Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mikor unják már meg a Bándy...

Mikor unják már meg a Bándy Kata témát az emberek?

Figyelt kérdés

Mielőtt leszólnál, sajnálom azt a szerencsétlen lányt, éppen ezért mondom: hagyják már békébe nyugodni! Felmegyek a netre, mit látok? Mindenki Őt sajnálja, holott fogalma sincs róla, ki is volt valójában! Facebookon mindenki mécsest gyújt neki... Most hazajövök, mi fogad? Bándy Kata cigánygyilkosának a képe! Már reggel óta azt hallgatom a rádióban, hogy elfogták a gyereket; este a híradóban is ez ment, és még itt is! Naponta több száz embert ölnek meg az USA-ban és a Közel-Keleten, nekik senki nem gyújt mécsest. Most felkapta a média, mert nincs más hír, vagy mi?


Nem vagyok érzéketlen, tényleg sajnálom, és őszinte részvétem a közelállóknak, de így egy hét után már egy kicsit sok, nem?



2012. júl. 16. 23:17
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
100%

látom lepontoztatok, talán pont az a netpárti...pedig igazat mondtam.

nem a facebook-on kellene mécsesekkel baromkodni meg 53617843-szer megosztani a képét hanem ha ilyen van közbelépni meg nem elnézni hogy törékeny csaj megy haza egyedül, hanem pasiként szépen hazakísérni vagy kölcsönadni taxira, felvinni a szobádba aludni.

meg fog még halni sok lány mire ezt felfogja a sok "lovagias" pasi.

2012. júl. 16. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
83%

"Tehát aki nem úgy viselkedik ahogy szerinted jó, ahogy te elvárod, ahogy te csinálod, ha kicsit érzékenyebben érinti mint téged, az már szánalmas? Érdekes felvetés."


Nem ezt mondtam.

Először is nincs olyan, hogy valami egyetemesen szánalmas, tehát ha én azt mondom rá, attól még nem lesz az. Csak nekem. Neked nem.

Másrészt, én is érzékeny vagyok, de nem értem, hogy miért ő? Miért pont ez a lány? Nagyon sokan vannak, akikkel akár rosszabb dolog is történik, értük miért nem hullajtanak könnyet? Az emberek naponta zarándokolhatnának ide-oda, miért pont ez az ügy lett az, amit felkaptak?


Egyébként meg a pofám szakad le az emberek hozzáállásán.


Fiatal lánynak nem kellene éjjel egyedül mászkálnia?!?!


Inkább nem kéne nőket megtámadni, megerőszakolni, megölni!!!!! Miért van az, hogy én vagyok a hibás, ha megtámadnak, nem pedig a támadó? Sehol, semmilyen időpontban nem kellene emberekre rátámadni! Nem kellene senkinek félelemben élnie néhány deviáns egyed miatt. Konkrétan korlátoznak a szabadságomban. Olyan, mintha azt mondanák, a csúnya embereknek több joguk van támadni, mint nekem hazamenni éjjel.


A rendőr is azt mondja, hogy "hát, tessék a hölgyeknek önvédelmet tanulni", nem pedig azt, hogy "ha elkapok egy ilyen kis r0hadékot, letépem a tökét".

2012. júl. 17. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
73%

meg lehet kövezni, meg minden de én nem sajnálom a lányt. akinek annyi esze van/volt, hogy éjjeli kettőkor EGYEDÜL caplat végig a város kihalt utcáin, arra már nem tudok mit mondani. ez egy tanulság mindenki (különösen lányok) részéről.


És szerinted ha egy lány éjjel kettőkor mászkál, az feljogosít valakit arra, hogy meggyalázza, aztán megölje? Ember vagy te? Úgy kellett neki, mi? Gratulálok... Ha a te gyerekedet csinálná ki egy véglény ilyen körülmények közt, akkor is azt mondanád, hogy nem sajnálod, mert ennyi esze volt? Az ilyen közömbös, rosszindulatú, degenerált hozzáállás miatt tart itt a nemzet. Mellesleg elmondom, hogy nem kell ahhoz lámpaoltás után sétálni az utcán, hogy ilyen sorsra jusson valaki. Én nem foglak megkövezni, mert nem vagyok inkvizítor, de ásd el magad ezért a megnyilvánulásért.

2012. júl. 17. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
nem jogosít fel, agyaska. és én is azt mondom, hogy rohadjon el az összes ilyen, aki embereket erőszakol/gyilkol mert neki olyan kedve van. és ez nem csak az én véleményem, csak sokan nem merik kimondani ;)
2012. júl. 17. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
(mármint az, amiért felháborodtál)
2012. júl. 17. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
100%

Nincs hosszú I-m a billentyűzeten, előre is elnézést.


