szeretnétek igazi tenyésztőtől, ami nem kevés pénz, de segíteni fog kiválasztani az aktuális alomból a nektek megfelelő kölyköt, ami lehet hogy épp egy kan lesz.

2012. máj. 16. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
77%

amíg nincs ivartalanítva egy kutya addig párzási időszakban mindkettő gondot tud okozni..általában vagy beszökik idegen kutya, vagy a sajátod megy ki, szerintem mindegy, hogy kan vagy nőstény.

macska után könnyű dolgod lesz aránylag egy kutyussal, mert ha a pároddal megbeszélitek melyik szavakat használjátok a kutya utasítására, azt hamar megtanulja és egy gazdit szerető kutya szót akar fogadni a dicséretér..jutalomfalatér..enyémek is, de egyértelműen "érdek-kutya" az összes!:D

amit még nagyon jól tennétek szerintem, ha beírod a keresőbe: Hogyan legyek falkavezér

erre elég sok kutyakiképzős oldal fog jönni, olvassatok mindketten sokat, mert a kutya kutya marad, neked kell megtanulni megérteni őt.belinkelem, amit én az egész családdal elolvastam, mikor kiskutyánk lett:

[link]

2012. máj. 16. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
77%

Amiket utolsó leírt, tényleg fontosak. A nemét illetően én szukát javaslok, de akár kan, akár szuka, legyen ivartalanítva, az megkönnyíti az életet minden kutyával.

Az is fontos, hogy kizárólag kinti tartásra akarjátok e, mennyit tudtok vele foglalkozni, mozgatni. Mert attól még, hogy van egy nagy kert, az neki nem buli, sétálni akkor is kell vele járni, ha szerettek sétálni, túrázni, az meg főleg jó.

2012. máj. 16. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi kedves és hasznos tanácsokat. :)


Persze, természetesen vinnénk sétálni, a párommal mindketten nagyon szeretünk kirándulni, és vidéken erre végre lesz is lehetőségünk. :)

Nagyon nagy mozgásigényű kutyát nem szeretnénk, mert annyi időnk nem biztos, hogy lesz, hogy 6-7 órán keresztül fárasszuk (a munkakutyákról olvastam ilyesmit), de napi 2-3 nagyobb sétára szívesen elvisszük. Ha ezen kívül a teraszon vagy a házban lustálkodik a kutya, velünk együtt, az nekünk is tökéletes lenne. :D


A mérete azért mindegy, mert én inkább nagyobb testű kutyust szeretnék, a párom viszont inkább kicsit, ezért megbeszéltük, hogy a méretén nem fogunk összeveszni. :D A kutya akkora legyen, amekkora, mi úgysem a mérete miatt fogjuk szeretni. :)


Úgy gondoltuk, hogy persze bejöhet majd a házba is (ha kistestű, akár bent is lakhat velünk), de lesz kint saját kis kutyaháza, és ha szeretne, lesz hová elvonulnia. Ha nagyobb testű, biztos inkább odakint érezné jól magát, ahol van elég helye, de nap közben a nagyobb kutya is bejöhet. Vagy mi megyünk ki hozzá. :D


Ja, és természetesen ivartalanítanánk, akár szuka, akár kan kutya lesz. :)

2012. máj. 16. 09:12
 7/25 anonim ***** válasza:

[link]

ő nagyon nagyon cuki, bizti hűséges társ lenne...

de szerintem itt is találsz megfelelőt

[link]

2012. máj. 16. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:

Mindenképp fajtatisztát szeretnétek? Mert a menhelyeken aztán lehet találni olyan gyöngyszemeket...

[link]


állíts be valami szűrést, és nézz körül;)

2012. máj. 16. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

Én azt mondom, sétáljatok be egy menhelyre. Ha nincsenek konkrét elvárásaitok, "csak" egy társat szeretnétek, akkor felesleges százezreket kiadni egy fajtára, mikor több száz csodálatos keverék várja, hogy szeressék. Az idősebbekkel még egyszerűbb dolgotok is van, sokukat nevelték valamennyire, no meg egy felnőtt kutya már nem zsákbamacska, olyan marad, amilyen.

Ha könnyen kezelhető kutyát akartok, akkor egyébként a "butábbakra" érdemes menni :) Tapasztalatból mondom, az okos kutyákkal csak a baj van, ők mindig megpróbálnak átvágni, kicselezni, úgy manipulálnak, hogy észre sem veszed. Én mondjuk szeretem ezt a fajta kihívást, de ha ti nem erre utaztok, akkor ne egy olyat vegyetek magatokhoz, ami előbb tanul meg integrálni, mint ti :)

Amit még nagyon javaslok, mivel kezdő kutyások vagytok: olvassatok utána a falkavezérségnek, vannak remek cikkek, könyvek (pl. Cesar Millan), segít megérteni, hogyan és miért működnek a kutyák, és hogyan kerülhettek el, illetve oldhattok meg viselkedési problémákat.

2012. máj. 16. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

Ja igen, a neme... Igazából az is attól függ, hogy hozzátok melyik passzol jobban, illetve inkább azt mondom, hogy kölykök esetében a kutya egyedi vérmérséklete sokkal többet számít, mint a neme. Ha egy nyugis kutyát akartok, akivel nincs sok gond, akkor ne azt hozzátok haza, amelyik azonnal a nyakatokba ugrik, hanem válasszatok egy higgadtabbat, nemtől függetlenül.

És az ivartlanaítást én is javaslom, egészségügyi és egyéb okokból is.

2012. máj. 16. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!