Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Milyen lelkületű ember az aki...

Milyen lelkületű ember az aki elviszi egy halott sírjáról a neki szánt virágokat?

Figyelt kérdés

egy édesanya blogjában olvastam hogy valaki(k) állandó jelleggel elviszi(k) a lánya sírjára tett kis díszeket, virágokat... annak ellenére is hogy ráírja a nevet!

arra gondoltam, talán szándékos.

Mi játszódik le egy ilyen ember fejében, hogy jut el valaki odáig hogy meggyalázza egy halott emlékét? ...mert szerintem ez meggyalázás.

Nem hiszem el hogy valakinek ne lenne 200 Ft-ja egy gyertyára ...felháborodtam.

Hogy hogy van gusztusa hozzá hogy otthon használja vagy más sírjára tegye.

Mit árthatott egy fiatal lány hogy ezt kell csinálni?


2012. júl. 19. 02:46
 1/8 anonim ***** válasza:

Olyan, amilyen... Mamán sírjáról rendszerint lelopják a virágládát (egy időben direkt nagyot vittünk, kövekkel az aljában, de azt is elvitték, a kis cserepekről nem is beszélve), nem egyszer vitték el róla a keresztet, sőt, még az öntött vázának is lába kélt. A koszorúat, mécseseket nem számoljuk már. Egyébként én sem értem az ilyeneket, ezért is írtam ide, házha tudja valaki, mi viszi rá az embereket erre...

Egyébként van egy olyan tippem, hogy a lelopott cuccokat nem újra használják, hanem újra eladják.

2012. júl. 19. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

az eladás is éppolyan undorító...

de hihetetlen hogy képesek elvinni azt is amin név van... lehet hogy bele kellene karcolni a vázákba, díszekbe hogy vajon akkor is elviszik-e ... mert hát úgy csak nem vennék meg és így kiderülne ha nem azért viszik el

2012. júl. 19. 02:51
 3/8 anonim ***** válasza:

Sajnos ez van!

Sosem tudhatod, hogy amit kiviszel halottaid emlékére, az egy órát, vagy egy hetet, hónapot, mennyit lesz ott!


Te "tudod", hogy kivitted! Én hiszem azt, hogy a szerettünk is valahogyan tudja, érzi, hogy kivittem. (A lélek nem hal meg alapon). Hogy mások mit gondolnak az üres sír láttán, az pedig az ő dolguk. Majd ha az ő szeretteik sírjáról is eltűnnek a dolgok, majd esetleg elgondolkodnak.

2012. júl. 19. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ott a pont az első válaszolónál.

A piacon szokták aztán (újra) árulni.

Szoktam látni, nem túl... khm... ma barnult emberek. Látszik, hogy nem egy helyről szedett virágok, különböző hosszúságú szárral, mellette koszorúkat is árulnak...

Hogy milyen lelkületű az ilyen ember? Nos, semmilyen! Az ilyennek nincsen lelke!

Ha velem ilyen történne, eskü rászánnék egy-két napot, és kifigyelném. Aztán kellemesen "elbeszélgetnék" vele egy-két dologról...

2012. júl. 19. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
hulladék emberek!
2012. júl. 19. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem vagy egyedül. Folyamatosan viszik, már földbe beleültetett virágokat is. Semmi köze a halott személyéhez, szimplán szeretnek lopdosni.
2012. júl. 19. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Aki azt mondja, hogy ez is része a "megélhetési bűnözésnek", az bizony nagyon téved.

Mert az nem igaz, hogy pont az a csokor virág, vagy 1-2 db koszorú ára menti meg az illető családját az éhenhalástól.

Mi a múlt héten körbejártuk a temetőket, és a kiszárad virágok helyett selyemvirág-csokrokat raktunk ki. Kíváncsi leszek, meddig lesznek ott, vagy egyáltalán ott vannak-e még.

2012. júl. 19. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
cigányok
2012. júl. 19. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!