Én ilyenkor mindig arra gondolok, hogy mikor annak idején tizenévesen bulizni jártunk milyen bátrak voltunk! Többségében nem egyedül mentünk haza, szinte mindig voltak fiúk, akik hazáig jöttek velünk, de na de odafele is sokszor már teljesen sötétben indultunk, gyakran rövidebb úton, amik kihalt kis utcák voltak, csak azért, hogy rövidebb legyen. De olyan is volt, hogy a barátom nem jött velem hazáig, csak épp a legkivilágitottabb utca végéig utána meg irány Surány, egyedül a kis kihalt város széli utcákon, lusta volt jönni, nekem meg olyan rosszul esett de nem mondtam semmit, végül is, már számtalanszor hazasétáltam ott másokkal is, sose láttunk senkit, csak nem lesz semmi...


De arra olyan jól esik vissza gondolni, mikor hazáig kisértek a fiúk. Ettől függetlenül nem egy és nem két olyan alkalom volt, amikor bajunk is eshetett volna. De nem féltünk. Egyedül vagy többen, de újra és újra nappal is éjjel is azokon az utcákon jártunk. Ismerős volt, otthoni, mindig ott mentünk, hát ki a fene gondolná, hogy ha soha semmi sem történt, akkor majd fog? Ugyan már, siessünk, mindjárt ott vagyunk, tök jó lesz, vagy vége a bulinak, álmosak vagyunk, éhesek vagyunk, gyerünk hazafelé..


Higyjétek el, nem az a lány tehet róla! Irták sokan, hogy minek olyan hülye, hogy magában megy gyalog, ilyen-olyan környék stb. Ő ott lakott, úgy, ahogy te is haza mégy az otthonodba teljes természetességgel, úgy ment ő is, pedig lehet, hogy a város másik végéről a te utcádra is azt mondanák, hogy fú hát ő nem menne ott gyalog. Aki ott él, ott van otthon, az másképp néz arra a helyre. Ismerős minden ház, fa, bizalmas otthoni környék, nem úgy néz rá, hogy ez egy rossz veszélyes hely...


Hiba igy is úgy is, de ez van. Egyik rokonom lakik itt egy utcányira, nem egyszer előfordul, hogy éjfélig maradok nála beszélgetni, aztán sétálok haza. Eleinte ajánlották, hogy kocsival haza hoznak, de hát most komolyan, még szinte ki is nevettem, hogy ne szórakozzon már, 2 perce lakok, tele tömbházakkal, ennyiért mi a fenének vinnének, csak leszaladok, egy sarok és otthon is vagyok. Persze, a parkon át nem megyek, hanem megkerülöm a világos részen, de ilyenkor mindig arra gondolok, hogy akár én is járhatok igy, hogy csak egy sarok...


Nem egyszer jártam Pesten is úgy haza, hogy a Határ úton szinte végig, majd lefordultam erzsébetre éjszaka, gyalog. Taxira nem volt, bkv már nincs, mit csináljak? Illetve van bkv, óránként, de az se visz hazáig, még rosszabb oldalon rakott volna le a lakáshoz jutás szempontjából, mint végig gyalogolni lehetőleg a legkivilágitottabb utcákon. Akkor úgy voltam vele, hogy hát ki van világitva, házak vannak, emberek laknak végig, mi baj lehetne? Most nem biztos, hogy végig mennék. De lehet mégis, ha nem lenne más választásom. Nézzétek lehet, hogy azt mondja igy utólag az ember, hogy az az 1500 forint a taxiért megérte-e, hogy meghalt, de van amikor egyszerűen nincs, van amikor nincs is kitől kérni (jó ő most a barátaival volt, de fentebb kifejtettem miért is indul el egyedül az ember) és hát marad a gyalogolás. Vagy úgy van vele, hogy a jó ég áldja meg, hát végig házak mellett közvilágitásos utcákon megy, hát mi a fene baj lehet? Max kiabál és van aki segitsen, hát nem az erdőben készül sétálgatni. Aztán újra és újra kiderül, hogy a fenét.


Az is eszembe jut ilyenkor, hogy hiába számit arra az ember, hogy mi baj lehet, de ha mégis akkor majd lesz segitség, mikor volt valami ügy, hogy egy tömbházból hány tucat ember nézte végig egy lány meggyilkolását, mert mindenki úgy volt vele, hogy más már biztos hivta a rendőrséget..


