Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ti szerintetek ez egy véletlen...

Ti szerintetek ez egy véletlen egybeesés, vagy ez tényleg jövőbelátással kapcsolatos? (részletek lent)

Figyelt kérdés

Gondolom, mindenki ismeri a Titanic történetét. 14 évvel azelőtt, hogy a katasztrófa valójában megtörtént volna, (1912.)kiadtak egy elég vékony könyvet, ami arról szólt, hogy építettek egy óriási hajót, Titánnak nevezték el, ami útja közben nekiment egy jéghegynek, a hajó oldala nagyon megsérült, elkezdték lemenekíteni az utasokat, de nem volt elég mentőccsónak, az utasok több mint a fele életét vesztette. A hajó elsüllyedt. Ezt még egyszer írom, 14 évvel azelőtt adták ki, hogy a katasztrófa megtörtént volna.

Vélemények?

Mindenkit kérek arra, hogy ne csináljanak viccet ebből, komoly véleményekre vagyok csinálni.



2012. júl. 17. 09:26
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ismerek olyan embereket akik álmodnak valamit, aztán valóra válik, nekem is volt már olyan, és akkor nagyon Deja vu-m van. Viszont hogy 14 évvel ezelőtt megírták volna.. Annyi biztos, hogy nem volt tudatos, mert lehetetlen megmondani előre... Fene tudja! Nagyon érdekes! Mondom, arról hallottam már hogy valaki "megálmodja a jövőt" de arról még nem hogy meg is írják..
2012. júl. 17. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Antimod ***** válasza:
100%

Jövőbelátás létezik, és emiatt előfordulhat ma is, hogy valaki megír egy regényt, azt hiszi, ő találta ki a történetet, pedig csak egy jövőben lejátszódó eseményt "hívott le" a ... (és itt most mindenkire rábízom, hogy ezt minek kereszteli el: tudatnak, morfogenetikus mezőnek, kollektív tudattalannak, stb., mert nem akarom a hit irányába elterelni a kérdést).

Azért ezt a bizonyos könyvet megnézném, beleolvasnék, és érdekelne a kiadás hiteles dátuma is.

2012. júl. 17. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! (Aki rendes, értelmes választ ír, azt mind felfele pontozom)
2012. júl. 17. 09:57
 4/6 anonim ***** válasza:

Igen anno mikor a nagy sikerű Titanic film 14 évvel ezelőtt "tombolt" a mozikban is elővették ezt a történetet hogy mennyire érdekes egybeesés. Valóban az, magam is mindig érdeklődtem a hajó katasztrófája iránt és eléggé zavarba ejtő a hasonlóság.

Az idők során születtek olyan elméletek hogy a hajótársaság a könyv "mintájára" készítette a hajót illetve nevezte el, még vadabb ötletek szerint magát az elsüllyedést is a társaság okozta hogy hozzájusson a hajóikra kötött biztosításhoz.


Szerintem teljesen elképzelhető hogy volt egy ilyen látomása és megírta könyv formájában. Állítólag többen voltak akiknek baljós megérzésük volt a hajóval kapcsolatban, évekkel később is emlegettek egy fekete ruhás nőt aki még a kikötőben próbált többeket lebeszélni a hajóra való felszállásról, mondván hogy a tengerbe fognak veszni.


Egy biztos, nagyon érdekes dolgokat tud az élet művelni.

2012. júl. 17. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Én nem hiszek a jövőbelátásban, de biztos megálmodta az író. Viszont az is lehet, hogy véletlen egybeesés (bár ennek 1 az 1000000-hoz a valószínűsége).

Volt egy másik történet is ezzel kapcsolatban (bár egy kicsit fölöslegesen írom):

Egy Titanian nevű szénszállító hajó Nagy-Britanniából Kanadába szállított szenet 1935 áprilisában ugyanazon az útvonalon, ahol korábban (1912) a Titanic járt. Az egyik matróz, William Reeves egy nagy jéghegyet vett észre: hasonlót, ami a Titanicot süllyesztette el. William időben vette észre a jéghegyet és megmentette a hajót. Egyébként William Reeves 1912 április 15-én született, akkor amikor a Titanic elsüllyedt.

2012. aug. 19. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 kalauz kristof válasza:
ööööööööööööööömm... állítólag, a hajó farára az volt írva 'Isten Nincsen' , szóval ha hitvilági szempontból nézzük nem véletlen ez az egész
2013. máj. 31. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!