Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Szerintetek ez csak veletlen...

Szerintetek ez csak veletlen egybeeses volt?

Figyelt kérdés
Egyszer meg 7-8 eves koromban jatszottam egy velem egy idos kislannyal.A kislanynak volt egy hatalmas sotetbarna anyajegy a kezen.Megfordult a fejemben az,hogy az anyajegy a halal jele.Nem tudom ,hogy miert jutott ez eszembe.Masnap a kislany meghalt egy balesetben:((Mikor megtudtam ,hogy mi tortent, egybol nem jutott eszembe az a fura gondolatom amire a baleset elott levo nap gondoltam.Majd csak par nappal kesobb.Es ez nekem nagyon rosszul esett, mert ugy ereztem ,hogy miattam halt meg a kislany:(Amugy nem hiszek az ilyen ezoterikus dolgokba,de ez nagyon fura volt. 12/L
2012. ápr. 30. 22:25
 1/3 anonim ***** válasza:
Bármilyen furcsaságra rá lehet mondani, hogy a halálnak valamiféle jele. Az, hogy utána hamar meghal a viselő az nagyon ritka szerencsétlen eset de semmiképp sincs köztük ok-okozati összefüggés.
2012. ápr. 30. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Két hete egy kollégámnak gyűjtöttek az esküvőjére, viccesen meg jegyeztem hogy koszorúra gyűjtenek? Rá két napra a testvére meghalt. Én magam is elgondolkodtam az ilyen véletleneken.
2012. ápr. 30. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Alaque ***** válasza:

Na igen, csak mint az első válaszadó is írta, az emberek folyton mindenhol a halál jelét látják, meg viccelődnek a halállal. Nézz csak meg a filmektől kezdve a videojátékokon át a regényekig majdnem minden történet középpontjában a halál van. A viccek többsége halállal kapcsolatos. Egyértelmű, hogy néha beletrafálunk. De ennyi erővel mondhatnánk azt is, hogy az utóbbi alkalmakkor, amikor hullócsillagot láttam, pont kifújtam a levegőt, ez biztos nem véletlen egybeesés.


A másik meg, hogy a haláleset egy afféle trauma, ami nagyon beleturkál a tudatalattiba. Szóval lehet, hogy nem is jutott előtte eszedbe semmi ilyesmi, hogy az anyajegy a halál jele lenne, csak utólag érezted úgy, hogy mintha gondoltál volna valami ilyesmire (ezer másik gondolat mellett akár éppen gondolhattál is), és azóta egyre jobban belelovaltad magadat.


Ilyen beletrafálások amúgy egyáltalán nem ritkák. Például egyik ismerősöm egy barátját hosszú betegeskedés után átszállították egyik kórházból a másikba. Az ismerősöm vicceskedve mondta neki, hogy "na mi van, idehoztak, hogy itt rontsd a halálozási rátát?". Jót röhögtek rajta, majd az ember pár napra rá meghalt.


Vannak ilyenek, nem kell a szívünkre venni. :)

2012. szept. 4. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!