Ha egy ilyen ügyet futtatnak a tv-ben, lehet, hogy egyesek egy idő után megunják. De mások viszont elgondolkodnak rajta, hogy ő is pár száz méterre volt már otthonról és tessék. Ha nincs ezzel tele a tv akkor csak bemondják a hiradóban egyszer kétszer, akkor nem marad meg az emberekben, hogy NE INDULJANAK EL, MERT EZ LEHET A VÉGE! Szomorú, ha ez kell hozzá, de ha ennek hatására, csak pár tucat nő dönt úgy, hogy akkor ő aztán nem gyalogol, már nem hiába futtatják hetekig az ügyet..


Én csak annyit tudok, az se megoldás, ha adsz a gyereknek pénzt taxira. Nem biztos, hogy arra költi. Lehet úgy lesz vele, hogy hazasétál a pénzt elteszi és egy-két alkalom után kijön egy plusz nadrág belőle vagy valami...


De ettől az ügytől függetlenül szörnyű, hogy ilyen világ van, hogy teljesen természetes, hogy olyan környékek vannak, ahol kifejezetten félni kell stb.

2012. júl. 17. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
Nézd Kérdező, a bulvársajtó ebből él, ha megnézel manapság egy hiradót, másról nem szól, mint rendőrségi tudósításról, tiszta Kék fény... valójában az emberek biztonságérzetét ez ássa alá, hogy mindent az arcukba tolnak, amin borzongani lehet - mert maga a kéjgyilkosság az az egyik olyan bűntett-fajta, amiből évtizedek óra ugyanannyi van átlagban, mert hogy az ölni képes perverzek száma teljesen független a politikai rendszertől is, meg a gazdasági helyzettől is... évente kb. 2-4 szexuális indíttatású emberölés szokott lenni Magyarországon a 70-es évek óta... ezzel talán a legritkább indíték az emberölések között, a legtöbb toronymagasan családi konfliktusból szokott lenni (tipusosan 2 rokon beszeszel, és valamelyik a másikba állítja a nagykést), aztán a féltékenység, aztán anyagi indíték (rablógyilkosság), aztán leszámolás (bosszú)... viszont épp azért, mert ritka, sokak figyelmét felkelti, és a bulvármédia tud belőle eladott lapszámot meg nézettséget kreálni... "csak most, csak nálunk megszólalt a ..." - szerintem egyébként undorító ez a fajta "médiafigyelem"...
2012. júl. 17. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 A kérdező kommentje:

Hú, a 16-os válaszolóval hasonlót mi is számtalanszor csináltunk... A szórakozóhely felé végig kellett menni az egyik főúton, majd rákanyarodni a másikra, és ott is lettünk volna, kb. 800 méter. Mi persze mindig a mellékutcákat választottuk, mert ott lehetett inni, füvezni, hangoskodni. Oda nem jártak be a rendőrök. Persze hazafelé már mindig a kivilágított utat választottuk, főleg ha szétszakadozott a társaság, és csak ketten maradtunk párommal. De így utólag visszagondolva, ott is történhetett volna bármi... Nem azért, 2-3 emberrel csak-csak elbántunk volna, tudunk egy pár védekezési mozdulatot (martial arts), de ha 5-6 ember ránkugrik, lehet hogy mi is ott hagyjuk a fogunkat.

Csak hát erre az ember nem igazán gondol. Valószinűleg Kata sem gondolta, sőt, lehet olyan eshetőség is, hogy Ő maga ment el a támadóval, aki csak később támadta meg. Lehet azzal jönni, hogy cigány meg csúnya, de sosem tudni, hogy nem rajongott-e az "egzotikusabb" emberekért, a szépség meg ugye relatív. Hogy mi történt pontosan, ezt csak a támadó és Ő tudja. Nekünk meg marad a találgatás, amivel - bevallom - én is elég jól elvagyok.

Most egy csomó helyről azt hallom, hogy indul a Jobbik meg ezek a szélsőséges szervezetek, és kezdődik a "háború". Na, ez is érdekes lesz.

2012. júl. 17. 11:27
 19/34 anonim ***** válasza:

a pécsieknek most ez a legnagyobb hír! Mindent tudni akarunk..

eddig azt, hogy ki volt. Most azt, hogy hol és miért???

a mi biztonságunk is múlik ezen.

2012. júl. 17. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
Ez ma az aktuális bulvárhír. Persze közröhely, hogy olyan emberek zokognak és a képe fölött, akik életükben nem ismerték. Egészséges érzületű ember elborzad a hír hallatán, sajnálja a lányt és a családot, de ezzel be is fejezi. Nem a hozzátartozóm, nem a barátnőm, miért kellene meggyászolnom? Ettől nem leszek érzéketlen, egyszerűen nem kötődöm érzelmileg hozzá.
2012. júl. 17. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!