Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Legjobb önvédelmi fegyver egy...

Legjobb önvédelmi fegyver egy nőnek?

Figyelt kérdés

Sziasztok, 55 kilós lány vagyok, és egyre több az elrablásos, megerőszakolós, gyilkossági történet a magamfajta lányokról...

Azt szeretném kérdezni hogy milyen eszközt ajánlatok ami elfér a retikülömben, mindig nálam lehet, és effektív.

Sokkoló gáz spray.. stb..?



#önvédelem #sokkoló #gátpisztoly
2012. júl. 17. 21:52
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:

A gázsprével akkor van esélyed, ha folyamatosan védekezésre kész állapotban van (kezedben van, ujjad a nyomókán) hogy egy mozdulatból lefújhasd akit le kell. Magyarul gondolj bele a mobilodat hol tartod, na annál könnyebben elérhető helyen kell lennie. Ha a táskádból vagy zsebedből kell előkotornod, már rég esélytelen vagy, pláne ha ijedtségedben leblokkolsz.


Másfelől tűsarkúban és egyéb életképtelen pi.csacipőkben kell sétálgatni éjszaka, hanem olyanban amiben lehet futni.

2012. júl. 17. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:

Legfontosabb:

- ha teheted ne mászkálj egyedül

- a rossz környékeket kerüld el

- cigánnyal soha sehol se állj le, haza meg végképp ne kísértesd magad vele

2012. júl. 17. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
Hidd el egy jó gázspray egy cigányt is kiüt. Haverom egyszer 3-at is "hatástalanított" vele. Épp annyira, hogy elmenekülhessen a helyszínről. Aki nem hiszi, az vegyen egyet, fújjonm egy kicsit a levegőbe ls úgy 20 másodpercen belül sétáljon át benne. Tuti, hogy megérzi a hatását.
2012. júl. 17. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:

Futás... és ne állj szóba idegenekkel. Ha észreveszed hogy követnek menjél gyorsan olyan helyre ahol sok ember van.


Gázspray is jó választás, de sok ember ilyen helyzetben teljesen leblokkol és el sem találja a sprayvel a támadót.

vagy elő sem tudja venni... vagy elkezd fenyegetőzni a sprayvel a támadó pedig ki tudja verni a kezéből stb.


tehát ha szembe akarsz szállni a támadóval akkor járj valamilyen önvédelmi órára.


ha nem akkor járj futni, és gyakorold a sprintet. vagy kérd meg a barátodat hogy legyen mindig melletted ;)

2012. júl. 17. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
88%

Először is nem megyek olyan környékre.

Este meg inkább kinyögöm a taxi árát, az egészségem, az életem többet ér. Ha nincs, aki haza hozzon vagy nincs lé taxira nem kódorgok éjjel az utcán.

De ha éjszakás vagy, vagy délutános az már neccesebb javaslom az erőteljes sikítást, erős körmöket, ha kell műköröm.

Van valamilyen kis kütyü, ami hangos sivító hangot hallat. Persze ezt sem a tatyó alján kell hordani.

Esetleg tanulj komolyan valamilyen harcművészetet. Néha nem is az erő számít hanem a gyorsaság, a megfelelő helyen elhelyezett ütés a határozott fellépés.

Ha nagyon muszáj este mászkálni akkor inkább kivilágított útvonalon inkább az úttesthez közel nem a fal alatt. Folyamatosan figyelni a környezetet, ha valaki gyanús akkor felkészülni a futásra/harcra, bemenni egy boltba, valahová ha van rá egy mód.

Velem egyszer próbálkozott valaki, amikor délutános műszakból mentem haza még régebben. Gondolom a fazon azóta elmerengett a női táska rejtelmein. Sose tudni mi van benne. Az enyémben is volt néhány kemény dolog. Biztos fájhatott:)Mindez megspékelve néhány decibeles határozott üvöltéssel.

Mást nem tudok neked ajánlani.

Azt érdemes tudni, hogy az ilyen alakok rendszerint úgy választják ki az áldozatukat, akikről úgy vélik nem jelenthetnek nagy veszélyt nem várnak tőlük visszavágást.

A gyengébbnek látszóra támadnak. A támadóknak kissé csőlátásuk van nem is gondolnak a határozott és energikus visszavágásra és ellenkezésre. Persze ettől még maradhatsz alul de ha már úgyis megtámadtak miért ne küzdenél? Sose tudhatod, a hangzavar, a figyelemfelkeltés az ő ellenségük hiába mondják a szakértők, hogy ne ellenkezzünk mert hamarabb szabadulunk és nehogy már jobban bevaduljon a támadó. Egy fenét. Én olyan ribilliót csaptam, hogy a fazon alig bírta elhordani az irháját. Ha már úgyis alulmaradok akkor ő se fogja kipakolni a kirakatba, amit tőlem kap. Nem vagyok egy szívbajos, pánikolós típus de azért a legvégsőkig óvatos vagyok.

2012. júl. 17. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
81%
Ha nekem most kedvem lenne lemenni sétálni, akkor ne tegyem, mert legyek beszarva, mert kevesebb jogom van senkit sem bántva sétálgatni, mint valami szemétnek engem megtámadni.
2012. júl. 17. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
tanulj valami harcművészetet
2012. júl. 17. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
95%

barátnőm nem xarozott, vett egy gázpisztolyt. persze ehhez engedély kell, de megadják, ha tiszta az erkölcsi bizonyítványod. és miért ne lenne az?


egyébként tényleg a futás a legjobb egy nőnek. járj kényelmes, futásra alkalmas cipőben.

mondjuk engem még nem kóstoltak be, nincs is nálam semmilyen eszköz, de nem is vagyok egy törékeny kislány alkat a magam 175cm/80kg-jával. sőt, lehet, h annyira ronda vagyok, h emiatt kerülnek el a jobb ízlésű támadók :)


nem hordok drága ékszert, nem öltözök villantós ruhákba.

2012. júl. 17. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

laza kényelmes öltözet, sprotcipő... már látom lelki szemeim előtt hogy most hány lány fog a hírek miatt felbuzdúlva futni járni reggelente hogy kondija legyen :D

egyébként a legjobb "fegyver" ami legális, az a kezed. többnyire nem olyankor támadnak meg mikor készülsz rá és bármi használható nálad lenne :/

egy jól irányzott sípcsonton rúgás (mondjuk acélbetkós bakanccsal, azt szeretik :D), vagy sikerül gégén találnod...

amikor engem támadtak, egy üveg víz volt nálam, pofán locsoltam, az is hatékony és el tudtam futni.

ha elkapja a ruhád vagy az egyik kezed próbálj ne teljesen szembe lenni nehogy elérje a másikat is, amivel mondjuk szemen bökheted.

de mindez mit sem ér ha kés van nála, csak ha nincs

eddig olyanokat fogtam ki akiknél nem volt, de sosem lehet tudni

2012. júl. 18. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

egy ilyen zseblámpa-

[link]

elvakítja több másodpercre,de megégetheti a szaruhártyát is.

legalábbis a legtöbb önvédelmi szakértő szerint egy ilyen zseblámpa sz egyik leghatékonyabb indítás,nappal is.

egyszóval lesz időd elfutni,vagy elővenni a késed és szúrni.

a lámpa ad neked kb 3-4mp-et,ami ilyen helyzetben sok mindenre elég,hogy lépéselőnybe kerülj.

a kés használatát,kali v sherma edzésen tudod elsajátítani.

2012. júl. 18. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!